koniec "C" značiek na malotraktory

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

koniec "C" značiek na malotraktory

Príspevok od používateľa VinicP »

Ani som nikde nepostrehol, že to už ukončili. Asi piatim dôchodcom som tieto značky vybavoval na ich zetory a rôzne malotraktory, no ale dnes som sa dozvedel, že polícia už nové C značky nevydáva, iba sa staré musia odovzdať, ked skončí ich doba platnosti (3roky) inak hrozí pokuta. Nové vydá iba Okresný úrad odbor dopravy, samozrejme treba absolvovať (úspešne) STK. Čo znamená, že tie traktoríky skončia.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Pozri sa,
tie značky boli vydávane za tým učelom, aby sa na tie traktoriky podĺa VIN-čisla uzatvorilo zákonné poistenie

a ked onen gazda, vyšiel z takým traktoríkom na cestu a pri obiehaní toho traktoríka by sa nejaký Mercedes S vydrbal do jarku aby ten gazda bol kryty zo zákonného poistenia a nemusel calovať opravu toho Mercedesa z vlastného vrecka..

Ja viem, že je to priklad trochu pritiahnuty za vlasy, ale vystihuje tu pointu prečo tie c-čkové značky na traktoriky boli vydávané

takže ja verím tomu, že tie traktoríky budu jazdiť veselo aj naďalej ale nie po cestach , len poza humna , po poli a tak podobne...

Ja keby som bol ten gazda, tak taký traktor , na ktorý by sa nedalo vybaviť EČV ani nekupim, detto vlečka .

Samozrejme bavime sa o traktoroch čo maju 4 kolesa, nie o nejakej zahradnej mechanizacii 5 HP vykon
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

To si mýliš. Keď som tie značky vybavoval a nebolo to jeden krát, nikto nevyžadoval PZP. Iba som priniesol 3x foto tej veci, rozmery.. a kolky.. a vydali mi značku. Ešte som sa pýtal na PZP - ale povedal mi že nie je treba, je to len na tom majiteľovi traktora, či bude riskovať že bez poistky bude riskovať finančné následky. Vtedy ale nebola treba STK a značky vydávali ODI. Teraz značky vydávajú OU, a treba STK - čo pre 99% týchto traktorov znamená že budú mocť jazdiť iba po poliach. Ale ako na pole? - hm.. jedine na vozíkoch. VIN čísla tie traktory ani nemali. Ak si to chcel niekto poistiť (myslím že to spravili dvaja) poisťovali to na značku čo dostali na polícií.

Tvoja pointa je síce fajn, ale prečo teraz pýtajú STK a vtedy nebola treba?
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pretože sa na tie značky prihlasovali seriové stroje ako Zetor,V3S alebo japonské traktory.Pritom bolo jasne určené že sú len pre domácu výrobu.
Mal som ich a vrátil, prejazd 5km na stroji čo nemá pruženie a rýchlosť 7km/h je oničom. Priveziem na vozíku posťahujem drevo a zase odveziem. Spravím to rýchlejšie a za menej paliva ako keby som sa kotkodákal po svojich na traktore. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Povedal by som tak ,že tie traktoriky maju byť vyrobené fabricky

a vtedy nie je problém na nich vykonať STK ,

otázne je ako vykonať STK na nejakom samo-domo zostrojenom samohybe,
ktorého vzhľad je ako keď by niekto skrížil
tkáčský stav s motorovou maxi kosačkou s jedným sedadlom uprostred....

Podĺa akej normy by sa malo toto posudzovať ?
A čo vlastne by mali kontrolovať ??

Moj nazor je ,že žiadne samo-domo zostrojené samohyby nemaju byť učastnikmi cestnej premavky, koniec.

Nikto nezabrańuje vylepšeniam, opravam, repasom poĺnohosp.techniky, ale nech je to vždy v nejakom legalnom rámci ohraničenom konštrukterom takeho vozidla, ktoré bolo vyrobené niekde v nejakej fabrike a prešlo určitými skuškami a schvaleniami pre daný učel použitia.
Nie že niekto ani nevie zvarať a polepí si niečo sam na dvore, a TOTO by sa malo legalizovať ???
V žiadnom prípade ! :3c90:
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

oco13 "chlapci" o ktorých hovorím majú 70r.. traktory sú zetor 25, 50, kultivák, a podobné. Títo ľudia nemajú VP na C+E aby si previezli traktor niekam na pole, aj ked po ceste je to asi 500m. ALE JE. Pre nich tieto výlety týmto skončili. Inak riskujú. Samozrejme je to model v našej malebnej dedinke. Chápem, že niekde taktéto traktory, PV3S a pod. brzdili premávku aj ked iba na cestách III. triedy.
Nejakí nadšenci sa asi potešia, lebo myslím že tieto traktory sa teda začnú predávať.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

laco1871.. ja som hovoril o zetoroch - ktoré niekedy spadli z pásovej výroby. Alebo ako to vtedy bolo. ZETOR 25, 50..SUPER atd. VIN čísla majú - ale nikto ich odomna nepýtal.
Sú typyzované ale po tých rokoch STK nespraví ani jeden, lebo v lese odpadlo svetlo, hrdza, brzdí jedno koleso a čo ja viem čo.. unikajú kvapaliny, nejde stierač.
Teraz skončia, lebo sa na pole nedostanú. Po ceste nie. Pretože predstava 70ročného dedka - že by mal dostať pokutu, je proste niečo absurdné. To je eššte stará škola, a tým chlapcom sa budú tlačiť slzy do očí, ked im budem hovoriť, že už nemôžu.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

laco.. zaplatiť 30e kolok bolo jednoducho jednoduchšie. TP už tieto veci asi nemajú, STK je utópia, tak aké značky by si chcel vybaviť? ako?
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Pozri sa , ked niekto vie spominane stroje zrepasovať

a dostať ich na veteranske značky, tak možu aj oni,

a ked nie, nech ich predaju, alebo odvezu do šrotu

čo tu treba fňukať....
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

25, 50, RS09 ani nič iné seriovo vyrobené tieto značky nedostane, bohužial - treba sa poďakovať EU je to v rámci harmonizácie predpisov s EU. Aj doteraz ak mal Zetor 50 Super značku C bolo na jeho vedenie treba VP skupiny T + E podla váhy prívesu na tom sa nikdy nič nezmenilo. lol
Seriovka ak má europsku homologizáciu má nárok na bežnú značku, samozrejme k tomu STK a EK + ZP. Stroje čo europsku homologizáciu nemajú tu značky nedostanú. K C tabulám pre domácu výrobu - stačí aby to svietilo a brzdilo a netiekol z toho olej. Len tam proste treba ísť na vozíku alebo na podvale.
Inak 70 ročnému dedkovi nikto už žiadnu pokutu nedá ,práve kvoli veku. Pri prerokovaní na DI mu napíšu , že od trestu bolo upustené kvoli vysokému veku priestupcu a jeho zníženej schopnosti uvedomiť si význam priestupku. :40bd: :40bd:
Horšie to budú mať 50tnici ako ja ,ktorým by zobrali aj rodný list.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

Fňukať nie, mne to je jedno v podstate mám menej starostí ja, kedže som im to vybavoval.

OK, už je to aj tak jedno.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných