kolko skutocne stoji auto?

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stanislav11
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 25.01.2017 15:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanislav11 »

@Emilco - perfektne dakujem za podrobny prepocet! Je vidiet ze v tom mas rozumny nadhlad a rozhodnutie.
@laco1871 - ja sa "citovu" stranku kupy snazim potlacit. Nejde mi o hodnotu ale o naklad ktory mi auto prinesie a teda o co ma obohati/ochudobni. Urcite je to individualne preto som riesil percento z prijmov. Ja - Uprimne ak by som zarabal aj 5tis mesacne za auto by som 50 urcite nedal! Radsej by som investoval alebo pomohol inym ludom. Jedno auto (polo - mestske) mam a nechavam si ho. Druhe riesim prave z potreby vacsej rodinky a vacsej bezpecnosti na vylety.
@oco13 - tiez idem do novsieho hlavne kvoli bezpecnosti. Znamym sa zavinenym debila, ktory do nich vrazil stala tragicka nehoda. Ak budu sopliakom davat nedbalo vodicaky a rodicia silne auta tak ja budem potrebovat bezpecie pre rodinu. Verim ze kamionisti a vodici z povolania si uz viac uvedomuju zodpovednost ktoru na cestach maju.
@wikyxxx - celkom dost na udrzbu, nie? Nelutujes?
@trucker694 - pre mna tema ma zmysel - pomaha mi. Auto o ktorom rozmyslam mi nezarobi - toto auto a vydavky su cenou a komfort a nezavislost. (vyslovene rodinne vylety) a rozmyslam kolko som do toho ochotny investovat. Zarabam si inak.
@karci123 - dakujem - skvely zdroj - pomohol!
@bajo777 - spolubyvajucu mam vybranu vyborne - a to je asi najdolezitejsi zivotny vyber. Len svokrovci su tazsi oriesok :D. Mimochodom jogurty robime vlastne z automatoveho mliecka - nie kvoli cene ale chuti a odporucam kazdemu. :)
@braga - urcite ludia vyhadzuju peniaze na kadeco a je to ich volba. Na druhej strane ma niekto rozpocet pod kontrolou a vyhodi hlavne na to co preferuje. (mimochodom nefajcim :D ale kupil som si hoverboard a planujem obytny prives, rekonstrukciu domu a chalupy a fotovoltajku)

@01Eagle - vdaka - podobnu filozofiu rozmyslam realizovat. Aj tie 14 rocne auta hadam este zo 6 vydrzia a vedia mat solidnu bezpecnost. Len ja chcem vyssie MPV - pozeral som Ulysse a airbagov a systemov ma tolko co nove za 20tis. (pre mna ma prioritu bezpecnost)
wikyxxx
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Uz som olutoval davno :40bd:
Momentalne idem menit remenicu remene kladky silenbloky mootora hardy spojku ulozenie kardanu tlmice vpredu zasa 1000€ min padne ...
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Oco co sa tyka ceny srvisu a udrzby tak mas pravdu s tou feliciou-je to lacna zalezitost ale tak funguju cigani alebo dochodcovia,ze jazdia na takych autach s lacnym servisom ale mlady clovek s takym autom by bol za cudaka a u zenskeho osadenstva v riti :40bd: . Inak s tymi 1500kg Ti neuverim,ze to felda davala v pohode ! Motor sa trapil a brzdy tiez-sam som tahal aj sem tam taham tazsie naklady s vacsimi a ovela silnejsimi suv alebo ofroadami a je dost dolezite ako je vaha na privesnom votiku rozlozena a naposledy som skusal so srandy tahat v dacii 1,4 co mal uz za nou kamos pripojeny vozik a bolo to trapenie a feldu maju cigani co ich beriem na brigady,ze 1,3 vo felde s 1500kg vozikom je jedna velka katastrofa lol Ale na druhe strane musim dat poklonu ako sa da v dnesnej dobe usetrit na aute :40bd:
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

braga napísal:Ja sa spýtam mimo temu koľko vas stoja ročne cigarety s ktorých je veľké ***** a este nici zdravie ono všetko v živote niečo stoji či auto alebo jedlo,pitie,deti,pes a ja neviem kto načo ma vydavky preto sa nezamyslam ani nad tým koľko stoji auto alebo celkovo cestovanie proste to patri k životu a je to nevyhnutne pisem to takto lebo ľudia dokazu vyhadzovať peniaze na iné sprostosti ako spominane cigarety ktoré mimochodom stoja minimálne druhe auto

Vsetko nieco stoji a nie len pri peniazoch . Podstatne je, ale co a za co. Vyhadzovat len tak peniaze lebo nechce sa mi rozmyslat, vsak aj tak vsade platim je take slovenske....
Je rozdiel co platim za tu istu alebo podobnu vec 100€ alebo 500€, lebo v prvom pripade mam 400€ vo vrecku
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Velmi som nepochopil zmysel zadania temy, ale kedže "oco"
tu pridal svoje "srdcovky" pridam aj ja svoje,

konkretne zadavateľovi témy by som odporučal kupiť ojazdený Porsche Cayenne ,

rocnik 2005 ,sa predava za cenu okolo 10 000 eur,

260 kW , osemvalec , hladka atmosfera bez turba, da tam LPG a jazdi vysmiaty za cenu
beznych nakladov a bežnej spotreby bežneho benzinoveho auta,
s neporovnateľným vykonom, komfortom a terennými schopnosťami, pretože každý jeden Cayenne ma 4x4
samozrejme,žeby musel niečo investovať do udržby ,
ale 8-valec sa neda zodrať

teda tak to vidim ja, šetriť v konečnom dosledku može najlepšie ten, kto velmi šetriť nepotrebuje...
RADO13
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 02.04.2008 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RADO13 »

oco13 napísal:Obrázok
Asi takto - traktor má 1150 a vozík 420 (v papieroch) :40bd: :40bd:
Tak toto je pan :300f:
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

oco prestan tu spamovať , ten Tvoj sposob prepravy,

JE TO NEBEZPEČNÉ !!!! Prevažať tak ťažký naklad na privesnom voziku čo ma nosnosť 420 kg, prekročil si nosnosť 2 x !!

vidim,že vozik maš s tých kvalitnejších, preto vydržal

ale realne to s Feldou muselo hádzať po ceste ako s vechťom po podlahe...
a celu cestu si išiel tak max.40-50 km/h na III.stupeň
len z kopca si mohol dať IV.

Ja som tiež vozil tonu za žigulikom ...preto viem popísať čo to robí s tým vozíkom
napr. bude to chcieť niekto zopakovať , bude mať starý vozik a odtrhne mu celé oje... vozik prejde do protismeru
a zabije hned niekolkych nevinných ludi, čo pojdu k babke na navštevu...
potom bude "nezvratný osud" ..ale pre toho vodiča,čo zakapčal takyto vozik...
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Laco, odkedy sem na fórum prispievate mám čím ďalej tým viac chuť nechodiť sem.... sem tam sa aj trafíte a poradíte dobre...ale niektoré vaše príspevky sú fakt hovadiny.... neoverovať si fakty a hovoriť veci hore dele to je také celosvetové dnes...ale prečo nie.... P.S. prečo ste si teda nekúpil také porsche? Silno sa čudujem.....
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

v čom by mal byt problem s Porsche Cayenne ?

Cena ojazdeného je taká ako som písal, našiel som to tu v ponuke oj.aut.

A dať za 12-ročne auto 15% z ceny ktoré stalo ako nové
je myslím si velmi dobry kauf

A to,že som si ho doteraz nekupil, to vobec neznamená,že si ho nekupim v buducnosti.

Tak ako hovorím, 8-valec sa nezoderie a všetko ostatne sa dá opraviť alebo vymeniť
a na LPG je to idealny kandidát.
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Môj príspevok sa ale netýkal len tohto Vášho...Myslím že napr. mhlavaty tu dal viac než dosť príkladov načo, čo a prečo... v podtóne opíc a banánov...takže vypisovať to asi nemá zmysel... tvrdiť že V8 je nesmrteľná... no hlavne treba vyskúšať na vlastnej koži...zažil som pár majiteľov ktorí ma presviedčali presne vašou logikou....a ich pohľady potom čo zháňali nový motor po pomerne krátkom čase by nevykešoval ani mastercard... hlavne treba myslieť nato že také auto nikdy nebolo myslené pre priemerne zarábajúceho a už vôbec nie slováka....ale každý nech skúsi ... a hlavne nech potom odporúča...
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Laco 8valec atmosfera sa v porsche tak zoderie ako 8valec v mercedese alebo audine alebo bavoraku -sam som uz neaky daval generalkovat -vytaha sa retaz a vacky sa opotrebuju a je ,,zarobeno,, a potom pride na rad aj generalka automatu + boh chran aby sa znicil aj nikasil na stenach valcov a je to v riti a nikasil daval mercedes,porsche a aj toyota ked pamatam a potom este treba priratat pneumaticky podvozok a veci s tym spojene a uvidis aka je ta lacna 8valcova kara draha :-) A ked niekto ma 8valec tak tie starsie mali lepsi hutnejsi zvuk-tak vacsinou im kazdy daval nakladacku a ked sa to zacalo drbat tak isli do sveta ,ze v dobrom stave ich je malo ,ze radsej novsi drahsi ako stary vybehany :-)

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 67 neregistrovaných