Kolizia pri predchadzani v obci

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Kolizia pri predchadzani v obci

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...za prve...,podakuj tomu panovi,ze čumel zrejme do spetaku a nedokončil odbočovanie...
...za druhe...,ak sa rozhodnem obehnut 3 auta,prve si cez spetak skontrolujem zadok,či ma nejaky šialenec nechce obehnut,je to celkom logicke,len ta tvoja argumentacia je dost nelogicka /čo ak ma bude obiehat dalsie auto/.Maš oči,či nie ? Jedine,ze by sa ti hemeroid motal medzi pedalmi a ty sa sustredil len na ne...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kolizia pri predchadzani v obci

Príspevok od používateľa oco13 »

V Ivanke pri Nitre to takto chlapík pichol pod traktorovú vlečku. Myslím že mu bolo šumafuk že traktorista dostal podmienku. On mal dolámanú lebku a ostal nadosmrti invalid.
Stále počítate s tým, že každý sa chová v rámci zákona - ale nie je to tak. Ja keď som v takejto kolone (lebo ja nepredbieham) a vidím v zrkadle letiacu "premiovku" tak sa proste len zavlním.
Obyčajná ludská zlomyselnosť.
A kludne tu priznám, že doslova číham na biely Range Rover, ktorý jazdí stovkou skoro ráno cez dediny v smere NZ- NR. Keď mi bude končiť stkčka , tak dostane bodyček ako v hokeji. :40bd: :40bd: :40bd: A ano, tá pokuta mi bude stáť za to zadosťučinenie. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Kolizia pri predchadzani v obci

Príspevok od používateľa seven549 »

diesell napísal: 19.12.2022 16:30 seven549, tak nevim, no


4 - to znamenie nedaval, ale zacal ho davat, ked som ho uz ja predbiehal ... takze teraz co, on nahle vyhodil blinker, isiel skoro nulou, ja som bol pri nom a isiel som 50 a ja som mal dupnut na brzdu? na zaklade coho?
-> Vodič pri odbočovaní nesmie ohroziť vodiča idúceho za ním.
on videl za sebou auto ani s tym nepocital ze take nieco sa stane ze spoza toho auta niekto vyleti.mas stastie ze ta mozno zbadal v spatnaku.podalsie nevies co hladal preto s tym autom aj tak siel ako motak.

aj on by mozno dostal vinu ze nedaval smerovku a stojace auto sa povazuje sa to za stojacu prekazku ktoru mozes obist napr v pravo.

ale-------- stalo by ti to za to ---byt v prave--- a mat rozbite auto------- a opletacky okolo toho?ak by si donho narazil tak v ten den prides domov velmi velmi neskoro.

ja jazdim ako blazon kedykolvek je sanca predbieham aj kolony naraz. letne pneu mi nedoziju ani do druhej jesene.ale obec radsej nie.

nestoji za to taka buracka nikto z toho nevyjde ako vitaz.na cestach postretavam kadeco uz len podla jazdy auta ktore chcem predbehnut viem co sa na 80 percent stane.pritom ja som nikdy nehodu nemal ale kolegovia co mali stalo ich to kopec zivotneho casu ktory mozes travit inac.

staci si predstavit ja som bol v prave,to on spravil chybu a odbocil bez smerovky.ale auto si musis opravit a odpratat z cesty za svoje.ak by bolo nepojazdne tu odtahovku si plati ty.a ten cas nahanaj servis ktory to opravi a ci to dobre nalakuje bez auta budes min 3 tyzdne ak sa zadari ale co ak napr nebude diel ako nedavno v honde cakali na predny naraznik mesiace.a majitel bol bez auta.a potom behas a telefonujes do pojistovne vinnika kedy budu peniaze.
Naposledy upravil/-a seven549 v 19.12.2022 17:41, upravené celkom 1 krát.
diesell
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 03.10.2011 19:21
Zdieľať na Facebook

Re: Kolizia pri predchadzani v obci

Príspevok od používateľa diesell »

oco13 napísal: 19.12.2022 16:48 On mal dolámanú lebku a ostal nadosmrti invalid.
ja tu nespochybnujem, ze sa moze stat tragedia aj pri takomto manevri.

v mojom pripade to boli 3 male osobne auta, ziadne dodavky, ziadne suv, ziadne kamiony, ziadne vlecky.

takze vyhlad bol dobry a ak by sme sa uz aj nebodaj v tomto pripade zrazili, tak by lebky ostali cele.

na forum som to dal iba pre to, aby som si ujasnil, ako je to so zavinenim a co sa mohlo stat alebo ho ovplyvnit.

ten pripad s traktorom, co spominas, to uz bolo dost zle, na vleckach niekedy ani blinkre zadne nefunguju.

a na druhej strane, ze radsej nepredbiehate v obci, ale mimo obce.
lenze tam predsa kazdy ide 2x rychlejsie ako v dedine a v pripade, ze ti tam niekto skrizi cestu, tak sa stane nieco horsie, videa na youtube su dostupne.

najvaznejsie nehody sa stavaju mimo obce, mimo dialnice.
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Re: Kolizia pri predchadzani v obci

Príspevok od používateľa makrela »

Myslím ,že policajti by moc nerozmýšlali.Vinný by bol ten čo má narazený predok , a nevinný ten čo má poškodenie z boku
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kolizia pri predchadzani v obci

Príspevok od používateľa oco13 »

Tu sa ti snažia vysvetliť, že v takomto prípade je zavinenie alebo nezavinenie celkom nepodstatný problém.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
David 28
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 19.12.2022 18:21
Zdieľať na Facebook

Re: Kolizia pri predchadzani v obci

Príspevok od používateľa David 28 »

Predchádzať 3 auta v obci je velke riziko a keby si aj bol v práve za tú škodu to nestojí alebo niekomu ublížiť
p6077
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 20.01.2015 16:19
Zdieľať na Facebook

Re: Kolizia pri predchadzani v obci

Príspevok od používateľa p6077 »

Stalo sa mi niečo podobné mimo obce, prerušovaná čiara, predo mnou 4 autá, začal som ich predbiehať, prvé vyhodilo smerovku pomaly až keď začalo odbočovať vľavo do poľnej cesty. ja už som vtedy predbiehal, nebolo šance to už ubrzdiť a vrazil som mu do ľavej prednej časti, vinníkom nehody bol on.
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Re: Kolizia pri predchadzani v obci

Príspevok od používateľa biker610i »

na vine by bol jednoznacne dedo ktory odbocuje dolava na miesto leziace mimo cesty. Nesmie jednoducho ohrozit pri odbocovani auta iduce za nim alebo oproti . A aj mimo mesta som niekolko krat zazil ze si ten predo mnou zrazu zmyslel ze ide z hlavnej odbocit dolava na polnu / lesnu cesticku .Ja aj v obci ked odbocujem do lava na krizovatke tak sa radsej pozrem do spataka ci ma nejaky schumacher nepredbieha :d :D
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
David 28
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 19.12.2022 18:21
Zdieľať na Facebook

Re: Kolizia pri predchadzani v obci

Príspevok od používateľa David 28 »

Nebol by som si taký istý že na vine by bol odbočujúci
p6077
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 20.01.2015 16:19
Zdieľať na Facebook

Re: Kolizia pri predchadzani v obci

Príspevok od používateľa p6077 »

oco13 napísal: 19.12.2022 21:04 Ale súdy sú čas a čas sú peniaze. Aj u mňa merali fotili vypočúvali , ešte aj zdravotné
záznamy si došli zobrať a?? Nič ani jedna nemala pn viac ako 7 dní a tak sa na to vyprdli. Mal som pár nehôd ktoré som zavinil a pokuta bola menšia ako keď ma namerali. Možno tu to berieš ako tliachaniny, len aby to tak bolo aj v reale. Nezabudni, že tu všade píšem, že pozor si musí dávať ten čo má drahé a nové auto ja nie - a to aj dodržujem. Čo keď v tej kolone budem aj ja a z čistej zlomyselnosti naznačím nejaký manéver. Práve preto že som debil a tí reagujú nevypočitatelne. :40bd: :40bd:
S tým že súdy sú čas to súhlasim, dával som poisťovňu na súd keď nechcela preplatiť čelné sklo, neviem či to netrvalo aj pol roka, nakoniec ale zaplatili.
Pozor si musí dávať ten čo ma drahé a nové auto, ty nie. Čo mysliš, ako dopadneš v nejakom starom aute s biednou bezpečnosťou pri nehode?
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Kolizia pri predchadzani v obci

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja mám silnú obavu že by sa velmi ťažko dokazovalo to či si ty videl tri autá dopredu či tam má niekto smerovku...
Lebo on povie že mal...

Radšej počkať ako sa potom hádať kto je na vine. Ked sa niekto vlečie a za ním dalšie autá, tak to pre niečo je.
Iné je ked to je okreska, kde nie je kam odbočiť, je to len cesta, na to mám nervy aj ja...
Naposledy upravil/-a ivko1 v 19.12.2022 21:25, upravené celkom 1 krát.
truck123
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Re: Kolizia pri predchadzani v obci

Príspevok od používateľa truck123 »

Ludia, jazdite normalne... kde 50..50 kde 90.. 90, ked chcem odbocit, prve smerovku az potom brzda, nie na poslednu chvilu, ked vchadzate do dediny nebrzdite ako blazni, znacka nieje mur...nechajte miesto pre pretekara, nech sa ma kam zaradit, aj tak vas pocka na 1. semafore...
Ohladuplnost.. tolerancia....
Ked zaparkujete pred obchodakom, otvarajte dvere normalne, majte uctu k cudziemu majetku...skratka, nerobte to, co nechcete aby niekto urobil vam..
Tak jednoduche a o par nestasti menej...
jaroslav123
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 16.02.2015 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Kolizia pri predchadzani v obci

Príspevok od používateľa jaroslav123 »

Poznám prípad kde bola dopr.nehoda s ťažkými zraneniami kde vodič vychádzal z vedľajšej na hlavnú na križovatke tvaru T odbočoval doprava pozrel vľavo nič nešlo vyšiel na hlavnú do prava a vtom čelný naraz do vozidla ktoré obiehalo v krizovatke pred sebou idúce vozidlo a chybu dostal ten čo vychádzal na hlavnú a to napriek tomu že vodič obiehal v krizovatke kde je to zakazane .pretože pri vychádzani na hl.cestu musíš dávať prednosť zprava aj zľava aj keď zprava by ti nič nemalo ísť v tvojom jazdnom pruhu lebo v križovatke sa obiehat nesmie .
Ľudia dávajte si pozor na cestách a pekne vianoce😀😀
David 28
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 19.12.2022 18:21
Zdieľať na Facebook

Re: Kolizia pri predchadzani v obci

Príspevok od používateľa David 28 »

Tiež si myslím že by to bolo na dlhé lakte dokazovať,ale stále nevidím dôvod obiehať 3 autá v obci a zbytočne riskovať a silno pochybujem že 50 tkou. A ako písali predomno chcelo by to viacej ohľaduplnosti a tolerancie,ak by sa stala zrážka pri ktorej by si sa vážne zranil myslím ze by ta najmenej trápilo kto bol vinník

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných