Kleber Krisalp HP3

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

xeigen
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19.10.2016 15:37
Zdieľať na Facebook

Kleber Krisalp HP3

Príspevok od používateľa xeigen »

Zdravím,

Vyberám nové zimné gumy a čo sa informujem v mojom blízkom okolí, tak mi odporúča každí inú značku (tradične tú čo má obutú :) ), takže som pozrel nejaké tie testy a objavil testy ADAC 2017 s horeuvedenými gumami, kde ma zaujala cena (momentálne 37e/kus) a umiestnenie (3.miesto). Kontinentálky skrz cenu nejako vylučujem, je to prakticky 2 násobok ceny Kleberiek.

https://www.adac.de/infotestrat/tests/r ... 5_r15.aspx

Ešte dodám, že nemám nejaké špeciálne požiadavky na gumy, nerobím tisícky km, taktiež jazdím skôr defenzívne cez zimu, čiže mi ide skôr o pomer cena/výkon.

Chcel by som sa spýtať dve otázky:
1) Náhodou niekto nemá reálne skúsenosti (odjazdenú zimu) na gumách Kleber Krisalp HP3 ?

2) V tom teste testovali 195/65 r15 91T, ja ale potrebujem na základe TP gumy s indexom H. Je v tom nejaký rozdiel ? Myslím iné zloženie gumy, alebo niečo podobné, a teda že by mali teoreticky iné chovanie oproti tým testovaným ?

Vďaka
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Kľudne si ich kúp, nie je to noname značka ale budgetová značka známej značky. Asi ako Matador patrí pod Conti.
Najdôležitejšia je vždy hlava.
Ja som vyskúšal Matadorky, Barumky, Nokiany, Vredesteiny,Semperity - a paradoxne najlepšie na ozaj zimné pojazdenie sa ukázali protektory Vraník HPL4 GD. Píšem o malom aute trieda B. Škoda že snehu nebolo viac.
Za mňa klebery určite OK.
jarka1979
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 22.11.2010 13:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarka1979 »

Ta pneu je uplne v pohode,sice pouzita bola R14 ale myslim,ze rozdiel v tom nebude. Na snehu bez problemov,ale objektivne musim povedat,ze ked bolo len naprsane,bez snehu,tak sa guma v zakrutach smykala (nemala dobru prilnavost). Pozitivne bolo,ze vydrzala velky kilometrovy nabeh (aj ked bola trochu hlucnejsia) a vela vydrzala...
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

T a H mas rychlostne indexy, pri zimnych gumach mozes mat index o jeno pismeno nizsi ako mas uvedene v TP (usetris par euro), musis mat potom na palubnom PC nastavene upozornenie na prekrocenie tejto rychlosti, alebo su aj take male nalepky co si nalepis na palubovku ked nemas taky "vyspely palubak" (aby si uspokojil legislativne poziadavky), rozdiel nespoznas a testy gum..... kapitola sama o sebe, nehovoria nic o tom ako ktora guma starne a ako sa bude chovat po 2-3 rokoch ked bude polovicny dezen
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
xeigen
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19.10.2016 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xeigen »

O stupeň nižší index je (ak sa nemýlim) taká slovenská špecialita. Ak sa náhodou pôjde mimo SR, dohadovať sa nejakým premotivovaným príslušníkom, veru o to nestojím... takže zostanem pri tom, čo je v TP a teda index H.

Doteraz boli na aute XY rokov Matadorky, a nemal som problém cez zimu (ak sa tie mokré cesty plné brečky a 2x prejdenie po snehu dá nazvať zimou...), len to že sú cenovo sú na tom rovnako ako spomínané matadorky, barumky, atd a podla testu výkonovo niekde inde, či to neboli nejaké výberové kusy do testu :D

Preto rozmýšlam nad tým, či nehrozí, že pri týchto nižší radách gúm neznámejších značiek (asi iba u nás) je viac ten výkon o kusoch/sériách, povedzme že tá kvalita nie je konštatná ako pri tých vyžších radách alebo viac kupovaných gumách (Continental/Hankooky/Nokian/Matador/Barum). Chápeme sa čo myslím :)
martincichy
Príspevky: 5422
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Z lacnych sa mi velmi dobre osvedcila znacka Sava. Deriem druhu sadu na verse. Na snehu a vode super.

Nokiany sa mi na dustery rozpadli. Doslova a do pismena, nokiany sa mi zacali trhat na franforce na konci tretej sezony (spolu za 3 zimne sezony cca 35 tis km). Mali 4 mm dezen, ked som ich vyhodil.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

savy su v pohode vyskusane :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

tie klebery mam 15ky 195/55 na fabii I kombik....neskusal som limity pneumatiky, robotu urobi, zatial som s tym zastavil tam kde som chcel ja a nie fyzika :40bd: takmer nic som z naj nezodral lol po 6tisic km...
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

martin cichy napísal:Z lacnych sa mi velmi dobre osvedcila znacka Sava. Deriem druhu sadu na verse. Na snehu a vode super.

Nokiany sa mi na dustery rozpadli. Doslova a do pismena, nokiany sa mi zacali trhat na franforce na konci tretej sezony (spolu za 3 zimne sezony cca 35 tis km). Mali 4 mm dezen, ked som ich vyhodil.
V robote som mal Nokian síce na nákladnom aute, neboli ani dobré ani zlé proste normálne pneu, akurát tam bolo napísané Made in PRC, takže žiadne Fínsko sa nekoná.Pre zadávateľa, či kúpiš Kleber-nemal som, Barum-mal som, Matador-mal som, Sava-mal som, Continental -nemal som, Dunlop-mal som,----budeš spokojný.Pretože niektoré pneu v rebríčkoch sú dobré v tom druhé v inom, a povedzme si na rovinu ani tie Zimy už nie sú to čo bývali.
jaropero
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 08.10.2008 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaropero »

Ja ich mam odskusane 2sezonu v alpach a zatial najlepsie pneu na sneh co som mal
xeigen
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19.10.2016 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xeigen »

Tak dík všetkým za info, zoberiem ich a uvidíme.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Kleber krisalgrip sú moje obľúbené zimáky už 20r. Od 15" až po 17"
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

37 euro za gumu a chces pomer cena vykon.mala cena.ja zoderiem letne za 2 sezony zimne za 3.odjazdil som od shitov po pemiovky a cim drahsia guma tym viac ponukne.jazdim nemecke dialnice take kleberky to su ako matadorky.az pride na skutocnu smykanicu vzdy je citit rozdiel.letne to iste taka r18 guma za 70 euro a za 130 euro je rozdiel.staci ak zaprsi mensia priehlbina kde sa drzi mlaka a nedrzi to ani za svet aquaplaning okamzity.proste kvalita posuva rychlost a aj cenu vyzsie.take najpouzivanejsie gumy taky stred by som dal continetal.T H su rychlostne indexy pneumatiky napr do 180km/h 190km/h 210km/h treba pogoglit.zimne mozes mat o jeden stupen mensiu rychlost ako letne.

dalsia vec je rozdiel smerove a stranove gumy.stranove su opticky sirsie drzia lepsie v zakrute su lespie na dialnice.smerove tie maju sipky tocenia pneumatiky tie su lepsie na zaber v kopcoch a maju niektore aj sipovy tvar.nemci kombinuju napr u bmw do zadu smerove aby zadok tahal a do predu stranove aby v zakrute kolesa zabrali.ako nebude s tym najrychlejsi na ceste no u zadnokolky je to niekedy potrebne kto jazdi po horach.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ja som prešiel z nokianov na vraniky gd a som tu a dokonca na snehu nemajú konkurenciu. Neviem čo je prémiová guma ale keď prišla metelica prémiové gumy im boli na h...o kedže nevedeli jazdiť majstri svetla na prémiových autách.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Hjundai ja si myslím, že nad príspevkami sevena sa netreba veľmi zamýšľať. On ešte reálne vlastnou skusenostou neprispel ???? a tie co počul od kamošov sú tiež viac vymyslené ako reálne

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní