Kto by siel so mnou na prehliadku v auta pri Trencine? Dnes

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

doremi17
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 25.01.2015 19:47
Zdieľať na Facebook

Kto by siel so mnou na prehliadku v auta pri Trencine? Dnes

Príspevok od používateľa doremi17 »

Ahojte,

planujem si kupit dodavku (Ford Transit), ktoru som si vyhliadol v inzeratorch, ale potreboval by som niekoho, kto by sa na to so mnou pozrel. Je to moja prva kupa auta.

Je to v bazare pri trencine, bol by niekto ochotny tam dneska ist?

Diky, Matej
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

azda chces robit kuriera alebo prepravcu.na jazdenku zabudni.co zarobis utopis v tom aute.1 kupa = staci ak zadas dovod kupy aby sa niekto zbytocne neprehnal.ak na stavbu domu je to fuk co kupis zodrat a posunut dalej.
doremi17
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 25.01.2015 19:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa doremi17 »

diky za odpoved, zhanam 6 miestnu stredne velku dodavku ktorej spravim jednoduchsiu prestavbu na obytnak (bez sprchy a bez WC) a 1-2 roky s tym budeme jazdit po europe :)
Vigora100g
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vigora100g »

fordy sa robili aj vo verzii euroline, cize uz boli ciastocne prisposobene na kempovanie, ale pozrel by som sa aj na konkurenciu ako traffic, vivaro, multivan atd. Zameraj sa hlavne na vyber spolahlivejsej a servisne menej narocnej motorizacie. Mozno by som sa na tvojom mieste pozrel uz aj na prerobene auta alebo priamo fabricky prestavane. Predsa ze stravis kopec casu a penazi s garazovou prerabkou a jazdit budes mozno 1 mesiac v roku a zvysok roka to bude len niekde stat, lebo je to velke, nespratne, neohrabane.

Vyberaj auto kde vies dokupit velke mnozstvo roznych doplnkov napr. nosic, otocne sedadla, lahka montaz markizy atd atd...budes to mat potom jednoduchsie.

To chces mat pre 6 osob sedenie a este aj nejaku postel?
doremi17
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 25.01.2015 19:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa doremi17 »

Vigora100g dakujem za odpoved, euroline a podobne verzie nechcem, idealne nech z vonku nevidno, ze sa vnutri byva, multivan a podobne su male.
Stravit v tom planujem minimalne 11 mesiacov v roku :D

Co sa tyka miest na sedenie - ideal je pre mna 4-5 aby som to mohol vyuzit aj na ine ucely, napr. zobrat niekam so sebou aj kamaratov a podobne, ale ano, 6 miest a postel - preto to nemoze byt uplne najmensia verzia
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

To doremi17

Príspevok od používateľa kirke25 »

Prepáč, ale ja musím...
:40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
matus@ctr.sk
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 14.01.2007 12:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matus@ctr.sk »

No podobnu dilemu riesim asi pol roka v hlave aj ja. Ale naozaj skus zvazit napriklad toto. Vyuzijes to ako normalne aj ako normalne 7 miestne auto a nie je to dolepeny hnoj domacej vyroby. Ten euroline tiez vyzera velmi podobne a z vonku tiez nikto neviem ze je to akoze obytnak.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... &scopeId=C
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

https://m.youtube.com/watch?v=-4K5ecelDzo tato slecna vraj byva v dodavke cely rok. Neviem ci uplne sama, nechcelo sa mi pocuvat ten jej nechutny prizvuk.

Najdes na YT vela takych videi a aj prestavieb urcite, ale nic z toho asi nebude technicky dostacujuce, takze budes musiet sam isto doriesit veci. Asi to uz mas nastudovane co hladas a planujes.

Nejde mi do hlavy to s tymi kamaratmi. Asi to myslis tak, ze viacerych odviezt, ale len 1-2 spat. Neviem si predstavit viac ako dve postele v dodavke.

Ked si chce prerobit, tak nech si prerobi aj sam, ked si trufa.


Ja si neviem predstavit byvat v takom stiestnenom priestore teda tak dlhodobo aby ma to bavilo a oplatilo sa mi do toho investovat tolko penazi a casu. Aj holcina vo videu spominala, ze je to dobre v tom, ze ju to prinuti zit zivotnym stylom aky chce, ze byt viac v prirode a cvicit, lebo v tom stiestnenom priestore nechces byt furt.
doremi17
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 25.01.2015 19:47
Zdieľať na Facebook

Re: To doremi17

Príspevok od používateľa doremi17 »

kirke25 napísal:Prepáč, ale ja musím...
:40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
aj nam prezradis co ti je smiesne nech nie si uplne za retarda?
doremi17
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 25.01.2015 19:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa doremi17 »

kazimir: tu babu na youtube tiez sledujem, ale ovela zaujimavejsie videa ma napr. nomadem.cz
kopec ukazok prestavieb.

Myslene odviest 6 a prespat 2. (Napr. kamosi prespia v stane a podobne - to su skor ale kratkodobe vylety, vacsinu roka v tom budeme byvat len vo dvojici.

Kazdopadne celu temu som zakladal za ucelom najst niekoho kto mi poradi pri obhliadke auta nez riesit to ako si mam zariadit zivot, v tom mam docela jasno. Jedina zmena je, ze to odkladam o 2 tyzdne kedze som prave na Islande (len pomimo pre hejterov, tu spime v suzuki swift a pohoda) :D
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

To doremi17

Príspevok od používateľa kirke25 »

Samozrejme prezradím... To čo píšeš.
K tomu ani nie je čo dodať.

Ale zato hneď nemusím byť retard nie?? (aj keď nechcem spávať v kufri auta)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24974
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Trocha škoda že nie je jasné o ktorú verziu Transitu ide.prerábal som v živote autá na podobný účel,kedysi dávno Žuka,ale aj Aviu furgona,ale aj Ducato maxíka.Tiež spanie do Transita double kabína (odťahovka).Kedže som si svoje zažil,riešil na cestách kadečo,(a to boli prázdne cesty)dnes by som si teda úplne inak premyslel akým autom sa na cestu vyberiem.To auto je v premávke v momente aj najmenšieho problému obrovský stres,prekážka premávky,nevieš sa iba tak lahko odpratať z cesty.velmi ale velmi si premysli aby si išiel do spoľahlivého auta.Mne zaštrajkoval karburačný benzin v taliankych tuneloch,a to je zážitok života.Kým nemáš dobre zvážené a poprežúvané všetky otázky existencie takéhoto auta,nič nekupuj.kupuj iba z absolutnym prehladom a vedomosťami čo si ideš zadovážiť.Ja si na ceste pomôžem,aj tunelov sme vyšli hoci s doprovodom carabinierov pomaly a blikajúc,ale ruskú techniku som odvtedy už ani neoplul.Len bola iná doba a inak to vyzeralo na cestách.
Transit 2,5D som mal odťahovku doublekabin,bol vynikajúci,ale to bol starý osvedčený a úplne spolahlivý stroj schopný mesačne jazdiť bez otvorenia kapoty,otvárala sa iba pre výmeny oleja presne raz mesačne (10 -12 tis.km).Jeho nasledovníkov,mladších súrodencov...radšej nie
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: To doremi17

Príspevok od používateľa wilz »

kirke25 napísal:.. To čo píšeš.
K tomu ani nie je čo dodať.
Kirke, úprimne, trocha ma aj svrbela klávesnica, tiež mi nešlo do hlavy že čo je na tom také smiešne čo písal doremi. Povedal som si však že nie je to moja vec, nebudem sa do toho starať, ale on to napísal aj za mňa. A javí sa mi že to čo písal má hlavu pätu, aj voľačo súvislé medzi tým. Nemusíš ty spať v kufri auta, môžeš slobodne spať v hiltone, chvalabohu je ešte u nás zatiaľ stále doba že každý si môže vybrať viac-menej podľa svojej chuti a možností.
K tomu čo napísal mhlavatý – to všetko je svätá pravda, treba vyberať čo najspoľahlivejšie auto, ale zase dnes vyberať môže len z toho čo je možné kúpiť. A zrejme starého forda 2,5D už nechce, ja som ho tiež kedysi 10 rokov mal, zlaté auto, prešiel som na ňom celú Európu, ale dnes po toľkých rokoch je to už jednoducho staré auto.
Vigora100g
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vigora100g »

Skus napisat do samostatnej temy mozno blizsiu specifikaciu, ze o ake auto by sa malo jednat, lebo aj ford transit je velmi siroky pojem kedze sa uz vyraba vela rokov, ktory modelovy rad, aky mas na to rozpocet, aka dlzka a vyska karoserie atd atd.

Ked tam budes chciet stravit 11 mesiacov tak je to dlhy cas a budes potrebovat iste pohodlie vo vsetkych smeroch, tak mozno by stalo za uvahu kupit drahsiu fabricku prerabku a po roku predas o dajme tomu 2-3tis lacnejsie ale mas to s plnym pohodlim a neprides o nervy. Lebo aj ked kupis starsi kus obycajnej dodavky, tak nasypes do servisu potom nejak zbuchas podomacky nejake vnutorne vybavenie a ked to budes chciet predat tak s tym budes mat problem, lebo kedze sme len ludia, kazdy ma inu predstavu o prerabke a nikdy sa ti investovana suma nevrati, tak na tom budes financne horsie ako keby si kupoval drahsi kemper priamo zkonstruovany z fabriky. :4012:
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

K pravej podstate temy. To nemas nikoho znameho co ma viac skusenosti s kupovanim jazdenky? Ako mozes vediet, ze ten anonym z fóra bude naozaj odbornik a nie len šuflikant?

Myslíš si, že odborníci majú čas ísť pomáhať neznámym ľuďom z fóra? Ako môžu vedieť čo si zač na základe pár viet?

Ja to robím tak, že si tu jazdenku preklepnem sám pokiaľ možno čo najviac je v mojích silách podľa daného auta. Veľa sa dá zistiť očami, rukami, ušami a zadkom. Napíšem si osnovu čo skontrolovať podľa toho čo ponachádzam na to auto, alebo sa popýtam znameho z radu mechanikov. A až potom, keď som si istý, zavolám znameho na obhliadku, aby som ho neťahal na neznámy vergeľ a stratu času. To by išiel poslednýkrát. A keď je to vo vzdialenosti, na ktorú sa mi neoplatí chodiť dvakrát, tak si zistím servisy v okolí a skúsim sa s nimi dohodnúť, že v ten deň a v taký čas idem pozrieť auto, či by boli ochotní mi ho poriadne obhliadnuť, keď ho doveziem. Samozrejme za normálnu cenu, keďže žiadny schopný servis v tejto dobe asi nemá prázdne zdviháky a nečaká len na obhliadkarov.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných