Kontrolka oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lancia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

anthonyproud
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 21.08.2008 16:46
Zdieľať na Facebook

Kontrolka oleja

Príspevok od používateľa anthonyproud »

Zdravim. Kupil som Lanciu Lybra 2,4 JTD. Jedina vec ktora podla mna nie je v poriadku je, ze kontrolka oleja v motory ma upozornuje (na palubnom pocitaci) ked klesne tesne pod vrchnu risku. Predchadzajuci majitel ma na to upozornil s vysvetlenim, ze je to tak nastavene. Teda nie medzi riskamy, ale ze musi byt olej az po vrchnu risku. Spravim tak 500 km a znovu dolievam. Sice len 0,5 dc ale je to dost otravne. Olej tam je novy ale 10w/40. Vraj tam mala byt Plna syntetika. Myslim ze to bude but v kvalite oleja alebo je spatne cidlo(kontrolka) oleja. Ak s tym mate niekto skusenosti poradte prosim. Dakujem.
romko77
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 29.05.2008 21:37
Zdieľať na Facebook

Re: Kontrolka oleja

Príspevok od používateľa romko77 »

anthonyproud napísal:Zdravim. Kupil som Lanciu Lybra 2,4 JTD. Jedina vec ktora podla mna nie je v poriadku je, ze kontrolka oleja v motory ma upozornuje (na palubnom pocitaci) ked klesne tesne pod vrchnu risku. Predchadzajuci majitel ma na to upozornil s vysvetlenim, ze je to tak nastavene. Teda nie medzi riskamy, ale ze musi byt olej az po vrchnu risku. Spravim tak 500 km a znovu dolievam. Sice len 0,5 dc ale je to dost otravne. Olej tam je novy ale 10w/40. Vraj tam mala byt Plna syntetika. Myslim ze to bude but v kvalite oleja alebo je spatne cidlo(kontrolka) oleja. Ak s tym mate niekto skusenosti poradte prosim. Dakujem.
Ja na Tvojom mieste by som riešil radšej ten olej ale nie syntetiku ale to dolievanie. Ako píšeš, že po 500 km doleješ pol litra oleja tak na 10tis. km tam doleješ 10 l oleja a to sa Ti vidí, že ,,len" ? :suicide:
romko77
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 29.05.2008 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romko77 »

vtmirek napísal:ni,on pisal,ze 0,5 dc-deci,nie 0,5litra.
Dik za upozornenie, už na to nevidím idem spať čafte :pa:
anthonyproud
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 21.08.2008 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anthonyproud »

Presne tak. pol deci oleja, nie pol litra. mozno este menej. Predchadzajuci majitel mi povedal, ze celkovo dolieva 2 deci na 5000 km. podla mojho zistenia to nevychadza ale budis. Kamarati mechanici davaju (hlavne do novych dieselovych motorov) plnu syntetiku a nie polo ako mam teraz. Mierka na olej tam je original lanciacka. Ak mate niekto skusenosti alebo napd co by to mohlo byt, napiste prosim. Vdaka.
anthonyproud
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 21.08.2008 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anthonyproud »

Super. V podstate je to dobra sprava. Nejde mi o to, ze ma spotrebu oleja. To v pohode doplnim pokial treba. Skor som sa obaval, ze je nieco pokazene. Mne sa auto paci aj po dizajnovej aj po jazdnej stranke. Dufam, ze nebudu problemy a bude slapat.Vdaka za info.
anthonyproud
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 21.08.2008 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anthonyproud »

Super. Vdaka moc. Teraz ma nabehane 135 000 km. Po generalke. Rozvody, pumpa, filtre a tak.. ale budem to sledovat.

Vdaka.
Napísať odpoveď

Návrat na "Lancia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných