Ktorý benzínový HATCH BACK pre 4 člennú rodinu?

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

triumph252
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 18.08.2016 16:41
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Ktorý benzínový HATCH BACK pre 4 člennú rodinu?

Príspevok od používateľa triumph252 »

Dobry den. Nadisiel cas na vymenu auta v rodine. Povodne dieslove velke kombi ...nezalezi na tom ake chcem vymenit za benzinovy hatch back pre rodinu. Doposial som vyskusial KIA CEED 1.6 GDI, Hyundai i30 1.4 Turbo, Fiat Tipo 1,4 T Jet, Ceny su v skoro rovnake. Nakolko nepoznam ani jeden z tychto motorov a auto chcem na cca 5 rokov pocas leasingu tak chcem najst kompromis piestor komfort spotreba trvacnost ... hlavne pohonnych jednotiek.

Nebranim sa aj inej znacke okrem vw a autam ktore maju prevodovku od GM M32. Rozpocet 16 000€ a iba nove auto.

Dakujem za rady
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Ak ti postačuje výkon tak z KIA CEED 1.6 GDI, nič nepokazíš.
71jano71
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17.08.2017 20:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 71jano71 »

Tiez rozmyslam nad benzinakom, a na zaklade tipov od ludi na fore som dosiel na Mazdu, pozeral som na nu a fakt super auto. Ja rozmyslam nad 3 alebo 6, ak chces hatch tak pozri 3ku.
triumph252
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 18.08.2016 16:41
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa triumph252 »

Uz mam hlavu domotanu. Kiu nedoporucuju koli tenkych plechom a slabym plastom ... fiat vraj v tom turbe 1.4 zere aj male deti popri ceste. hyundai je z toho asi najmensi a najdrahsi v podobnej vybave ako ostatne. mazda 3 ked som do toho sadol nooo tiez sa mi zda male .... z vonku velke nadute ale vnutrajsok mensi ...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

fiat zere presne tolko, kolko si tvoja noha vypyta, proste zere primerane vykonu, ten neni zadarmo ale za palivo/eura a never ze 1,4 120 PS bude zrat menej ako 2,0 120 PS :-), leda v pridrbanych eurotestoch spotreby...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

triumph252 : čo by si vlastne chcel? Kia že vraj tenké plechy? A čo hrdzavejú hromadne?
Poviem ti tak - dostaneš presne tolko kolko si zaplatíš, nemôžeš očakávať od auta za trepnem 15000€ že bude kvalitné tak ako auto za 30000€. Jednoducho nebudeš mať taký komfort, nebudeš mať premiový zvuk, nebudeš mať neviem čo všetko
71jano71
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17.08.2017 20:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 71jano71 »

triumph252 napísal:Uz mam hlavu domotanu. Kiu nedoporucuju koli tenkych plechom a slabym plastom ... fiat vraj v tom turbe 1.4 zere aj male deti popri ceste. hyundai je z toho asi najmensi a najdrahsi v podobnej vybave ako ostatne. mazda 3 ked som do toho sadol nooo tiez sa mi zda male .... z vonku velke nadute ale vnutrajsok mensi ...
Ak ti je 3 mala, tak potom 6 :) .. este potom je moznost honda civic, mne prisla vo vnutri trocha priestranejsia ako mazda 3
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

A Mazdu 6 kupis v tej cenovej relacii ?
71jano71
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17.08.2017 20:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 71jano71 »

A Mazdu 6 kupis v tej cenovej relacii ?
Prepac na rozpocet som zabudol :), tak potom mozno len tu hondu, inac ma nic nenapada
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

ivko1 napísal:triumph252 : čo by si vlastne chcel? Kia že vraj tenké plechy? A čo hrdzavejú hromadne?
Poviem ti tak - dostaneš presne tolko kolko si zaplatíš, nemôžeš očakávať od auta za trepnem 15000€ že bude kvalitné tak ako auto za 30000€.
Ivko odpoviem ti ja, pretože niektoré komponenty do tých aut priamo vyrábam. Ano hrdzavejú hromadne - výstuhu palubovky Suzuki Vitara reklamujú každý druhý týždeň lebo zhrdzavie skôr ako sa namontuje do auta.
A je úplne jedno či je to komponent do Fabie alebo do Tuaregu - ten operátor pri mašine to odflakne úplne rovnako.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
triumph252
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 18.08.2016 16:41
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa triumph252 »

Dobre opytam sa takto ... kto z KIA alebo Fiat je v ramci reklamacii korektnejsi ku klientom?
Dnes jazda na 1.6 mjet Tipe a motoricky prekvapeny ... predajca slubuje ze nebude problem dpf a ze ten motor je vychytany a max spolahlivy. Ta ista trasa KIA 1.6GDI spotreba 7,3 Tipo 1,6 MJET 6,8 ..mesto semafori stupaky kolona
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Vieš ako sa hovorí - ked vtáčka lapajú, pekne mu spievajú...

Už si videl predajcu áut ktorý by ta odhováral od zakúpenia vozidla? Leda že by ti chcel predať ešte drahšie.

Ale ved si kludne kúp aj ten diesel od Fiatu a s tým dotyčným predajcom zbehni notárovi, kde sa ti zaručí že ak by sa objavil problém s DPF že to bude na jeho triko

S tými reklamáciami u predajcom je to pochopitelne rôzne, záleží s čím prídeš. Ked prídeš reklamovať nejakú blbosť ako vrzganie sedadla tak s tým problém nebude, ale ked prídeš reklamovať napríklad spojku tak logicky budú hladať dôvod ako si ju zničil nesprávnym používaním.

Víde ti za to aj nové Mitsubishi Lancer, tak isto Nissan Pulsar ktorý je chválený vdaka priestoru - nemám reálnu skúsenosť, tak isto aj Toyota Auris
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

pocas zaruky s fiatom nikdy problem nemal o uznanie reklamacie...vsetko vzdy preslo, aj ked take radio-vypadavajuci displej sa v servise neprejavoval, importer to uznal podla videa z telefonu na vymenu lol, este spominam na odlepene sklo, volaky studeny start, nastavenie dveri snad nic ine, leda drobnost co som zabudol, da sa povedat vzdy to vyriesili, prinajhorsom na druhy pokus lol, ale tiez si treba zvazit servis kam s tym ist, servisna siet fiat bohuzial ma kolisavu kvalitu u nas, rozhodne neprispieva k dobremu menu znacky, skor naopak :3c90:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Preto som to písal, nikto netúži riešiť reklamácie, ani zákazník ani predajca.
Každý predajca sa môže zachovať inak.
To čo u jedného nie je problém u iného to nejde.

Skôr je to o tom mať štastie na kus s ktorým nebudú žiadne patálie, lebo to čo jednému funguje 5 rokov sa inému za dva roky pokazilo 3x
triumph252
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 18.08.2016 16:41
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa triumph252 »

Chlapci dakujem .... taha ma to k fiatu ani neviem preco k dieslu. Do mesta neviem ci to bude dobra volba ...je to tak 70 mesto 30 medzimesto. Ten motor taha fakt dost dobre a pre mna az az silno. Kia mi zas pride kvalitnejsia aspon podla toho ze sa vyraba na SK ... predsa fiat robia turci ale zas Kia nema ani 1.6 CRDI taku dobru ako Fiat ... osobne som to skusil. Huyndai som uz asi uplne odpisal koli tomu ze je podstatne najmensi z toho tria
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných