Koľko vám vydržala autobatéria

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Koľko vám vydržala autobatéria

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Štatisticky podľa značiek sa nedá nezbadať aké batérie sa hromadia na odovzdávku.Je pravda že čosi je vždy vymenené predčasne.Proste gazda požiada,auto si výpadok nemôže dovoliť a neraz tam ani nebol pokus o dobitie.Posledná čo pribudla na skládku je Bosch (6 rokov v Mazde 3) kupoval som ja,v dielni založený záručák som ho pozrel.Ale skládku tvoria Banner,Boschky,Varty.Moja Bosch Super Silver nevydržala ani 5 rokov,ale padla za obeť dvom úplným vybitiam kým sa neobjavil zdroj odberu po uspatí.Čo sledujem že si ľudia žiadajú ako novú je ponajviac Exide Ďaleko zaujímavejšie je zistenie stavu po dobití starej čo mi ostáva.Dosiahne 14,7 V a odstavuje sa na 5-7 dní aby stratila prebytkový potenciál.Pokiaľ má 12,3 zmeriam,pokiaľ nie skládka a ide von na skládku.Dve z troch podla premerania majú pokles schopnosti poskytnúť predpísaný štartovací prúd len minimálne,pod 10 % a v technicky dobrom vozidle by ešte roky šlapala.Takže ja vidím veci tak že batérie nedoživajú dlhý vek pre príčiny zo strany uživateľa viac než pre samotnú nekvalitu.Nič sa nerieši,stovka nerobí problém,je to rýchloa lahko.Servis si dovolí vymeniť na Picasse dvojročnú batériu pritom auto nedobíja,svieti kontrolka.Altík nevyriešený a nedotknutý,batéria nová.Gazda zaplatí a ide z NR do NZ doriešiť nabíjanie.Tak som ho nahnal aby si vyžiadal starú.Majiteľ príde,vedľa záručného je test starej batérie z poznámkou dobiť a ...vada alternátora !
To si dnes pokojne dovolí jeden NR servis bez hamby len preto lebo majiteľ dôchodca zaplatí.
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Koľko vám vydržala autobatéria

Príspevok od používateľa tuninka »

najdlhšie som mal 14 ročnú v Daihatsu, bola malinká asi len okolo 40Ah, značka sa nedala prečítať, bolo to po japonsky, auto štartovalo na brnk. V poslednom čase mi vydržia baterky 4-5 rokov, ale po roku mi už odišla aj Varta, aj Bosch, po dvoch Exide.... v druhom aute Exide ide super.... asi záleží od šťastia, že ako sa im podarila a s akým vnútorným odporom ju predajú a ty ju dáš do auta s tým, že si myslíš, že keď je nová, tak je super, a keď ju odmeriaš, tak zistíš, že má horšie hodnoty ako rovnaká baterka v inom aute, čo má 4 roky. Ďalej záleží aj na tom, ako auto štartuje, či točí pol sekundy, alebo 5 sekúnd kým motor naskočí, ako dobíja alternátor, či ekomenežment nevypína dobíjanie aby sa znížil odpor alternátora. Ľudia a aj servisy často dajú do auta novú baterku tak ako prišla zo skladu, niekedy nedobitú, nemerajú to, a potom keď príde zima a auto nenaštartuje, až potom sa o to začnú zaujímať. Pritom za baterku bežne vyhodia 60-200 euro a nabíjačku čo vydrží desaťročia za 15-50 euro nekúpia, alebo merák, či skúšačku čo vydrží skoro neobmedzene za 8-25euro tiež nie.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Koľko vám vydržala autobatéria

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Toto mi je tiež záhada.Jediné vysvetlenie mi dáva že ľudia majú bližšie k peniazom,ako k premýšlaniu.Riešenie je rýchle,peniaze nehrajú závažnú rolu.Rýchla doba vyžaduje rýchle riešenie,serepetičkovanie a tančeky okolo stoja viac než jeden zákup batérie.
truck123
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Re: Koľko vám vydržala autobatéria

Príspevok od používateľa truck123 »

Menil som prventivne minuly tyzden v kodiaqu, 6r. miesto original som dal AGM Exide v tych istych hodnotach.
Nechal som si ju prehodit v skodovke, aby ,,odborny servis,, potvrdil montaz na zarucny list.( pindali, preco nie original? Ze sa neda zaregistrovat, hovorim mu, hodnoty ostavaju, zmente len z EFB na AGM. Ani neviem ci to vlastne urobili, no je mi to vcelku jedno, pretoze start stop a inteligentne dobijanie mam vyradene od ukoncenia zaruky.
Dobija rovnako, ako na starsich autach.
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Koľko vám vydržala autobatéria

Príspevok od používateľa Moonshine »

Auto som kupoval z bazáru, má AGM, auto 4 roky a baterka od výroby je na vyhodenie. Lebo sa robia skúšobné jazdy, časté štarty a nemôžu nabíjať každé auto, že?
Hneď som si všimol, že nefunguje štart stop ale doma som už cez diag vypol i dobíjanie a tieto veci. Dokonca nabíjanie nastavené len do 80% kapacity, asi aby sa usporila nafta.
Ešte štartujem aj po roku, ale prestalo ísť vyhrievanie okna a iné veci kvoli poklesu kapacity.
Nevadí, na druhú zimu sa kúpi klasická elektrolytová
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Koľko vám vydržala autobatéria

Príspevok od používateľa tuninka »

podla mňa to vyhrievanie okna nebude mať súvis s baterkou, lebo keď beží motor by to určite na to nemalo mať vplyv...
CODE
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 18.12.2008 18:59
Zdieľať na Facebook

Re: Koľko vám vydržala autobatéria

Príspevok od používateľa CODE »

Tuareg r.v. 2011,menená minulý rok,t.j.13 rokov
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Koľko vám vydržala autobatéria

Príspevok od používateľa db69 »

V LKW dve baterky 180Ah .kupujem najlacnejšie ,všetky čo som kupoval výdrž 2 roky aj pár mesiacov. Posledné vydržali 4 roky.V lete cez dovolenky a v zime cez sviatky som vždy auto odparkoval na 3 týždne a nestaral sa. posledné baterky som cez pauzu v lete aj v zime napojil na doma vyrobenú "dobíjačku" 24V 1,5A. A baterky dali 4 roky. Možno náhoda
tatkotom
Príspevky: 707
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Koľko vám vydržala autobatéria

Príspevok od používateľa tatkotom »

Nie náhoda
PB akumulátorom neprospieva trvalé podbitie (nech žije ekodebilita...)
Kedysi som dávno nebohému ujcovi vyrobil do garáže dobíjanie z 12V trafka, podobného dnešným nabíjačkám mobilov. Druhý koniec do autozásuvky, neodpájala sa kľúčom auta. Už vtedy málo jazdil. Pomáhalo a veľmi.
V posledných našich autách mám "pulzátory" (desulfátory, kedysi sa robili podomácky).
Kupujem ich tam, kde aj "hadie oleje"
Obrázok
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Koľko vám vydržala autobatéria

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ja som zeraz kupil fiamm titanium, prvy krat v zivote. Ale inu “japonsku” nemali. Som zvedavy kolko vydrzi v cisti mestskom cykle.
truck123
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Re: Koľko vám vydržala autobatéria

Príspevok od používateľa truck123 »

Nie stale zalezi na znacke, treba si vsimnut vahu v rovnakom vykone,velkosti a tipe baterie.
Ak kupujete, objednavate, menia v servise, zistite vek a stav napatia pred montazou, pri doruceni.
Prebral by som bateriu max 1r. staru, a nesmie mat menej, ako 12,5v.
Aj tak nieje iste, ci vas neoklame predajca, ale aspon ste urobili co ste mohli, aby tomu tak nebolo.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Koľko vám vydržala autobatéria

Príspevok od používateľa fzubaty »

Úprimne, batérie je malá položka, ak odíde srať na ňu.

Len pri mojom šťastí odíde vždy, keď to najmenej potrebujem.
gamavox009
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 25.08.2007 21:42
Zdieľať na Facebook

Re: Koľko vám vydržala autobatéria

Príspevok od používateľa gamavox009 »

Suzuki Vitara, 1.6 benzín, jazdené ženou krátke trasy, r. v. 2015, batéria stále pôvodná, čiže má vyše 8 rokov.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Koľko vám vydržala autobatéria

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Oco japonské zhavenie na diesel motoroch traktorov ,strojov ,bagrov je otočiť kľúč do protismeru , podržať ( väčšinou zasvieti kontrolka zhavenia) chvíľku počkať a nastatujes ... K baterkam Origo na forde som menil po asi 8 - 10 rokov, nepamätám si , baterka funguje stále 2007 rok výroby ale len ako zdroj energie , Varta mi odišla na benzine po 2, 5 roku v dacii vydrzala baterka 9 rokov , v ix20 7 rokov , banner vydrzala 8 rokov , varty v robote v agregate meníme po 1-2 rokoch , v služobnom craftery mi Varta vydržala necelé 2 roky , v bagroch máme cca 5 rokov Origo japonské baterky , v Ategu mi po pol roku skapala Origo baterka ( vyriešené v reklamácii) Man Tgm okolo 2 roky . V crossway buse 32 roky
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Koľko vám vydržala autobatéria

Príspevok od používateľa oco13 »

Miroslav - a moja Shiba má takú cctinu že : štartujem klučikom bez vyšlapnutia spojky štartér netočí, ale žhavíme. Potom zošlapnem spojku a štart povolený, chytá na drc. Nesedíš na sedačke? nenaštartuješ :40bd: proste druhá strana zemegule. Tri roky som štartoval 15 sekund točenia, reku padá mi nafta, raz to budem riešiť. A potom mi volakto napísal ako sa to má robiť a zrazu nepadá nafta.
Kolko mi vydržia baterky netuším, lebo ja autá šrotujem skôr ako umrie baterka.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], Google [Bot] a 103 neregistrovaných