Klepanie pri pusteni plynu

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

LUKAS0088
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 10.07.2011 17:50
Zdieľať na Facebook

Klepanie pri pusteni plynu

Príspevok od používateľa LUKAS0088 »

Zdravim.

Par dni dozadu mi zacalo nieco klepat v aute, pri pusteni plynu a objavuje sa taktiez pravidelne klepanie cca od 1500 otacok- cim vyssie otacky tym rychlejsie klepe, ale len pri pridavani plynu. Ak necham auto brzdit motorom, nepocut nic. Zvuk vychadza od prevodovky, cize lava predna strana.

A teraz ta najcudnejsia vec. Cital som uz par for a vacsinou sa zhodli, ze sa pravdepodobne jedna o homokineticky klb. Ja som menil tento klb a presne na strane odkial vychadza klepot priblizne pred mesiacom. Klb sice nebol novy, ale mal najazdene priblizne 15000km a je znacky Lemforder. Kupoval som ho od velmi dobreho kamarata, cize viem, ze co sa tyka najazdu mi neklame. Taktiez som uz s tymto klbom nabehal priblizne 200km a nebol ani naznak nejakeho klepotu. Vsetko je poriadne dotiahnute, dnes som to kontroloval a stale to klepe.

Klb se menil sa menil z dovodu, ze stary bol pri loziskach uplne prasknuty a pri otacani volantu vychadzal praskavy zvuk + triaslo mi s volantom. Teraz mi ani z volantom netrasie a ani nic nepraska pri otacani volantu, jedna sa cisto o klepanie. Stary klb nemal ani jeden z tychto prejavov, tak fakt neviem kde moze byt problem.

Poradite mi ? :)

Vdaka.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Klepe preto, že je nadmerná vola v uložení "tisichran"...

resp. sčítaju sa všetky male vole v tých celkom 3-och uloženiach
LUKAS0088
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 10.07.2011 17:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LUKAS0088 »

A ake je teda riesenie ?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

opravit to.
Alebo pocuvat kakafoniu zvukov, dat silnejsie radio.
mirootom
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 04.05.2017 08:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirootom »

Hehe no asi tak dat hlasnejsie radio, riesil som tak ked mi suchalo lozisko, hlasnejsie radio, ale tak ma to zralo aj ked som to nepocul, ze sme to nakoniec opravili.
LUKAS0088
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 10.07.2011 17:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LUKAS0088 »

Dobre, ale CO mam opravit ? Lebo stale sme sa ku tomu nedostali. Hriadel je tam takmer novy a vsetci dobre vieme, ze Lemforder patri k tym najkvalitnejsim suciastkam. Auto potrebujem vyuzivat a neviem kde mam zacat.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Nikde nemožeš začať... :189:
musíš to nechať tak, ako to je.. ;-(

Ak by si celkom chcel klepania odstrániť, musel by si robiť repas prevodovky napr.

a to by stalo veĺa €€€ :42f8:

Takže bud rád,že možeš jazdiť,:rouler: že motor ťahá... :42f7:
a klepanie si nevšímaj... ;-)
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

To na konskom povoze, ci na com? :40bd:
Asi to treba na diagnostiku napichnut :d :D
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Okolo áut behám už nejaký ten piatok, menil som poloosy aj kĺby (vonkajšie aj vnútorné) na viacerých našich autách v rodine a nespomínam si žeby Lemforder robil kĺby, Lemforder robí podvozkové diely vo vysokej kvalite ale ohľadom poloos som používal značky Spidan, Lobro, Metelli, Cifam a SKF, všetko ostatné je čína a nekvalitný hnoj takže otázka, si si istý, že ten kĺb je Lemforder ??? Vieš opticky zhodnotiť, či je daný jazdený kĺb v poriadku ? O aké auto sa vlastne jedná ?
Naposledy upravil/-a dreeevo v 26.06.2019 15:34, upravené celkom 1 krát.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

skontroluj vnútorný a vonkajší kĺb, uloženie. ak to bude naozaj tisíchran, tak len repas.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Obrázok
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Renova »

Rob s tým už čokolvek,len v žiadnom prípade nechod s tým do servisu....tam by ti to mohli opraviť a čo by si si potom počal.....skús ešte do*urviť čo sa dá
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Taka rekapitulacia…
Tema zalozena v diskusii o diagnostike…

Klepanie pozoruje zrejma na rozmetaci hnoja, ci dakom podobnom stroji…

Nazov temy - “Klepanie pri pusteni plynu“

Popis zavady -… “rychlejsie klepe, ale len pri pridavani plynu… necham auto brzdit motorom, nepocut nic“… “pri pusteni plynu a objavuje sa taktiez pravidelne klepanie“…

S novym klbom -… “nabehal priblizne 200km a nebol ani naznak nejakeho klepotu“…

Avsak zaroven pise - “Vsetko je poriadne dotiahnute, dnes som to kontroloval a stale to klepe.“
A na zaver - “Teraz mi ani z volantom netrasie a ani nic nepraska pri otacani volantu, jedna sa cisto o klepanie.“

Takze dufam, ze vsetci ste tomu riadne rozumeli, ba viete, aj o co sa jedna, ba pevne verim, ze viete aj kde je pes zakopany, kedze ten srandista vlastne sam nevie nic a len si vo vsetkom odporuje. Zrejma aj ten daky klb co menil, ma istotne v dobrom stave, kedze mu to predal najlepsi kamarat…
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Este ze je aj napisane o ake auto sa jedna,pretoze vsetky auta su rovnake.Este som cakal na par prispevkov ci to zadavatela tejto temy napadne a tiez rozmyslam na aky kombajn to potrebuje.
Ak by tu bolo o ake auto sa jedna,ospravedlnujem sa.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

A este perlicky:

“Zvuk vychadza od prevodovky, cize lava predna strana.

A teraz ta najcudnejsia vec. Cital som uz par for a vacsinou sa zhodli, ze sa pravdepodobne jedna o homokineticky klb. Ja som menil tento klb a presne na strane odkial vychadza klepot priblizne pred mesiacom.“

A bonus co tu pisal pred mesiacom:
“Uz asi 3 mesiace mi nieco klepe na pravej strane v prednej naprave.“
Ale taktiez:
“je problem v servoriadeni“

“auto klepe VYLUCNE na pravej strane a hreben serva sa nachadza na strane lavej + lave koleso ma takisto volu, cize by malo klepat aj to.

“ked to klepe len na pravej strane.“

Takze najcudnejsich veci tu je mnoho, no myslim, ze prvorady problem je v majitelovy toho zariadenia - rozmetaca, ci kde, na com to riesi…

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: ivavro, Jan Mentel a 6 neregistrovaných