Kia Sportage - rosenie okna

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sabother
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 02.07.2006 11:54
Zdieľať na Facebook

Kia Sportage - rosenie okna

Príspevok od používateľa sabother »

Nazdar. Uz dlhsi cas pozorujem taku zvlastnost na mojej Kii sportage II. Teraz ked je zima, tak sa mi zarosi celne okno. Nic zvlastne. Ale ked pusti fukar na okno aj so zapnutou klimou (manualna), tak sa mi odrosi len pred spolujazdcom. Pred soferom ostane neodrosena cast od spodnej casti stredu okna az sikmo k hornemu rohu a hornemu stredu okna. Akoby taky trojuholnik. Zakazdnym to musim poutierat, na chvilu tu zmizne, ale po case sa opat zarosi ale uz nie tak velmi. Takto to spravim zo 2x a uz sa nerosi. Vcera som si vsimol, ze ked bol motor zohriaty a vypol som klimu, tak sa mi zda ze sa to rychlejsie odrosilo. Vnutorny okruh mam vypnuty. Uz som skusal aj tie pripravky proti roseniu, ale nepomohli. Rosi sa to aj ked som sam, aj ked idem s priatelkou. Skusal som ci fuka na obe strany rovnako a vyzera ze hej. Koberceky mam gumenne. A ten spodny koberec je suchy.

Takze moja otazka znie, ako to vyriesit aby sa nerosilo?

Diky.
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

kiu nemám , teda neviem či sa náhodou nejedná o nejakú chorobu , ale skúsil by som ako prvé pozrieť peľový filter.to že a odrosuje prvá spolujazdcova strana je normálne, tam je pravdepodobne ventilátor.
marvolo
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 23.05.2012 12:46
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marvolo »

Skus normalne zohriat auto a potom sa bud povoz s otvorenymi oknami alebo ho nechaj aspon 15 minut vyvetrat (vsetky dvere dokoran) ked sa pocas vetrania okna zarosia, pekne ich do sucha poutieraj.
Tie filtre by som tiez skontroloval/vymenil ked nevyzeraju dobre.
Okna sa mi rosia ked napr. vyjdem zo sprchy a najlepsie este s mokrou hlavou sadnem v zime do auta. Alebo aj ked dlhsie sedim v nenastartovaneom aute, sice klima to vyfuka ale ked po jazde poriadne nevyvetram, na druhy den sa mi rosia zas.

Hlavne je so sebou nenosit sneh do auta, vylievat vodu z rohoziek a vetrat.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Jednoznacne vymen pelovy filtera mas po probleme
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

Ked vyberies filter tak zadarmo vylucis jeho nepriechodnost. Ak je starsi tak aj tak ho vymen. Mal by sa 1x rocne menit ale ludia setra.
Ak nepomoze mas asi vyskocenu ruku hadicu pod pristrojovkou alebo vyduch z palubovky sa nejako oddelil. Nebolo auto burane ?
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
sabother
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 02.07.2006 11:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sabother »

To som vcera akurat pozeral. Mal som rozobratu pristrojovku. Bola tam trochu netesnost, fukalo medzi spojmi, ale to som vyriesil. Burane nebolo. Skusim dat vycistit klimu a ten filter vymenim.
Migell
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 30.12.2017 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Migell »

Na fb. mal chalan tento isty problem len sa jednalo o passat tiez poskusal kade co,jedna rada bola ze ak ma okno mastné moze to byt unik g12 z radiatoru
PROCHY603
Príspevky: 3768
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:40bd: :28b7: :d :D FUKALO MEDZI SPOJMI§!!


AKA pi.co.vina!!!! LUDIA PREBERTE SA!!!!!! NAPISETE ZE: fukalo medzi spojmi!!!! TO JE FAKT NA PSYCHIATRIIUUUU!!! POMOOOC!!!!
PROCHY603
Príspevky: 3768
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

sabother napísal:To som vcera akurat pozeral. Mal som rozobratu pristrojovku. Bola tam trochu netesnost, fukalo medzi spojmi, ale to som vyriesil. Burane nebolo. Skusim dat vycistit klimu a ten filter vymenim.
Tvoj psychiater co na to povedal???? :28b7: :2f93: :40bd: :d :D ::: ::: ::: ::: ::: :::
sabother
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 02.07.2006 11:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sabother »

PROCHY603 napísal::40bd: :28b7: :d :D FUKALO MEDZI SPOJMI§!!


AKA pi.co.vina!!!! LUDIA PREBERTE SA!!!!!! NAPISETE ZE: fukalo medzi spojmi!!!! TO JE FAKT NA PSYCHIATRIIUUUU!!! POMOOOC!!!!
Ty chytrak. Ked si to nevidel tak nemudruj. A ty sa daj liecit.
PROCHY603
Príspevky: 3768
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:40bd: :d :D NETREP SPROSTOSTI!!!!! dilino!!!! Take picoviny pocuvam kazdy den od ZAKAZNIKOV!!!! CITAL SOM TO NA INTERNETE!!! A podobne Pi.co.viny!!! cloveku az ROZUM zastane!!! :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :d :D :d :D :d :D :28b7: :2f93:
sabother
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 02.07.2006 11:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sabother »

No aj som cakal, ze sa tu najde strasne mudry odbornik, ktory zozral celu mudrost sveta, ale k teme sa nevyjadri, len sa bude navazat do ostatnych. Ale takych je nastastie menej.
PROCHY603
Príspevky: 3768
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

napisat taku Pi.c.o.vinu!!! ZE FUKALO MEDZI SPOJE!!! FAKT TREBA IST K psychatrovi!!! BOZE CHLAPCE PREBER SA!!!! :41c2: :d :D :40bd: :40bd: :d :D

NENAVAZAM SA DO DRUHYCH!!!! LEN PISEM AKU SPROSTOST SI NAPISAL!!!! FUKALO MEDZI SPOJE!!! :40bd: :d :D ::: ::: ::: ::: :3dcline: :3dcline: :3dcline: :3dcline: :3dcline: :3dcline: Rozmyslal si trochu ked si to pisal????? :40bd: :40bd: :d :D
sabother
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 02.07.2006 11:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sabother »

Ano rozmyslal. Asi si este nevidel ako to tam vyzera. Ta cast "privodnych hadic vzduchu", ktora smeruju na okno sa sklada z dvoch casti. Hornej a dolnej. Cize je tam spoj. A v tom spoji je penove tesnenie, ktore zle doliehalo, cize fukalo presne medzi tou hornou a spodnou castou. Cele sa to nachadza za ovladanim kurenia a radiom.
sabother
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 02.07.2006 11:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sabother »

Nech sa paci. Nebude nam tu chybat.

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní