Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa raven85 »

seven549 napísal: 17.12.2022 22:25 chces cestovat priemernou rychlostou 120km/h.to musis tomu slapat aby ti taka priemerka vysla.na to aby si dal kosice brusel pri takej priemernej rychlosti to musis ist celu cestu min 150tkou a nikde sa nezdrziavat s autami.vkuse obchadzas vsetko.

asi si myslel cestovnu rychlost auta.

brusel ma naprd spojenia dialnic

dialnica budapest wieden je nieco ako stara dialnica brno praha.su tam useky kde odporucam mat obute balony pneu a je to totalne preplnene radarmi.casovo je to rovnako ako ist kosice bratislavu spodom.

polsko ma odjakziva preplnene cesty a plati drahe myto a cakas na tych rampach kde sa plati myto.od krakowa to ide dobre ale dostan sa z kosic do krakowa.pojdes raz a nikdy viac.tie okresky su plne aut a nepredbehnes ani za svet lebo oproti ide tiez plno aut.je dobre tadial ist len v noci.

inac cez den tahaj na bratislavu wieden linz atd.koli tomu problemu dotrepat sa do krakowa.
Šiel by som len cez deň a v noci prespať niekde.
Myslel som priemernú rýchlosť.
V Maďarsku môžeš cestovať celú diaľnicu 140kmh tempomat, Nemecko tiež čo čítam, Rakúsko nepoznám, Belgicko tiež nie.
Preto sa pýtam na skúsenosti.
Nie je riešenie letieť ako blázon a platiť pokuty, šiel by som tak, že keď je dopravné obmedzenie, znížená rýchlosť, tak spomalim...
Takže podľa toho čo píšeš ty Poľsko neodporúčaš?
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa raven85 »

lubos zimovcak napísal: 17.12.2022 23:19 Netreba zabúdať, že po príchode budeš jeden celý deň potrebovať na zotavenie sa po ceste...
Keď pôjdeš v noci, zabiješ celú noc, budeš po ceste minimálne 2-3 hodiny spať, prídeš ráno, doobeda, budeš celý deň polomrtvy...
Keď sa budeš chcieť dostať ako normálny človek do cieľa, rátaj s jedným prenocovanim po ceste.

Rozprávky typu, že sadnes do auta a urobíš 1500 km na jeden záťah..., voľakedy dávno som bol tiež taký xxxuujj, áno, dá sa to.
Kým sa nezabiješ.
Dávam tomu, teda, keď táto téma nie je opäť vymyslená, max 2-3 jazdy a budeš s láskou lietať za 100€ hore dole....
Ľuboš táto téma nie je vymyslená.
Keď si si pozrel moje staré témy, tak vieš, že nie som rozprávkar. Reálne budem musieť takto cestovať tento smer pár rokov, tak preto zháňam relevantnú info.
Podľa toho, čo roky čítam toto fórum viem, že sú tu kamionisti, cestovatelia, plno ľudí, čo pozná Európu, tak preto sa pýtam tu a nie na stavebnom fóre :⁠-⁠).
Lietadlo je nutnosť, ale kebyže nie, tak sa dostávame na moje otázky. A ja sa radšej pýtam pol roka vopred, ako potom byť prekvapený....

Písal som o prespati po ceste.
Nie som samovrah, že by som to dal sám na jeden záťah. Keď som bol mladší, dával som CRO úplne dole sám, šofér celú cestu , ešte neboli diaľnice ako dnes a viem že je to zaberak.
Už by som to nerobil, mám sa rád :⁠-⁠).
Keď budem odkázaný ísť autom, tak určite niekde v DE, alebo AT prespať.
Máš na nejaké miesto tip?
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa raven85 »

dotynka napísal: 17.12.2022 23:23 Roky som jazdil z Ba - Belgicko,Holansko…

BA - Vieden - Linz - po 3ke Passau - Regensburg - Norimberg -
a: Frankfurt a, mozes pokracovat po 3ke smer Kolin a po 4ke smer Aachen - Liege - Brusel.
Tuto cestu som mal menej rad, je plnsia a viac hornata…

b: za Frankfurtskym letiskom smer Mainz - (67 - 60) a potom na 61ku smer Kerpen a tam zase na 4ku - Aachern - Liege - Brusel. Vyzera to kostrbato, ale mam lepsie skusenosti s touto trasou…

Tie trasy som tiež pozeral.
Časovo to vychádza viacej v prospech b)?
Viac som totiž naklonený na diaľnice.
Menšie riziko stretu s protiidúcim, zvieratami, eventuálne menej nehôd...
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa raven85 »

lubos zimovcak napísal: 17.12.2022 23:24 Lenže on chce chodiť z Košíc...
Do Ba by mal zachadzku.
Tiež sa prikláňam cez Poľsko. Treba si vyskúšať 2-3 trasy.
Pozeral som aj cesty cez Zvolen do BA, ako aj cez ZA do BA.
Ak by to bola cesta pohodlnejšia, dá sa aj tak...
Teraz akurát spodná trasa nie je výhra, je tam dosť obsiahla obchádzka pri Rimavskej Sobote, ale to už hádam do leta spravia...
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa raven85 »

dotynka napísal: 17.12.2022 23:34 Ano, myslel som to tak, ze keby si zvolil cestu KE - Budapest - Vieden - atd. Cesty cez Polsko nepoznam…
Ten smer do Budapešti mi vychádza sympatickejší.
Myšlienka, že sa dáš na diaľnicu a ideš na tempomate takmer celý čas...
Veľa ľudí z môjho okolia chodí už aj cestu KE-BA cez Budapešť...
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa raven85 »

martincichy napísal: 18.12.2022 08:21 Ja chodievam obcas do Berlina. Z Michaloviec do Krakowa a potom na Wroclaw, Drazdany a Berlin. Slovensky usek poznas. Z hranica do Krakowa sa trmacas. Potom ides na dialnicu a uz to ide. Tata trasa ma 2 nevyhody;:

1) opravuje sa dialnica za Wroclawou smerom na Drazdany - mozno 50 km usek ides 60-80. Zase, kde im to velmi rychlo. Naposledy som siel v lete. Opat podojdem teraz v januari.

2) vytocis sa, ked zbadas, ze Poliaci tahaju suvislu dialnicu od Krakowa po nasu hranicu.

Poliaci neskutocne napreduju. Tahaju dialnice v aj v 100 km pasoch v kuse. Z nasho hladiaka je najzaujimavejsia napojenie z hranice na Krakow a robi sa aj dialnica od Vysneho Komarnika do Litvy. Chyba uz len spojenie od nasej hranice do Rzeszowa.
Poľsko takmer vôbec nepoznám.
Tiež to beriem ako alternatívu. Odo mňa by to bola trasa smer KE,PO, PP a PL.
Aké máš skúsenosti s platením za poľské diaľnice, mýto?
Dá sa jednoducho elektronicky vopred, alebo to riešiš na mieste ako cestarinu v CRO?
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...ja som dlhodobo jazdil do Luxenburgu trasou ZV-TN-Brno-Praha-K.Vary-Frankfurt-Trier.../v Tvojom pripade len odbočiš na Bonn/...,vyvaruj sa hlavne cestovaniu v piatky,dobra volba je aj PL...
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa raven85 »

Skôr to vidím na sobotu, poprípade nedeľu.
Asi ani nedeľa nebude veľká výhra...
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...ja si dovolim este jednu poznamku...Nakolko pracujem v Nemecku,vyhybam sa zvyklym pumpam na dialnici /slaby vyber teplych jedal,preplnene parkoviska hlavne v lete/ a jazdim po Autohof-och,ktore vidis z dialnice,mnohe maju formu svedskych stolov za jednu cenu.Nemci su fanatici na klobasu s hranolkami a straaašne vela kečapu,su schopni to predavat aj na wecku.A to nieje jedlo premna...
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa raven85 »

Sú tam aj strážené parkoviská v tých autohofoch?
Keď už by som musel ísť niekedy autom, bral by som to ako najlepšie riešenie najesť sa, dať si sprchu a prespať tam. Ráno pokračovať oddýchnutý do cieľa je lepšie, ako pred cieľom 200km dostať mikrospánok a napáliť to do odstaveného auta predo mnou...
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Nepíšeš aké auto a koľkí pôjdete.

Keď idem sam, ako správny strýko Držgros driemem v aute, prečo už nie je lôžková úprava ako voľakedy v starej S 100, to fakt netuším... :3c90:

Ked sme spali, tak vo Francúzsku to bola tuším sieť F1, či ako sa to volá, malé "hotely" postavené z obytných kontajnerov, kde noc pre dvoch stála 30€, teda, je už tomu par rokov..., ale čisté, bezpečne.

V Taliansku, Nemecku sa dalo prespať najlepšie a najlacnejšie kúsok od hlavných ťahov, už od 50-60 eur, teraz to už bude drahšie.

Co sa oplatilo, netreba robiť dopredu rezerváciu, lebo človek nie je viazaný na jedno konkrétne miesto a ubytovanie...., iba stačilo v navigácii nájsť najbližšie ubytovanie a informovať sa na cenu.

Po nejakej polnoci, už je zbytočné niečo zháňať, radsej zalomiť na bezpečnom mieste a keď je človek sám, vankúš, deku a pospať si...

Ako tu už bolo spomenuté, prvý krát by som išiel asi cez deň, resp, ráno okolo 04:00 vypadnúť, budeš mať slnko vzadu, niekedy večer si na byte.

Je to asi najmenej únavny spôsob.
Len aby si mal pohodlné sedačky a ako tak pohodlné auto.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

... Ráno pokračovať oddýchnutý do cieľa je lepšie, ako pred cieľom 200km dostať mikrospánok a napáliť to do odstaveného auta predo mnou...
[/quote]

Svätá pravda. Len obyčajne je človek v takom strese, že sa ani poriadne nevyspi.., hlavne, keď bude mať šťastie a okolo budú krúžiť čudné indivíduá.

Čo už v živote neurobím, nikdy žiadny Red bull v kombinácii s kávou..

V Macedónsku som si ich dal zo 2-3+kávu, nikdy som sa tak nebál ako vtedy, len spať a spať, nevedel som prejsť par 100 metrov, aby som neupadal do spánku.

Najhoršie bolo, že som si to jasne uvedomoval, ale zastaviť nebolo kde, rovnako mizerne riešená diaľnica ako naša R1... :3c90:
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa martincichy »

V PL platim kreditkou za dany usek. Nikdy sa mi nestalo, aby som cakal, ide to plynulo.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa raven85 »

lubos zimovcak napísal: 18.12.2022 10:18 Nepíšeš aké auto a koľkí pôjdete.

Keď idem sam, ako správny strýko Držgros driemem v aute, prečo už nie je lôžková úprava ako voľakedy v starej S 100, to fakt netuším... :3c90:

Ked sme spali, tak vo Francúzsku to bola tuším sieť F1, či ako sa to volá, malé "hotely" postavené z obytných kontajnerov, kde noc pre dvoch stála 30€, teda, je už tomu par rokov..., ale čisté, bezpečne.

V Taliansku, Nemecku sa dalo prespať najlepšie a najlacnejšie kúsok od hlavných ťahov, už od 50-60 eur, teraz to už bude drahšie.

Co sa oplatilo, netreba robiť dopredu rezerváciu, lebo človek nie je viazaný na jedno konkrétne miesto a ubytovanie...., iba stačilo v navigácii nájsť najbližšie ubytovanie a informovať sa na cenu.

Po nejakej polnoci, už je zbytočné niečo zháňať, radsej zalomiť na bezpečnom mieste a keď je človek sám, vankúš, deku a pospať si...

Ako tu už bolo spomenuté, prvý krát by som išiel asi cez deň, resp, ráno okolo 04:00 vypadnúť, budeš mať slnko vzadu, niekedy večer si na byte.

Je to asi najmenej únavny spôsob.
Len aby si mal pohodlné sedačky a ako tak pohodlné auto.
Auto nova I30, 1.5i, 81kW.
Išiel by som sám, čo je kus naprd, nedá sa striedať za volantom, keby sme boli aspoň dvaja, ale bohužiaľ...

Rozmýšľam nad kúpou niečoho len na tento účel a po rokoch so stratou predať, alebo jazdiť na I30 a vydržať. Má to lane assist, tempomat, klímu, 6q, je to nové, má to záruku ešte 4 roky bez obmedzenia km.
Je to vyššia výbava, má pohodlné sedačky ( viac ako 500km v jeden deň som v nich nesedel, pri 1500km by som určite diametrálne zmenil názor, ale toľko nevydržiš v kuse sedieť podľa mňa v ničom).

A čo je najdôležitejšie, má euro normu z roku 2021, pretože vstup do miest tam je zakázaný pre nižšie euronormy ako euro 5 a ide sa ešte ďalej sprísňovať...

V aute by som určite nespal, v Nemecku, poprípade v Rakúsku by som to riešil niečím civilizovaným, kde by ma v noci nevykradli, poprípade neukradli celé auto...
Keď už by som bol donútený brať auto, šiel by som určite cez deň a v noci spať a ráno na druhý deň v kľude pokračoval ďalej.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa raven85 »

lubos zimovcak napísal: 18.12.2022 10:27 ... Ráno pokračovať oddýchnutý do cieľa je lepšie, ako pred cieľom 200km dostať mikrospánok a napáliť to do odstaveného auta predo mnou...
Svätá pravda. Len obyčajne je človek v takom strese, že sa ani poriadne nevyspi.., hlavne, keď bude mať šťastie a okolo budú krúžiť čudné indivíduá.

Čo už v živote neurobím, nikdy žiadny Red bull v kombinácii s kávou..

V Macedónsku som si ich dal zo 2-3+kávu, nikdy som sa tak nebál ako vtedy, len spať a spať, nevedel som prejsť par 100 metrov, aby som neupadal do spánku.

Najhoršie bolo, že som si to jasne uvedomoval, ale zastaviť nebolo kde, rovnako mizerne riešená diaľnica ako naša R1... :3c90:
[/quote]

So spaním nemám problém. Môžem kľudne vypiť veľkú kávu a ľahnem, stlačím vypínač a spím.
Zaspím kedykoľvek a nie som typ človeka, čo je z niečoho v strese.
Radšej sa vopred pripravím a som v kľude.
Preto by som aj v tejto núdzovke rád mal už predpripravený plán a riadil sa ním.

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 59 neregistrovaných