Krajina pôvodu pneumatík

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

m.i.s.h.o
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 10.08.2009 21:14
Zdieľať na Facebook

Krajina pôvodu pneumatík

Príspevok od používateľa m.i.s.h.o »

Zdravím,

chystám sa objednať pneumatiky na leto a rozhodol som sa pre konkrétny typ od Dunlop.

Mám dve možnosti a menšiu dilemu:

1. Kúpiť lacnejšiu pneu/ks, ale Made in Poland.

2. Kúpiť pneu síce oproti konkurencii drahšie, ale Made in Germany.

Hrá nejakú úlohu krajina pôvodu pneu a má to zmysel riešiť?

V druhom prípade sa jedná o predajcu, u ktorého som už objednával 2xDunlop a 1x Pirelli, vždy boli Made in Germany a vydržali dosť.

Ďakujem.
PROCHY603
Príspevky: 3768
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:2f93:

Je to uplne jedno ci je na pneu DUNLOP---- GERMANY alebo POLAND.

Technologia vyroby je rovnaka. :41c2:
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Nevidím v tom žiadny rozdieľ. V Nemecku ich vyrábajú Poliaci, Turci, Arabi, v Poľsku Poliaci.

Samozrejme nedegradujem horeuvedené národnosti a rasy za horšie, podradné.

Je však zaujímavé, ak si objednáš české Barum a sú vyrobené v Portugalsku. Kam ten svet speje.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Hrá nejakú úlohu krajina pôvodu pneu a má to zmysel riešiť?
pokial bude cena gumy prisluchat krajine vyroby tak nie.ale poland radsej neber.oni falsuju vsetko.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

pre mna to podstatne je :),dovodom je surovina...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

a tie made in germany si chod kupit len do rakuska, lebo tam maju urcite lepsie gumy, tie kupene na sk su urcene pre vychodny trh :40bd:
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja verím tomu že by si medzi nimi nezbadal rozdiel.

Ja neviem čo je to dnes za módu si robiť vrásky na čele z každej blbosti. Neviem či to je z tých priblblých slovenských depresívnych telenoviel, alebo...

Teraz je ešte otázka že či ten nápis "made in germany" tam "netlačia" poliaci v tej istej fabrike ...

Kedysi sa aj v TN Ozete šili obleky a na štítku bolo tiež "made in germany"
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Sudruhovia,sudruzky verte comu chcete :),pokial bude na vyber,ja si vyberiem podla krajiny povodu...rozpisovat o praktikach vyrobcov akehokolvek tovaru, je nosenim dreva do lesa...

Apropo gumy nakupujem nie v rakusku,ale ani na slovensku :),firma je z ceskych budejovic :)
Naposledy upravil/-a bajo777 v 17.03.2015 08:39, upravené celkom 1 krát.
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
milkoTT
Príspevky: 438
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

misho riesis uplne zbytocnu vec. Tak ako Ti napisali už viaceri, to že je na nejakom vyrobku made in germany, neznamena že v skutocnosti je ten vyrobok aj v tej krajine vyrobeny a keby aj bol nikde nie je napisane že je kvalitnejsi ako vyrobeny inde.
Audi Q 7 alebo Porsche Cayenne je Made in Slovakia?
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

troška off ale nedám mi
u nás v robote kúpili stroj made in germany ale predávali ho češi, tak som sa ich pýtal či sú nejaká pobočka on že nie, tak ako je to možné?
on na to to je stroj vyrobený v číne, nemci to od nich berú a ponalepujú nálepky a nanitujú štítky(made in germany) a potom šup s tým na trh.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Tak cesi su tym znamy.firma trw delphi vsetko ceskopolsky mixovamy smejd a nalepky germany.lenze tomu zodpoveda aj cena.ale len pokial sa to nepredava na slovensku.ale guma na auto ak vidim made in e u alebo poland a su drahe neberiem.musi to mat aj cenu polsku.
carbi
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 28.02.2010 09:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa carbi »

je uuuplne jedno kde je to vyrobene, technologia aj zmes v pneu je ta ista. neverim ze by si dovolili dat inu zmes niekde v inej vyrobe ved by sami sebe robili antireklamu.
m.i.s.h.o
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 10.08.2009 21:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.i.s.h.o »

Ďakujem za odpovede. Takže zoberiem tie lacnejšie.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

jasne, budu si nosit v kabele ropu do puchova kvoli nepokazeniu si mena :4090: , chlapci to neni o forme, vzorku atd :), takych nadrbu kolko chcu rovnakych :41c2: , ale zakladna surovina v tychto koncinach je sirnata ruska ropa, tomu potom zodpovedaju vysledky :3035:, ja som stary uj, mozno terazky je vsetko inak, ja si len pamatam, ze za casov RVHP si tu sudruhovia trhali chlpy na holych hlavach jak chceli okopirovat rozne technologicke gumove vyrobky, tesnenia do abrazivneho a agresivneho prostredia, mohli kupit ale za drahe $$$, vsetko bolo na pohlad jak zapadne, akurat zivotnost 1/3 :d :D
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bopol
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 29.03.2010 14:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bopol »

Akurat vcera som bol prezuvat a pozeral som kde su vyrobene pneu co mam na autach.Tak 235/40r19 -continental letne 2ks-slovakia,2ks-france,zimne nokian-finland.195/60r16-continental letne-romania/hucia neskutocne, zimne matador je lahoda pre usi oproti contin./,zimne matador-slovakia. 205/50r17 -barum letne-czech.r.,zimne vredestein-holland. 185/60r15-dunlop letne-germany,zimne fulda-malajzia/tiez dobre hucia/.

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných