Kia Sportage 2011 - riadenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

matocihi
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 03.11.2010 15:52
Zdieľať na Facebook

Kia Sportage 2011 - riadenie

Príspevok od používateľa matocihi »

Mam kiu sportage a chcem sa opytat ci mal niekto problem s riadenim.totisto mi nejako zacalo buchat do volantu .mam skontrolovanu celu napravu a tam je vsetko tuhe .vie mi niekto povedac ci sa riadenie da nejako opravit nejakymi dielmi alebo len repas ci nove .da sa na riadeni nastavit nejako ta vola ci?dakujem
harley111
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 22.08.2011 13:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa harley111 »

Mal som s tým tiež trošku problém,skús dotiahnúť volantovú tyč,mal som tam vôlu a to mi klepkalo,po dotiahnutí bol pokoj,tiež som si myslel že je zlé celé riadenie,pretože tak sa to zdalo.Tá náprava ma celkom fajn vycvičila,pretože skoro všetko vymenené a stále som počul nejaké klopkanie a búchanie.
Georgo11111
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 30.08.2008 18:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Georgo11111 »

Tiež mám Kiu Sportage a teraz v poslednom čase mi tiež pri otáčaní volantom tak puká, a prenáša sa to dosť aj na volant pri otáčaní na mieste, alebo parkovaní. Bol som meniť olej a nech sa pozrú na to v origo servise a nič nebolo od nápravy vidieť, že asi to bude horné uloženie tlmičov, tak neviem či to bude ono.
matocihi
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 03.11.2010 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matocihi »

Tak zajtra idem do servisu kia s tim.som strasne zvedavy ci tam nieco zistia s tim pukanim do volantu.lebo uz ma to dost rozculuje.totisti to praskanie je pri malej rychlosti po nejakych nerovnostiach a pritom ani nemusim potocit volantom.
harley111
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 22.08.2011 13:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa harley111 »

Mne je takto ťažko určiť čo to robí,musel by som sa v tom odviezť,počítaj aj z vadným tlmičom.
xsrvts
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 09.01.2014 22:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xsrvts »

tiez mam 2011, robilo mi to niekolko dni pred cca piatimi rokmi, ale prestalo to same a odvtedy je pokoj
matocihi
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 03.11.2010 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matocihi »

Takze opravene v servise kia za 5 min.povoleny srob medzy volantom a spodkom riadenia.je tam nejaky klb a niekde tam povoleny skob.nechcel mi moc povedat len takto.a uz je ticho
harley111
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 22.08.2011 13:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa harley111 »

To je to, čo som ti písal,mne na to v troch servisoch nemohli prísť,každý vravel,vymeniť celé riadenie,nakoniec som to doma našiel a dotiahol.Hlavne že to máš vyriešené.
matocihi
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 03.11.2010 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matocihi »

Jasne som rad ze to je hotovo lebo ma s toho slo porazit.ale uz je klud.uz som panikaril ze tiez riadenie.ale vidis jaka malickost.
harley111
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 22.08.2011 13:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa harley111 »

Je to vo vozidle,daj si svetlo pod volant,vopchaj tam hlavu a niekto nech ti prudšie smýka volantom dolava a hneď doprava a budeš počuť kovové ťukanie na klbe riadenia,tak to opatrne dotiahni a znova sleduj.
matocihi
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 03.11.2010 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matocihi »

Presne tak jako pise.uvidis das to a bude pokoj.ja som uz kludny ked.drzim volant ha ha .viete jake som mal s toho nervy.tolko starosti s hladanim chyby a je to len jeden srob.uvidis das to a budes mat klud
kiasportage2013
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 06.04.2020 12:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kiasportage2013 »

Zdravím. Našiel som tento príspevok kde ste riešili hrkotanie pod volantom v kii sportage a popisujete tam že ste to vyriešili dotiahnutím nejakého šróbu...chcel by som vás velmi pekne poprosit o nejaký bližší popis kde presne to je kde to treba dotiahnut kdeže ja som to pozeral u seba v aute a nič tam pri tom klbe nie je čo by sa dalo dotiahnuť. vopred dakujem za radu
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Pravdepodobne bude treba zhodit nejake plasty spod volantu, neviem, ale ak pojdes po tyci riadenia, klbove spoje su stiahnute skrutkou, tak nieco podobne skus pohladat, foto pre predstavu...
Obrázok
Ak nad prispevkom svieti moje meno, bol by som rad aby bol text vo forme v akej som ho napisal, JA! Ak ho zmenis, prosim... ale hod tam o tom info.
kiasportage2013
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 06.04.2020 12:22
Zdieľať na Facebook

hrkotanie po volantom kia sportage

Príspevok od používateľa kiasportage2013 »

Ok skúsim sa na to pozrieť ci nieco nájdem povolené co by mohlo vydávať ten zvuk. Myslel som ze niekto s tym uz ma skúsenosť a bude vedieť presne na co sa zamerať. Ale aj tak veľká vďaka .
Napísať odpoveď

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných