Ktore combi rodinne auto zo strednej triedy???

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marcel1980
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 25.05.2013 23:02
Zdieľať na Facebook

Ktore combi rodinne auto zo strednej triedy???

Príspevok od používateľa marcel1980 »

Ahojte, potrebujem poradit pri vybere rodinneho auta, rozhodujuci je siroky interier, kvoli dvom sedacka vzadu + plus popripade este jedna osoba medzi ne a este velmi dolezity je velky kufor. Zatial sme porovnavali, peugeot 307 sw, peugeot 407 sw, renault laguna combi, ford mondeo combi. Teda ale recenzie jedna horsia ako druha... Ford vychadza z toho najlepsie, co nan poviete? Alebo este nieco ine by ste nam vedeli poradit??? Rozpocet max do 4000 euro, rok vyroby 2004 hore. Mysleli sme, ze nemozne ale tieto typy aut sa do nasho rozpoctu v pohode zmestia. Dokonca niektore z nich aj 2006 rocnik. Manzel pozeral, seat altea alebo vw touran,ale tie idu od 5000 eur hore. Pise zena, tak prepacte za amatersky mail :-)
Používateľov profilový obrázok
Cherro
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 13.02.2010 19:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cherro »

Ja hovorím toto, je to síce nižšia stredná trieda, konkrétne za tento (2004) chce 3500Euro:

[img]http://imageshack.us/a/img20/9746/varianth.jpg[/img]
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

pri takom rocniku a rozpocte bude ovela dolezitejsi stav konkretneho kusu, nez co pise recenzia, ta moze len pomoct na co sa zamerat. potom je to skor o preferenciach, poskusat auta a zistit co sa paci a co nie. 307 je o nieco mensia ako zvysne 3. inak nepises ci benzin alebo diesel.
marcel1980
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 25.05.2013 23:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marcel1980 »

urcite chceme diesel, aj nad passatom sme rozmyslali, ale tam mi pridu ceny nadhodnotene len samotnou znackou. A s tym fordom mi neviete poradit?
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

pri diesli treba davat velky pozor na vsetky drahe srandicky ktore radi odchadzaju, ale to asi vies ak si citala vsetky tie recenzie :) ja mam mondeo combi 2005 a nemam co by som tomu vytkol, priestranne, jazdne vlastnosti OK, komfort OK, ale to je uhol pohladu, niekto iny by to nechcel ani zadarmo... zatial bez poruchy, ale uz odchadza dvojhmotovy zotrvacnik, takze si mozem chystat eurace... s tym treba jednoducho pocitat pri jazdenke
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Máte 4000€ a chcete vyskakovať príliš vysoko, jednak ročníkom a za druhé velkosťou auta...
Asi by som sa viac držal pri zemi, novší ročník nie je automaticky záruka spolahlivosti, zvlášť ked by ste chceli za "málo" čo najnovšie auto - to je akurát tak recept na problémy v budúcnosti

Kludne by som zobral Scénic I facelift (v pohode ho splašíte za 3000€ - dokonca tam vidím jeden cukríkový za 2790€, rv 2002, v Nových Zámkoch, 4x el okná, digi klima, zadné samostane výklopné okno kufrových dverí), posledné kusy boli vyrobené v roku 2003, zobrať vyslovene DTi. V týchto posledných modeloch mal motor výkon 59kW, nie je to moc , ale je to spolahlivé, len je ten motor dosť hlučný - respektíve interier slabo odhlučnený, DCi 75kW tiež nie je najhorší , ale prípadný servis by podstatne viac prevetral penaženku (rovnako ako HDI), ak chcete šetriť viac tak kludne o niečo staršie DTi zo 72kW, žiadna dvojhmota, žiadne DPF, žiadne háklive vstrekovače typu CR.

Druhá varianta je Citroen Picasso, ale v tom je len 2.0HDi, síce na tom nie je tak zle , ale v dnešenej dobe už to nemusí byť ani žiadna sláva, výmena vstrekov sa môže ozvať, niekomu sa nemusí páčiť tvar, ale horšie je to s komfortom vzadu a blbým výhladom cez stlpiky.

Varianta 3 je Opel Zafira, 2.0DTI, výkon na 74kW nič moc, pocitovo tio ide ako keby to malo len 50kW, problém s čerpadlom VP44, často problém s padaním nafty, problémové štarty, mizerný komfort pre všetkých a mizerný výhlad

Varianta 4 - Fiat Ulysse, Citroen C8, Peugeot 807, s rozpočtom úplne na hrane, ideálne len s 2.0HDI , ale platí to isté ako pri Picasse, ked sa niečo pototo tak to môže stať velký balík...

Ak sa chcete viac voziť ako riešiť drahé opravy hladajte také auto ktoré je čo najmenej pretechnizované
marcel1980
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 25.05.2013 23:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marcel1980 »

Tomu sa hovori jasne strucne, vystizne :-) Dik za urobenie si obrazu, plne si uvedomujeme, ze 4000 eur je viac nez malo,ale potrebujeme vacsie auto. Teraz mame Audi 3 a nevmestime do nej dokopy nic. Ideme si urobit prehlad v tych typoch aut, ktore si nam poslal. Dakujem
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

Ak sa chcete viac voziť ako riešiť drahé opravy hladajte také auto ktoré je čo najmenej pretechnizované

a co tak VAZ 1300 combi?
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No ked sa nezmestíte do A3 , aj keby bola 5 dverová, tak sa nezmestíte do žiadneho koncernu či už Golfa alebo Octavie, velkostne by to bolo to isté...

Kludne odporučím ten Scénic, treba ísť nejaký pozrieť do najbližšieho bazáru , sadnúť si a tak ... Určite nebehať zbytočne pozerať nejaký konkrétny kus, najskôr vidieť či vyhovuje
Používateľov profilový obrázok
Cherro
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 13.02.2010 19:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cherro »

marcel1980 napísal:..... nad passatom sme rozmyslali, .....
Na tej fotke to je Golf Variant Trendline 1.9Tdi 74Kw....
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Golf Variant je vočí A3 väčší iba kufrom, inak je to to +- isté auto ako A3, ak väčšie tak len Passat
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

My máme toho scenica 1.9 DTi 2002 kupovaní ako noví teraz má 115 000 okrem spotreby a pár spotrebným veciam ktoré odyšli trochu skôr ako mali ( na slovenských cestách sa nie je čo čudovať ) bol jediný problém keď odišiel posilovač bŕzd čo bola aj s robotou 100€ záležitosť za 11 rokov celkom slušné nie inak kopa miesta mestíme sa aj 6 do kufra sme napchali celú zloženú spálňu alebo kuchyňu momentálne je v ňom 400 kg klébru bez problému motor má len 59 kw na bežné jazdenie bez problému a predbehnúť sa tiež dá s vlastnej skúsenosti môžem odporúčiť
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Veľkosťou A3 a spomínaný Golf či Octavia sú zhruba podobné. Jasne Octavia má o pár litrov väčší kufor a podobné drobnosti aj Golf, no ten rozdiel oproti A3 nieje veľký.
Osobne by som volil variantu 3 alebo 4, čo spomínal ivko. Tvoj prípad je dosť zlý, lebo brať starý diesel do 4000€ pričom chceš čím najnovší, to je kategória v ktorej by som nechcel byť. Buď niečo staršie bez DPF, CR, dvojhmoty síce staršie no o niečo spoľahlivejšie čo pocítiš časom alebo našetriť na niečo novšie a spoľahlivejšie.
Ale aj tak uvediem príklad, bol som pred týždňom v Škodovke, pričom má zaujímalo koľko vydrží DPFko, vraj cca 150 000 tisíc, na 1,6 TDi a cena nového? Tiež cca 800€. Takže treba si zvážiť aj toto, najmä ak sa kupuje auto niekým jazdené a nevedno ako, pričom investícia do DPFka nieje najpríjemnejšia.
marcel1980
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 25.05.2013 23:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marcel1980 »

Dakujem za rady, ja len tak aktivne robim prieskum co kto poradi, manzel vybera prakticky zvazuje, ja ako zena mam len poradnu funkciu .... Nie je prioritou co najnovsie auto, zle som to napisala. Urcite , ze najdolezitejsie je aby nam par rokov dobre posluzilo, bez kazdomesacnych nakladov na opravu. Peugeot combi sa mi paci lebo ma fakt siroky interier v porovnani s nasim. Ja sa v nasom aute medzi dvoma sedackami neopriem a v peugeote v pohode. Ine sme este netestovali...
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Presne ako bolo napísané, vyberaj auto podľa stavu, nie podľa veku. Pretože 5 ročné auto môže byť v omnoho horšom stave, ako 10 ročné.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 49 neregistrovaných