Kópia DPF filtra od jmj

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Mal som len 2 auta s DPF od nova až po viac ako 300 000km a za celý čas som o prítomnosti DPF nevedel. Ak sa teda nezačal regenerovať tesne pred zaparkovanim
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je nutné problémy rozdeliť i keď súvisia. Je nutné STK absolvovať.
Fejk / nefejk treba motor dať do stavu aby pracoval štandardne,vtedy prejde STK aj z kusom rúry alebo fejkom. Samozrejme tým vec nekončí,treba to následne dotiahnuť do konca na zfunkčnenie celého systému.To už ale v termínoch tak nehorí ako urobiť načas STK.
Do Golfa 2,0 mám DPF 1KO 131 723 AC (1KO 181 FA) treba dohladať či sedí do daného ročníka.
vahovcan
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 17.12.2008 19:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vahovcan »

Keď ten filter dám vykuchat (firme)? Prejdem cez emisnú?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

a uz je to tu... :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokiaľ ide iba o emisie,ak sa nič nehladá a len zmerajú splodiny,tak motor z prázdnym filtrom vie prejsť kontrolou.Ale platí čo som písal,motor musí byť v poriadku až na to že nemá časticový filter.
Čo ale celkom prekvapilo aj mňa,bol som minulý mesiac na STK z nákladným,a predo mnou technik otváral kapotu Golfa,zbadal zaslepenú hadičku EGR a zabuchol ju a dal auto von z haly.
Keď dáš vykuchať firme tak urobíš kapitálnu hlúposť.Prvú že zaplatíš nejakého hajzlíka.Fruhú že za cenu vykuchania máš použitý.A z vykuchaným radšej za hranice tohoto chlieva ani nechoď,lebo dostaneš od rakušáka pokutu v cene auta a odvezieš si ho iba po zaplatení na odťahovke.A nehovoriac že sa aj emisné budú meniť v metodike a to vykuchancov asi dá do smútku (možno)
vahovcan
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 17.12.2008 19:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vahovcan »

Prepáčte že som sa vás dotkol už sem nenapíšem. Chcel som len ušetriť, keď už somnou v bazari tak riadne vy..... Asi viete o ktorý bazár ide.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ty chces usetrit a preco my mame tvoje smrady cuchat ? :41c2: az si to pustis do kabiny sebe a svojej rodine, kludne si usetri :::
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
vahovcan
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 17.12.2008 19:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vahovcan »

Bajo 777. Ver tomu že hoci čo sa ti v živote prihodí, nebude to od môjho golfu.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

bajo777 napísal:ty chces usetrit a preco my mame tvoje smrady cuchat ? :41c2: az si to pustis do kabiny sebe a svojej rodine, kludne si usetri :::
Ppises ako by si sa ty rozumel všetkým problematika na svete. Pritom 90% národa netuší co je DPF a na co slúži.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Ani sa nedivim bajovej reakcii. Keby tu bolo aj 10 odpovedi, tak to nepomoze, ked sa nechce citat s porozumenim.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Milý kazimír,ja už to vidím ako pravidlo že sa najprv vyskúšajú všetky spôsoby ako z vecou vybabrať,a ako posledná možnosť ostane tá,ktorá sa mala zvoliť na samom začiatku.Toto sa tisíckrát už takto stalo a milion krát ešte stane,a zbytočne tu písať že medzitým to poriadne zdražie na cenu,že ani full všetko z nových dielov by to toľko nestálo.V tomto sa ľudia nikdy nezmenia
Čo ľudí už bolo u mňa na "sondáž" čo by bolo a ako a za čo,potom sa na pár mesiacom vyparili.Keď sa znova objavili že s tým niečo urobiť tak už mali vymené to a ono,kopec dielní riešilo,menilo a špekulovalo aby dnes zazvonil na bráne,že či by sa s tým dačo nedalo. No...nedalo.Majstroval Jano Palo Mišo,každý majiteľa o nejaké tie bubáčiky pripravil a to sú často zaujímavé čiastky.Takže ...sto blbcov si pekne zarobilo,aby (keď už niet bubákov) prišiel nejaký mudrc čo to najlepšie zadara opraví.Ale to tak asi nefunguje,alebo by nemalo,že každý chmulo naplní kešeňu a rozumný bude krkať.Ale...rozhodujúci je postoj majiteľa
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 08.10.2018 20:55, upravené celkom 1 krát.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Do ccc autobazaru predávajú auta tí, ktorí potrebujú rýchlo peniaze alebo tí, ktorí majú problémy s autom a tak sa ho zbavia tam, bazár preberá potom všetku zodpovednosť za auto takže predávajúci ma čistú hlavu a kupujúci z toho slávneho bazáru ccc hlavu jedine ak tak v smútku... Ja som ten prvý prípad potreboval som peniaze na vyplatenie bytu do 2 týždňov a švagor tam predal auto s podpalenym ventilom... Takže ak niekto naletí na reklamu z tej super firmy dovi dopo... Auto vykúpili od švagra večer po tme, prehliadka za 10 minút, nenapichoval to vôbec na PC... Oni to kupujú ako rohliky a ľudia to kupujú zrejme :40bd: keď sú najväčší heh
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to pomerne čerstvý prípad z autom z ccc ktoré som robil a čo vidím ? Vlastné písmo s km výmeny rozvodov slušné roky späť.Čo znamená že som mu robil pri daných km rozvody,ja to značím na miesto ktoré nik nevie a ak ho aj nájde,musel by ten diel vymeniť.Pozriem odo...ejhľa,ale sme toho nacúvali.Chlapi,tento štát len vystreliť na mesiac
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Aj nam prezradite kolko sa to nacuvalo?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Istota je pri sto,či je to viac záleží od času kedy to bolo "upravené"
Zákernosť je v tom,že kupovať auto z DPF ktoré má 200 alebo 300 tis je sakra rozdiel.Pretože úplne iné spokojné km sú do väčších výdajov v jednom a druhom prípade km. Že by to podstatne hovorilo do "cenotvorby" je jasné,iba blázon ktorý kupuje PD pri 300 tis km si môže myslieť že sú výdavky na dvojhmotu,DPF,turbínu,vstrekovače atd ešte velmi ďaleko.To síce môže byť v ojedinelých prípadoch,ak bolo auto perfektne servisované a predáva sa napr z dôvodov prechodu na benzín,kedže začína pohon na diesle,.Ale na SVK sú to zväčša len špekulatívne predaje,dovozy na kšeft,dokonale servisované autá sa jednoducho nepredávajú.A tých pár kde sú rôzne rodinné a zdravotné dôvody sú nula promile

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní