837 626
inzerátov
Pridať inzerát

Kruhový objazd

Obsah fóra Auto-moto fórum AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia
Odpovedať Nová téma
<123>
Autor Správa
gnagy
Povedomá tvár - Favorito (38)
Založený: 19 marec 2016
Nabehané: 10 dní 2 hod 26 min
PríspevokZaslal: 30.11.2018 17:18   
Aj v Dánsku je obrovský počet kruháčov, akurát že to nie je všade. Je to pekne zorganizované, premyslené. V blízkosti kruháča som ešte nikdy nevidel zápchu. Ináč taká perlička, že keď dávate z dobrej vôle prednosť druhému na križovatke, či kruháči, tak sa na vás dívajú ako na blázna :) A niektorí ani nepochopia, čo to robím. Takže radšej podľa pravidiel, nech si počká.
seven549
Vážený člen - Gallardo (208)
Ľudový rozprávač
Založený: 03 február 2010
Nabehané: 3 mes 8 dní 6 hod
PríspevokZaslal: 30.11.2018 17:34   
cesi mali vzdy divne pravidla.teraz to bude co kruhac to nehoda.

rakusko nemecko svicarsko vsade pri vjazde na kruhac sa dava prednost.pred 2 rokmi uz aj svajciarsko upravilo pravidla na dialnici ze sa moze ist v pravo rychlejsie ako v lavo.stare pravidlo bolo ak niekto siel v lavo 100km/h prava strana volna bolo zakazane ist rychlejsie zakaz predbiehat.musel dotycny pockat az sa ten prispaty uvedomi a zaradi do prava.zmenu spravili koli cudzincom z okolitych statov ktory to nepoznali a aj dochodkyna ktora to tahala cez 100km trat v kuse v lavo 90tkou.
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2129)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 14 dní 2 hod
PríspevokZaslal: 30.11.2018 17:46   
gnagy napísal:
Aj v Dánsku je obrovský počet kruháčov, akurát že to nie je všade. Je to pekne zorganizované, premyslené. V blízkosti kruháča som ešte nikdy nevidel zápchu. Ináč taká perlička, že keď dávate z dobrej vôle prednosť druhému na križovatke, či kruháči, tak sa na vás dívajú ako na blázna :) A niektorí ani nepochopia, čo to robím. Takže radšej podľa pravidiel, nech si počká.

No veď to je práve slovenská špecialita.Zastavím a pustím auto z protismeru aby pred mojim autom zabočil na vedlajšiu.Ibaže...on tam stojí,tak mu bliknem,stále stojí,kývam mu,stojí. Tak nasr..tý zaradím rýchlosť a pohnem sa.Ibaže to urobí aj on a mm predo mnou prejde.
Tak som sa pýtal známeho dopraváka,čo keby ho neberem.Tak som dostal odpoveď (a už to nikdy odvtedy nerobím) - pokefovali by sme ti papulu,lebo si kretén ako ďaleko vidíš.Prednosť tam je upravená značkami,pravidlami atd, to ty kretén si ich svojvolne meníš lebo...prečo to robíš ? Vtedy som pochopil že má pravdu a odvtedy to na tom mieste sledujem.Urobí to auto predo mnou,a čo sa deje ? No prejde nie jedno ale doradu všetky autá,to nemá konca kraja a idú ako po hlavnej a ten huj stojí a pozerá čo porobil. Lútosť a kolegialita ? No,to potom vysvetluijte policajtom aký super nápad ste dostali.
Citovať
pepo64
Obľúbený člen - Bawo (97)
Založený: 16 apríl 2012
Nabehané: 3 dní 12 hod 50 min
PríspevokZaslal: 30.11.2018 21:56   
A čo poviete, ak to niekto pozná na kruháč v Bytči pri Lidli?Odporúčam pozrieť aj toto: blog.auto.cz/ozojik/2007-06/najkruhovitejsi-kruhovy-objazd-magic-roundabout-swindon/
Citovať
bandit97
Povedomá tvár - Favorito (49)
Založený: 24 január 2011
Nabehané: 14 dní 2 hod 3 min
PríspevokZaslal: 30.11.2018 22:01   
mhlavaty napísal:
Ale tieto idiotské riešenia sú v ostrom konflikte z enviromentálnou snahou...

Trnava od ASA, smer Zavar.. Kruhový objazd s jedinou možnosťou ísť rovno.. Rovnaký je aj od Modranky smer PSA.. To je "eko"!! Z 90 zabrzdím na 30 a potom znova pridám na 90..
Ďalší špeciál je na vjazde do TT od Senca - kruhový od SACHSu.. Keď končí smena, tak kompletne zastane premávka od Senca do Trnavy, lebo z fabrík ide súvislý prúd áut...
Citovať
trucker694
Veľmi obľúbený člen - Ferraro (142)
Založený: 03 december 2005
Nabehané: 14 dní 18 hod 40 min
PríspevokZaslal: 01.12.2018 00:21   
Poznám aj tie Trnavské špeciality, pri base by sa zišiel, keď sa vychádza z ulice Dlhé lúky na cestu SC-TT, problém s hustotou premávky.
Nedávno vybudovali super mini kruhac v Zlatých Moravciach, ten je suprový, ten mantak čo ho kreslil asi ma vodicak na bicykel, malý, úzke vzdialenosti medzi obrubnikmi, nadrozmerný náklad tadiaľ nemá šancu prejsť.
Veľmi obľúbený člen - Ferraro (142)
Založený: 03 december 2005
Nabehané: 14 dní 18 hod 40 min
PríspevokZaslal: 01.12.2018 00:30   
Logan kruhový objazd pri obci Šárovce, pri Leviciach tam mal svoju logiku a plní účel na čo je projektovaný, kruhace od Serede po Senec, až nejaké dva tiež super, ale na trase NITRA ZVOLEN pri Zlatých Moravciach urobili klasickú rozšírenú križovatku, ktorá momentálne nie je už tak zaťažená premavkou od otvorenia R1ky to nechápem, ako aj mini kruhac popísaný v predošlom príspevku. Tam kde mal byť nie je, a tam kde mali byť semafory dali kruhac.
Nová tvár - Trabanto (17)
Založený: 15 júl 2011
Nabehané: 3 dní 8 hod 27 min
PríspevokZaslal: 01.12.2018 09:47   
trucker694 napísal:
Poznám aj tie Trnavské špeciality, pri base by sa zišiel, keď sa vychádza z ulice Dlhé lúky na cestu SC-TT, problém s hustotou premávky.
Nedávno vybudovali super mini kruhac v Zlatých Moravciach, ten je suprový, ten mantak čo ho kreslil asi ma vodicak na bicykel, malý, úzke vzdialenosti medzi obrubnikmi, nadrozmerný náklad tadiaľ nemá šancu prejsť.

taky pidikruhac je aj medzi optimou a hornbachom ak sa ide zozadu.autobus to "akoze" da , ale zas mali tolko rozumu ze stredovy ostrovcek je plne prejazdny...mozno nejake nizkopolozene lambo by to nedalo :D
Citovať
lubos zimovcak
VIP člen - Veyron (349)
Založený: 19 november 2008
Nabehané: 14 dní 15 hod 37 min
PríspevokZaslal: 01.12.2018 10:59   
Riešime tu kruháče, ale, že sa mi v poslednom čase stáva, že prídem na neznámu križovatku, žiadne tabule, lebo som ich prehliadol v záplave iných,100-200 m pred danou križovatkou.... ..
Iba čakať a modliť sa.
Keď si všimnem, že aj kolega oproti je tiež z toho mimo, tak sa treba radšej dohodnúť, kto pôjde prvý ..
Citovať
lubos zimovcak
VIP člen - Veyron (349)
Založený: 19 november 2008
Nabehané: 14 dní 15 hod 37 min
PríspevokZaslal: 01.12.2018 11:01   
trucker694 napísal:
Logan kruhový objazd pri obci Šárovce, pri Leviciach tam mal svoju logiku a plní účel na čo je projektovaný, kruhace od Serede po Senec, až nejaké dva tiež super, ale na trase NITRA ZVOLEN pri Zlatých Moravciach urobili klasickú rozšírenú križovatku, ktorá momentálne nie je už tak zaťažená premavkou od otvorenia R1ky to nechápem, ako aj mini kruhac popísaný v predošlom príspevku. Tam kde mal byť nie je, a tam kde mali byť semafory dali kruhac.

Tam bolo extrémne veľa smrteľných nehôd.
Obe cesty vyzerali ako hlavné...
Ale už aj do neho napalili...
Citovať
gnagy
Povedomá tvár - Favorito (38)
Založený: 19 marec 2016
Nabehané: 10 dní 2 hod 26 min
PríspevokZaslal: 01.12.2018 11:08   
mhlavaty napísal:
logan...Pri zle zvolenom kruháči skolabuje aj keď elektrika je.Tu nikto nezbrojí proti kruháču,zase preskakujete na druhú stranu koňa.Tu ide o to,zvažovať či to je dobré riešenie a nebude tvoriť štuple v premávke.Nervozita ľudí v kolónach asi nie je to pravé čo prispieva k bezpečnosti,lebo vždy sa nájde niekto kto vynervačený zvolí nejaké neprimerané riešenie.Slováci nevedia jazdiť,to jedno je istejšie ako tma v noci.Prispaté alebo agresívne,svojvolne si robia vlastné pravidlá,neberú ohlad na druhých.

Možno by bol dobrý takýto kruháč, ktorý na Slovensku asi ani nie je. Ale treba na to aj dostatok miesta.

Možno to vyzerá zložito, ale keď tadiaľ prechádzate, tak nič jednoduchšie ste nevideli :)
VLADY
Vážený člen - Gallardo (226)
Založený: 11 september 2007
Nabehané: 1 mes 0 dní 9 hod
PríspevokZaslal: 01.12.2018 19:35   
A ma napadlo teraz ...ak budem dávať prednosť vozidlu prichádzajúcemu z prava do kruháča, tak tam ostanem stáť a ak ten kruháč bude krpatý tak aj autá za mnou a celé sa to zašupuje , a budú stáť všetci . Takto tomu bolo zamedzené . Alebo to je len moja zlá predstava? Nieje jednoduchjšie aby na kruháči neplatilo pravidlo aké platí v neoznačenej križovatke ? Veď je to len o tom čo sa dá do zákona . Veď dopravné predpisy niesu zákon boží ... A je pravda že ani ja nepozerám po značkách v kruháči idem automaticky vnútri mám prednosť .
Vážený člen - Gallardo (215)
Založený: 21 marec 2010
Nabehané: 7 dní 7 hod 3 min
PríspevokZaslal: 01.12.2018 19:47   
ja ti poviem že najhoršie sú tie zákony - pravidlá ktoré majú výnimky. Takže je hlúposť aby pravidlo pravej ruky neplatilo v kruháči.
Ináč už tak je vyhláška plná nejasností - príklad Na oranžovú musíš zastaviť.... ale nemusíš ak.... Máš prednosť ale nesmieš ohroziť toho kto ti má dať prednosť ak ti nedá prednosť.... a podobných ani z voza ani na voz je tam kopec.
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2129)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 14 dní 2 hod
PríspevokZaslal: 01.12.2018 20:08   
Ludia veci urobia lepšími a múdrejšími alebo horšími a hlúpejšími.Takže pre príklady do zahraničia ako to a ono ide urobiť aj múdro nepôjdem,už som aj bez toho z tej našej pakárne rozladený,toto vedie k samonasieraciemu efektu.
Citovať
makrela
VIP člen - Veyron (280)
Založený: 14 máj 2010
Nabehané: 27 dní 19 hod 25 min
PríspevokZaslal: 01.12.2018 21:43   
VLADY napísal:
A ma napadlo teraz ...ak budem dávať prednosť vozidlu prichádzajúcemu z prava do kruháča, tak tam ostanem stáť a ak ten kruháč bude krpatý tak aj autá za mnou a celé sa to zašupuje , a budú stáť všetci .

a o tom to je,taká bude budúcnosť tejto múdrosti
<123>

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia