koncernovy motor 1.4 59kw

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bmw-er
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 14.03.2009 10:24
Zdieľať na Facebook

koncernovy motor 1.4 59kw

Príspevok od používateľa bmw-er »

Zdravim, uvazujem o oktavii tour s tymto motorom, viem ze to bude slabe aj nenalozene ale pri pohodovej jazde postacujuce. V rodine sme nikdy nemali koncernove auto <iba fiaty, hondy a stare bmw> pise sa tu ze tie jedna stvorky zeru vela oleja a po 200tis su suce na generalku, ja by som si chcel nove auto nechat aspon desat az 15 rokov a najazdit cez 200tis s tym ze sa mi tam nic nebude kazit iba menit spotrebny material. A toho oleja to zere kolko, lebo zatial vsetky auta co sme mali nezrali olej vobec a vsetky mali najazdene okolo 200tis, to vw nedokaze vyrobit dobry motor? a je to tak dobra znacka, tak mi je tomu tazko uverit. vyjadrite sa tu ti, co jazdia dlhodobo s tymto motorom <aj aku to ma spotrebu>, dakujem

kradnu sa aj benzinove oktavie?
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Nazdar, my mame 1,4 tiez 59kw alw ford :d :D . No ako si pisal, je dost slaby zacinma tahat od 3000ot. cize aj ta spotreba vyskoci, no ked chces jazdit pokojnesjei da sa aj za 6,4 - 6,9, a da sa aj menej, sice octavka o nieco tazsie auto, no zase nizsie cize mensi odpor. Kolko nabehas napr. mesacne? Ked chces cez 200 t km, tak neoplatil by sa ti diesel? Alebo niečo silnejsie? A co sa tyka oleja, my nejako extra nemame spotrebu, no najme octavky 1,8 a 1,6 mali zvysenu, o 1,4 neviem!
Ediiie
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 03.08.2010 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ediiie »

podla mna je blbost zobrat octaviu s tymto motorom, ten motor je slaby dost uz v golfe a nie to este v octavii, radsej ani nekupuj koncernove auto,ja mam s nimi napriklad iba zle skusenosti...
oldoss
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.09.2008 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oldoss »

Tiez som toho nazoru, ze ten motor je slabucky do takej velkej kasne. To uz radsej 1.6ku rokmi overenu. Hodis to na plyn a jazdis "skoro" zadarmo.
Td777
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 05.03.2009 16:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Td777 »

Zdravím, otec ma VW Golf V s týmto motorom, má nabehaných 156000km a doteraz nebol s motorom absolútne žiaden problém, olej sa tiež nestráca. Spotrebu má na tom 6,5l. Pokial sa nechceš hrať na pretekára, tak sa s tým jazdiť dá, no myslím, že 1,6 by Octávii pasovala viac.
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Mrkni porovnanie pr. s Fusionom http://porovnanie.prehlad-automobilov.s ... tavia-1-4/ Octavia je o nieco tazsia, a fakt na octavku to bude slabe, krutiaci moment tiez podobny, takze do tazsieho auta ko Fusion, by som 1,4 uz asi nebral,, jedine TSi
bmw-er
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 14.03.2009 10:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bmw-er »

teraz uz rozmyslam aj nad tym 1.6 a dat to na plyn ked skonci zaruka, ak si nedoobjednam rezervne koleso tak tam rovno bude miesto pre nadrz, akurat ze sa budem musiet spoliehat na lepiacu sadu...
1.6 som vylucil ze je drahsia o tisicku a viac zere ale na plyn to bude super, a pozeral som ze v skode aj robia na plyn jedna sestku <tak ten motor mozno aj dobre znasa ten plyn>
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

starsie 1.4 16v 55kw asi vsetky zrali olej, ale po modernizacii na 59kw a 63 kw sa tato vada mala odstranit, kamos ma tento motor v golfe V a nic moc, spotreba 7,ale olej nezerie, zatial, najazdene ma 54 000km, ja mam doma golf IV 1.4 55kw a ten spapka olej a spotreba 6,5 az 7
kapoja
Príspevky: 344
Dátum registrácie: 26.03.2007 22:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapoja »

Ak 1,6 v tej cene tak focus , má lepšiu výbavu / rádio, tempomat, oproti "octávke" super sedadlá, 16 kolesá, ESP, lepšie "sedí " na ceste... Mal som 6rokov octávku 1,4 16V 55kw, ten nápis vzadu 1,4 16V bol pre niektorých šoférov ako "červené súkno" pre býka" :rouler: , hneď ma každý chcel predbiehať, ale ak si sám a "necháš" tam trojku, tak "sa dá" ;-)) . Ja osobne by som už nižšiu strednú triedu nechcel, radšej by som kúpil za tú sumu 3-4 ročné mondeo, avensis, mazda 6 ... a to Ti 10 rokov výdrží tiež.
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Tak ja by som sa tiez asi takto rozhodol na tvojom mieste, mne nejako plyn nevonia. A Focus ako pisal kapoja, je skvele auto, este lepsie sedi na ceste, a mas tam aj lepsiu vybavu. Ci uz to radio je 100 krat lepsie, aj ten Fordacky motor, nadherny zvuk, a ked ho vytocis ide na nase slovenske pomery velmi dobre!
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

....máme oktávku 1,4 16V 55kw v akčnom pakete Drive....je pravda že rodičia na tom nabehali extrémne málo, 35tkm za 7 a pól roka :40bd: sám toľko nabehám za rok....

....doteraz sa neprejavila žiadna spotreba oleja, pri veľmi ležérnej jazde s dvomi osobami spotreba dlhodobo okolo 6l/100km ale skôr je to menej....tie pakety Drive/Tour mali celkom dobrú výbavu a ani prístrojovka nevyzerala otrasne....inak mne to príde vrcholne nepohodlné....
Vigora100g
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vigora100g »

jazdil som s tym 59kW vela v golfe 6. Motor slabucky je az je to nepekne a to ja si na vykon naozaj nepotrpim. Davam to vsak za vinu prevodovke a EURO normam. Ma velmi nevyrazny tah v celom spektre otaciek, ziaden pocitovy vrchol. Inak spotreba je tam velmi prijatelna do 6,5 sa kombinovane vojdes s prehladom no na najazd 200tis km za 15 rokov by som toto riesil ako posledne.
K tvojej otazke ci do toho ist tak moja odpoved je ANO.
marioaudi
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04.02.2010 20:04
Zdieľať na Facebook

OCTAVIA 1.4 59KW CGGA

Príspevok od používateľa marioaudi »

Sprostosti mame tieto embecky v taxikoch maju po600000 km a v pohode. Olej nedolieva nik ale vymeny davame log no po 15 000km nie 30 000km. Spotreba na plyne mesto 7-8 l plynu von 5- 6l. Aked podrziz otacky od 3500 do 4500 utries 1.6tku aj 1.8 hladku kedykolvek
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

1.6-ku 55 kW v jednotkovej Octavii určite...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapci to nie je o pipíkoch. Som s filckou na plyne ťahal hore Pezinskou babou vozík a na ňom traktor. Pekne 2 - 3 a zase za 2 lebo viac to proste nešlo. Za mnou sa spravila šora možno 30 aut a nikto, naozaj NIKTO z nich ma "neutrel" , dokonca ani len nezatrúbili.
Takže rozprávky o utieraní hovorte viete komu. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tatkotom a 66 neregistrovaných