Koľko % z čistej mzdy platíte za splátku Vášho auta?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

1-5%
3
4%
6-10%
8
12%
11-20
3
4%
21-30%
2
3%
31-40%
0
Žiadne hlasovania
41-50%
0
Žiadne hlasovania
51% a viac
1
1%
nemám splátku
50
75%
 
Celkom hlasov: 67

pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Auto na splátky?Hotový nezmysel(jedine ak by som chcel podnikať tak asi áno)Na každé svoje auto som si šetril, proste ma ani nenapadlo brať si pôžičku či lízačku, keď som na to nemal tak som chodil autobusom.Prikrývaj sa takou perinou, na akú máš.
Cumo
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 05.09.2007 18:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cumo »

Auto na splatky ano .. ked som mal 20 rokov a bol som blbý . teraz si clovek uvedomi ze radsej si clovek kupi auto za 2000e v hodovosti a na dovolenku si auto pozicia z pozicovne. tot moj nazor. auto mam ako spotrebak a radsej si odlozim z vyplaty za rok 100e na knizku ako za rok stratit na novom aute 2000e.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

hjundai napísal:Všetko má svoje... aj kúpa na splátky nemuí byť chybný krok. Otázka je aký úrok.... prečo by som mal dať celú čiastku z vrecka keď som schopný peniaze točiť a zarobiť nimi na splátku? Mám auto hneď a za zlomok celkovej ceny ...No práve že ho nemáš, má ho lízingovka až do zaplatenia poslednej splátky.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

laco1871 napísal:To su témy na zemiakovú medailu...

Pred cca 1/2 rokom, si tu splietal o akejsi kalkulačke, že cena za auto nema presiahnuť 1/10 z celkového prijmu, či ako to bolo ???

A teraz tu dávaš témy o nových autách na leasing..
Ta Fabia TDi asi nie je také terno.... ČO ??? :40bd:
Možno je to téma na zemiakovú medailu, ale zatiaľ najviac príspevkov v nej máš ty. Čoskoro ho dostaneš.

Prosím ťa napíš mi, akým spôsobom si prišiel na to, že by som si mal meniť auto? :)
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

laco1871 napísal:Ja hovorím, že v dnešnej dobe, kto platí hotovými peniazmi... :::

Jednoducho... JE HLÚPY ....
A ako je najlepšie kupovať?Prezraď nám ak to nie je tajné :4432: :4432: Akurát v Á-čkach je lacnejšie na splátky ako v hotovosti že??? :40bd: :40bd: :40bd: Jeden môj kolega tomu normálne veril.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nedokážem to nijako rozumne vysvetliť ,ale moje autá ktoré sa kupujú v podstate za cenu šrotu jazdia dlhé roky za minimálne eurá. Dal som sa nalomiť a pre manželku sme kúpili drahšie autá viackrát preverené ,kvalitne servisované a aj tak sme na ne hrubo doplatili a prerobili sme na nich dosť peňazí. Teraz som zase v situacii čo jej kúpiť a dopredu viem , že to bude katastrofa. lol
Pre Laca: držím sa zásady že najlahšie zarobené peniaze sú tie ktoré ušetrím. V preklade do automobilovej reči to znamená spolujazda, alternatívne palivá a rozmyslieť si velmi dobre či vlastne potrebujem v tom ktorom momente ísť autom a kto to zaplatí. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Vidim ze vacsina z tu prispievajucich pouziva auto len ako nevyhnutny prostriedok na presun z A do B.
Lenze, existuje specificka, velmi mala skupina ludi, ktori maju auto ako vasen, ako hobby, ako jedinu a najvacsiu radost v zivote.
Niekto je vasnivy cyklista a kupi si na splatky drahy bicykel, iny je zanieteny audiofil a kupi si na splatky vymakanu highend audio sustavu, iny na splatky precestuje cely svet a tak dajej by som mohol pokracovat, treba sa nad tym zamysliet aj tak, ze zijeme len raz, tak preco si nespravit radost aspon raz v zivote, a poriadnu? Kazdy z nas ma nejaku radost zo zivota, niekto lacnu, iny drahsiu. No a auta patria k tym drahsim...
Preco ak som totalny fanatik do aut, dobre zarabam a viem ze mesacnu splatku dam s prstom v nose a nijako nezatazi moj alebo rodinny rozpocet, by som si nemal dopriat radost vo forme vysnivaneho tatosa?
Osobne poznam chalana, totalneho maniaka do Porsche, velmi dobre zarabajuceho, ktory si zobral uver na jazdene GT3 RS.
Co myslite, vsetky tie Panamery, G-cka, AMG-cka, M-kove bawory a vsetky drahe a luxusne auta su kupene v hotovosti? Omyl, 99% drahych aut su splacane. A vobec by som sem neplietol to otrepane s tou perinou... V tejto teme ma Laco (vynimocne) pravdu. Preco by mal niekto, komu sa teraz paci dany model, setrit desat rokov a potom to kupit za hotove ako ojazdene s neznamym povodom, ked teraz hned to moze mat nove na splatky, ktore ho mesacne absolutne vobec nezatazia? Splatky su len obratene setrenie, s tym, ze vec mam hned a nemusim cakat...
Keby sme si vsetci kupovali len to na co mame nasetrene, jazdili by sme na feliciach a byvali v stanoch...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
easyridersvk
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

laco1871 napísal:Ja hovorím, že v dnešnej dobe, kto platí hotovými peniazmi... :::

Jednoducho... JE HLÚPY ....
ucet a data na nom su len cisla. dnes mas, zajtra uz nie. nejakym blbym nedopatrenim,chybou alebo sudnym prikazom. pri nasej rychlosti sudov by ste krachli do roka bez papierovych penazi.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Leon - v niečom máš pravdu , lenže aj keby som sa zadlžil na celý život auto ktoré by som ja chcel slovenské zákony na cesty nepustia. Ano sú to tzv "sleepers cars" , takže len smutne pozerám na YT Golfa MK1 s 700hp a podobné autá. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marikapu »

Anketár si robí prieskum? Predajca úverov/leasingov? To nás všetkých v krčme napadlo :3035: hlasujem 28% som platil keď som splácal
jaster-83
Príspevky: 1446
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

"laco1871" nech je tato tema "hocico" mna napr. vysledok zaujima

0% - kupujem za hotove, ale zas starsie ojazdene auta - sedy podpriemer, nove su pre mna cisto vyhadzovanie penazi, poznam z okolia kudi co kupuju auta na splatky, vacsinou okolo 8-10tis euro a vedeli by tu sumu v pohode vyskladat do necelych 2 rokov bez nejakeho obmedzovania sa ale kupuju na splatky lebo chcu hned, takze aj o tom to je, kto chce hned zobere na splatky
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
tonyjack
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 23.07.2009 08:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonyjack »

Mám dvoch kamarátov , čo predávajú autá , jeden v 3A , druhý predáva dacie , renaulty . Sami hovoria , že 90% áut sa predáva na splátky ( lízing , úver ...) . Niekedy nechápu načo sú niektorým ľuďom autá . Za rok urobí max. 2000 km a kupuje si nové auto . Keby chodil hneď iba taxíkom tak ho to vyjde lacnejšie . Ale auto musí byť . Keď niekto auto potrebuje , nevidím dôvod prečo si ho nekúpiť aj na splátky . Ja sa napríklad do zamestnania neviem inak dostať iba autom . Vlak , autobus mi nechodí , tak auto potrebujem . Tiež som kúpil na úver . Nebudem na sebe šetriť , a nebudem chodiť felíciou . Na tomto svete sme iba krátko a nemám komu šetriť € . Chcem pohodlné a bezpečné auto . Ročne najazdím 25 tis. km . A ak ma toto auto vydrží 5 rokov potom ho kľudne aj zapálim ;)
Hyundai Santa Fé 2,2 crdi 4X4 114kW
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

LPGmaniak napísal: zial vacsina slovakov ma nulovu, co nulovu, minusovu financnu gramotnost
tak o tom silne pochybujem, je to skôr naopak,väčšina má dobrú fin. gramotnosť,ja napríklad poznám len dvoch vo svojom okolí ktorí pohoreli na úveroch, takže z toľkých ľudí je to koľko %? možno 1%?

inak neviem prečo drvivá väčšina z vás tu vychádza z nuly,neviem prečo.to si fakt myslíte že ten kto kupuje auto na splátky má na účte nulu alebo max. na akontáciu?
príklad. mám na účte 10 tis ale chcem nové za 13tis.a viem že bez problémov dokážem odložiť mesačne 300-500€,takže v pohode prídem do predajne a zoberiem si nové auto na tretiny,čo mám za dva roky bez problémov zaplatené, idem na dovolenku a po ukončení splátok mám ešte min. 5tis na účte, 2-oj ročné bezproblémové auto na dvore čo mi poslúži ešte min 8 rokov, nikto ma neoebal.takže nie vždy je to tak ako to na prvý pohľad vyzerá.
mnohí sa tu radi porovnávajú so zahraničím,skúste si zistiť ako je to tam čo všetko tam ľudia splácajú a zistíte že to poondiate auto je to najmenej.

momentálne splátka 0%.
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ahehehe ze priklad 10 tisic na ucte, taka typicka slovenska domacnost. Preco si nedame rovno priklad, ze 300 tisic na ucte a mame problem v ktorej farbe si dame to AMGcko.
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Autá kupujem zásadne v hotovosti do max. sumy 8.000,-€ - na to úver netreba :coffe:
Nové som nikdy nemal, ani mať nebudem...

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 93 neregistrovaných