Kia Sportage 2011 - skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miso77z
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 29.04.2011 19:23
Zdieľať na Facebook

Kia Sportage 2011 - skúsenosti

Príspevok od používateľa miso77z »

Dobrý deň, chcel by som sa vás opýtať na vaše skúsenosti s kiou sportage, r.v. od 2011. Je na tomto aute niečo obzvlášť poruchové, na čo si treba dať pozor? Niečo som tu už čítal, ale príspevky typu, mám na ňom najazdené už 30000 km a zatial v poriadku sú bezpredmetné. Čo po 150 000 a viac kilometroch, čo môžem očakávať od takého auta. A je lepší 1,7 CRDI, alebo dvojliter, alebo by sa mi na jazdenie okolo komína viac oplatilo 1,6 GDI? Ďakujem a dúfam, že niekto skoro zareaguje. lol
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

1.7d postacuje , spotreba super. 2.0d 4x4 samozrejme lepsia dynamika a kusok vyssia spotreba. Zalezi od teba co potrebujes. Spolahlivost super, mal som ich uz dost a ziadny problem. Samozrejme ak sa budes vozit len kratke trasy benzin bude asi lepsi
Naposledy upravil/-a patko1 v 06.03.2016 20:06, upravené celkom 1 krát.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

a preco by mal mat hlavu v smutku po 150000km? Nekomfortne auto? A co by si chcel od auta co stoji nove od dakych 18000e? Male auto a vysoka spotreba? Co by si chcel aby to na 3litroch jazdilo?
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Ty btw. Ci si sa viezol na kuse co stal novy 18000 alebo 32000 tak komfort je ten isty. Je to vyssie ako bezne auta a nema to vzduchovy podvozok tak neviem aky komfort by si cakal. CRV alebo Rav4 ma komfortne vozenie? X5 bez vzduchu ma komfortne vozenie? A ano za 10000 su aj komfortnejsie auta, ale napriklad aj za 5 kupis sclassu co je silno komfortna a vykonna a co z toho ked ma 30 rokov?
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ja ani netusim kolko budem mat prispevkov, zaujimaju ma kus ine veci ako teba a nesnorim kto ma kolko prispevkov. OK ked si ju aj servisoval do 140000km tak sa ta kus popytam realne veci. Aky motor si mal? Aka bola ta vysoka spotreba? Z coho si mal hlavu v smutku po tolkych km? Inak aby si ma nemal len za nahanaca prispevkov tak aj ja som mal uz nejaky ten sportage, tusim 6kusov takze rad si pomenim nazory s tebou. Moj nazor znie, je to dobre auto, spotreba prihliadnuc k hmotnosti a aerodynamickosti okolo 7 litrov sa mi nezdala vysoka, hlucnost komfort prihliadnuc k cene dobra, spolahlivost taktiez dobra.
MilankoDCA
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 16.04.2008 15:35
Bydlisko: okolo TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MilankoDCA »

ahoj, skusenosti mam s tymi DSL iba silenjsimi 2,0, automat 4x4... motoricky ziadne problemy, jeden kus mal raz problemy s elektrikou svojho casu (bezklucovy start nefungoval, auto nestartovalo a mohol si si sadnut tak na murik, lebo nespolupracovalo). medzi vymenami lubili papat oleja, vzdy sa cosi dolievalo. Spotreba pri dlhodobom jazdeni 9,5-10,0l, prevazne dynamickejsia jazda. Vsetko su to vsak s najazdami cca 70tis rocne a nie su na setrenie.
Kamarat ma sukromne GDI 1,6 predohrab, nabity v plnke od novoty - teraz cca 60tisic km nabehanych po 4 rokoch. Dynamika nicim neoslni, tych samizda 131koni co to ma mat sa dost trapi s rozpohybovanim toho auta. Avsak pri viacerych priemrnych behackach 10-15km po okoli som bol prekvapeny zo spotreby 6-7 l/100km (dlhodobo). Dialnica vsak uz 8l a toci dost otaciek pri 130kmh.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

k tej spotrebe bude asi najobjektivnejsie toto http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... owerunit=2
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

martin BA napísal:O chvilu budes mat 5000 prispevkov,o to tu ide,vsak? Ja som sa neviezol,ja som to aj servisoval do 140000km.nema vyznam sa tu dalej vypisovat.
Noze bud konkretnejsi.
Realita je taka, ze aktualne motory Hyundai/Kia - diesel aj benzin patria k tomu najspolahlivejsiemu, co sa da zohnat.

Ano,
plasty su lacne,
ceny prehliadok vysoke (predpisany servis pre dlhodobu zivotnost obsahuje veci, ktore koncern nemeni - sak lizing vydrzi a potom nezajem)
a jazdne vlasnotnosti
ani image urcite

nie su na urovni MB.

Avsak - normalny clovek, ktory potrebuje SPOLAHLIVE auto - v dnesnej dobe praveze uprednostni nieco od H/K, ako cokolvek ine.


BTW - vedeli ste, ze napr na TDI aktualne je predpisana vymena palivoveho filtra po 90 000 km???

A ze napr. chladiaca kvapalina sa v modernych VW motoroch nemeni VOBEC??



lol


Radsej necham za 7 rokov v servise o 1000 € viac, ale aspon mi to auto bez problemu prezije 200 tkm.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ceny prehliadok nie su podla mna drahsie ako na inych znackach a vlastne ani nemaju byt preco pretoze zakladne veci ako oleje filtre nemaju byt preco drahsie ako do druhych vozov. Brzdy a podobne asi tiez nie. Minuly tyzden som bol na prehliadke so Sportageom 2.0d 4x4 , menili len filtre a olej v motore , plus diagnostika a prehliadka auta [este ma upozornili aj ze mam lekarnicku po termine] a platil som 280e. nemyslim ze je to az tak vela aj ked viem ze tie filtre a olej by som kupil niekde za dajme tomu 120e plus robota u garazoveho 20e a mal by som usetrene ale takto mam razitko a plati 7 rokov zaruka a aj dobru kavu mi spravili a pokukal som nove Kie a ako tu uz bolo napisane su to super auta a spolahlive. Drzim im palce nech to tak ide dalej. Inak ten palivovy filter co tu bolo pisane ze VW odporuca po 90000km je v poriadku pretoze este niekde medzitym ako dosiahnes 90000km ti aspon raz klakne motor a uz ked ti ho budu menit tak palivovy filter daju isto novy nebudu zgrlit :d :D
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

280E za olej a filtre je dobrá cena? To je vtip?
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ja som napisal ze 280e nie je az tak zla cena na servisnu prehliadku v origo Kii s tymito vecami plus komplet diagnostika a este nejake veci kolo toho. Ty by si mi to spravil zadarmo? Inak oleja tam islo tusim 7 alebo 8 litrov. Na konci som napisal ze sused by mi to v garazi spravil mozno za 150e ale peciatku do servisky by mi dal sotva a bez tej 7rocna zaruka nembude
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A Volkswagenu veríš?
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

lubos zimovcak napísal:200.000 km je absolútne nič...
200000km je absolutne nic? Toto napises v dnesnej dobe ked sa tych 200000 dozije bez vaznejsej investicii male percento motorov?

lubos zimovcak napísal:Audi hádam vydrží 500.000 km s 3.0 Tdi, bez automatu. .
no vydrzi ked v nej vymenis rozvod za 1500e a nepostretne ta problem so vstrekovacmi napriklad
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ved ale tak napis s cim bol problem a zadavatel by si vraj hlavu chytal po 150000km. Asi nas to zaujima viacerych. A je uplne jedno kolko som na nich jazdil, napisal som ze som mal 6kusov a na kazdom som nieco odjazdil a s kazdym som bol spokojny a takisto novy majitelia aj stari boli spokojni a takisto ludia co poznam a maju Kie su silno spokojni. Preto by ma zaujimalo z coho si ty bol taky zufaly. Ozaj, Kia a Hyundai nepotrebuju vyrabat auta s velkym A. Oni si nepotrebuju nic dokazovat. Za nich dokazuje spokojnost zakaznikov a predaje , tie maju vyborne a mozes oponovat kolko len chces nic na tom nezmenis lebo je to skratka fakt.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

getz 1.4 2006, 185 000km od nova... motor naozaj nieje problémová vec, určite prežije zvyšok auta, jediné čo v tej dobe "zanedbali" bola protikorozna ochrana auta ako celku - čo nevidieť tam ušetrili, sú diely ktoré zmizli - nejaké profilované držiaky, držiaky konektorov, na karosérii sú tiež miesta kde sa niečo ukazuje a treba poriešiť... inak spoľahlivosť výborná, nedávno sa menili nejaké drobnosti na podvozku, pôvodný výfuk, baterka... chcem tým povedať že ak min. 200 000 zvládne lacné auto B triedy o vyššie triedy pri H.K. netreba mať obavy. Hyundai Kia nebude mať nikdy punc VW aj keby čo bolo ale kto si na image nepotrpí určite neprohloupí.

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní