Korozia olejovej vane micra 2009, 90 000km...

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Korozia olejovej vane micra 2009, 90 000km...

Príspevok od používateľa bajo777 »

podtitul temy by mohol byt, prekrocia japonci niekedy svoj hrdzavy tien ?

Obrázok
Obrázok

ako ceresnicka na torte bolo nacenenie novej vane 381,- euro /prepokladam v tejto originalnej znackovej kvalite lol/ u jedneho autorizovaneho predajcu dielov, druhy konkurencny vedel dodat ten isty diel za 130...druhovyroba nezohnatelna za 40 eur, zohnatelna za 80, neviem co k tomu dodat, nazor nech si utvori kazdy sam...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Druhá strana mince.Toyota Corolla r.96 je síce super,ale hrdza nepozná kamaráta ak má šikmé oči
[img]https://s30.postimg.org/60ehnikr1/LM_Golf_008.jpg[/img]
No ale Európa sa nemá čo povyšovať,japoncom zhrdzavejú motory,z bavorákov a ostatnej šlachty sú olejničky
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

milan, ale vacsina tych akoze premiovych motorovych olejniciek aspon pod tym olejom nehrdzavie ... ale v obrovskej vacsine ked otvoris kapotu na slovensku, tak je strasne sa tych motorov aj chytit....spachtlou aby som daval ten sajrajt dolu...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To áno,lebo očistiť jeden motor sa nedá "papierovo",je to vidieť.Ak to domyslíš do konca,tak ťa to dovedie k podstate veci.Ako sa asi pracuje na niečom čo od sajrajtu ani nevidíš ? To presne tak,na ho...o,ano a tak sa aj celá oprava urobí.alebo si vieš predstaviť a zosúladiť ten mrdn´k z poriadnou prácou ?! Veď to je ako ísť k zubárovi s klobásou v zuboch a po ceste jesť lángoše a piť pivo
Keby majiteľ nechal v aute skrytý mikrofon,asi by sa napočúval...ja sa mu na to môžem vys...,a ak je po oprave auto také isté ako pred,tak je to na beton že sa urobilo iba to,a iba tak aby sa dalo zučtovať
paddy705
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 02.06.2008 09:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa paddy705 »

no Bajo ma predbehol a dal sem temu za mna, ja som "stastny" majitel tej Micry,
cakal som za original diely vselico, ale 381eur za kus plechu ma fakt posadilo, za tu cenu to musi tо zvysit vykon aspon o 20% ;) pricom napr. oem rozvodova sada na tu micru vychadza asi 600eur

Milan, ta Corolla '96 uz ma na to narok, ale Micra po 8 rokoch ...

pri tych km to vychadza tak, ze olej na tej micre menim raz rocne, pri poslednej vymene som zrejme nevenoval dostatocne pozornost tej hrdzi (moja chyba), ktora tam uz musela byt, a az teraz to uz bolo v stave, ze cela vana bola zvonku zaolejovana a az tak som si vsimol, ze to uz je vlastne prehrdzavene, ani vo sne by mi to nenapadlo, ze po 8 rokoch a 90tkm prehrdzavie vana ...

k tomu umytiu motora - kedysi bola v BA umyvarka v Dubravke u Valuska kde dali auto na zdvihak a vywapkovali horucou vodou podvozok aj motor na paradu, bol som tam niekolkokrat a nikdy nebol problem, ten chalan to vedel umyvat, kde moze ist s wapkou a kde uz nie,
vzdy som tam chodieval po zime to dat umyt, zial servis zmenil pred par rokmi majitela, umyvarku zburali, a odvtedy neviem najst poriadnu umyvarku podvozku a motora, kde jednak daju auto na zdvihak a tak zospodu umyju a jednak poriadne umyju aj motor,
v kazdej umyvarke co som sa potom pytal mi tvrdili, ze uz nemozu umyvat motory, kvoli tomu, ze nemaju vyrieseny specilany odvod nebezpecneych odpadov (pripadneho oleja z motora pri umyvani), a umyvanie podvozku nikto nerobi zdvihnutim auta na zdvihak, v automatickej umuvarke tou symbolickou sprchou podvozku to je 0 bodov, a v rucnej umyvarke takym posuvnym nastavcom popod auto to tiez nie je ziadna vyhra.

Keby niekto vedel poradit v BA umyvarku kde vedia poriadne umyt motor wapkou a podvozok na zdvihaku tak dajte vediet.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Pato servus :-), dal som, lebo volakde som o tom pisal a slubil som fotky...boli pochybnosti ci to nebolo poskodene atd, ovsem fotky hovoria jasnou recou...

K tomu umytiu motora je tu tema, mhlavaty vie dokonale spravit tu pracu, ale myslim ze ako sucast niecoho, pocitam ze solo len umytie nebude uplne jeho konicek, podla toho ako opisal postup, vyfukavanie tlakovym vzduchom atd a ma docela dost vytazene kapacity, to je tiez znama vec... :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To umytie motora je ozaj iba súčasť nejakej opravy,ako živiť by som sa tým nechcel.Kto to robil vie že to nie je práca snov,rutinne by to nebolo ono,vytratila by sa opatrnosť aj pozornosť a svedomitosť.Sám si neviem predstaviť ísť niekam do umyvárky človeku čo nemá potuchy čo je čo,ako sa k tomu správať,ktorú vec ako odložiť,demontovať pre prístup,čo môže a čo nie.Keď my robili interiér Rovera som zistil čo chlapci "vedia".Climatronik zmizol display (zrejme para) a o týždeň kedže sa stála rosil vnútry som zistil že pod spolujazdcové sedadlo sa im vylial kýbel a myslová voda stála (cca 6lt !!!) na podlahe pod kobercom.Je tam tak 4 cm odhlučnenia z toho to trebalo povytláčať.Ibaže všetko von,prahové listy sedáky pokračovanie palubovky,celý deň som s tým zabil čo my jeden hajzel nebol ani schopný povedať že - sorry,podarilo sa. Dnes si radšej kúpim tepovačku a urobím sám.Hnevám sa veľmi,ale preto neoznámenie,zatajenie.stať sa môže každému.
Ak si predstavím že kdesi na umyvárni zahlási maník - pane,nevieme naštartovať,čo urobí majiteľ ? (ak nemá zbrojný preukaz ?) :)
V dielni by sa nedialo nič,o desať sekund pôjde,ale ani to tak nie je.Pretože sa štartuje vtedy,keď sa štartuje akoby sa nikdy neumývalo,tj brnk a ide sa.
paddy705
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 02.06.2008 09:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa paddy705 »

ani sa necudujem pochybnostiam o prehrdzaveni olejovej vane, ja ked som to zbadal tiez som si myslel, ze sa mi sniva.

ano, pohrat sa s tym umytim je o inom, s umytim podvozku nie je riziko tam treba len najst servis co ma zdvihak aj wapku, u motora uz samozrejme nejake to riziko je, ale ako som pisal, velakrat mi umyval rozne auta a nikdy nebol ziadny problem, vedel to ten chalan umyvat, vzdy to bolo na pockanie za 15min vybavene k absolutnej spokojnosti, zial zrejme bol jediny v BA ...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

V posledných modeloch a ročníkoch su olejové vane HLINIKOVÉ

aspoň na mojom vyhikli je ol.vaňa hliniková a jediný priesak oleja je okolo vypušťacej skrutky a aj to nie je priesak,len zatečenie pri poslednej vymene oleja.

Zhrdzavená olejová vaňa je pre mňa podobný pojem ako vrelá káva v mrazničke... :40bd:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

to nema nic s rocnikom, kde treba vyse chladit je hlinikova, kde staci plechova je plechova, ja som mal stale plechove na autach a bol som spokojny, nikedy nebola korozivna, dokonca raz som behol do jamy kolesom, padol som tak ze vana dorazila o zem, troska sa prehla a nic sa nestalo, no utrhol sa tusim reakcny silent na prevodovke, ale dojst som dosiel v pohode domov, hlinikova by bola v hajzli 100% :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní