Kia Sportage 2 0 CVVT , 120kw AWD , 37tkm , 2012 LPG BRC

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

truck123
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Kia Sportage 2 0 CVVT , 120kw AWD , 37tkm , 2012 LPG BRC

Príspevok od používateľa truck123 »

Zdravim! start studeneho motora, rozlietaju sa otacky,vyleti na 1500,aj viac, klesne na 1000 a znovu 1500 a pribudajucou teplotou motora klesa a ustali sa, niekedy to zopakuje aj 2X. Ak hned po starte zaradim rychlost a chcem sa pohnut, auto nevladze zhasina,skace, ak po starte pockam, 20-30sek auto funguje normalne v pohode sa rozbehne. Skusil som vyjazdit v kuse nadrz benzinu s pridanim aditiva, ziadna zmena. pri jazde na lpg, kedze uz je motor zahriaty sa nic take neprejavuje. Start bez problemou, ci studeny ci teply. Poprosil by som o nejake zmysluplne rady, kedze v autorizaku my uz na dverach isli menit lambdasondy.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Také príznaky sposobujú zalepené vstreky z nekvalitného benzínu, s pridavkom bio-zložky, čím viac bio-zložky, tým horšie

je čudné,že ani po vyjazdení celej nádrže s aditívom , tieto príznaky nezmizli...

Treba použiť KVALITNE aditívum, napr. TOTO :

https://mysonaxshop.lt/en/additives/181 ... 19107.html

bežne je k dostaniu na benzinkach LUKOIL a občas aj na Slovnaft

Vyššie uvedené priznaky s LPG nemaju NIČ spoločné .

A lambda sondy tiež , nie, nakolko lambdy funguju až pri určitej teplote
teda pri studenom motore , signal z lambdy nie je pritomny a ani RJ ho neberie do uvahy.

Inak mimo témy, životnosť ORIGINAL lamda sondy je garantovaná na 100 000 miles to je 160 000 km
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

37 tis. km co zaruka ?
truck123
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

braga...ved som pisal, ze hned chceli menit lambdu, diagnostika ok, ziadna chyba, vyhovorky, lebo lpg-..
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja som mal TAKE ISTE PRIZNAKY,ked som natankoval benzin

na jednej nemenovanej benzinke...

jednoducho biozložka zalepí vstreky , alebo ten benzín,čo predávajú nie je na 99,99 % benzinom...

Zmenil som benzínku a od tej doby všetko O.K.

tiež som aplikoval ten SONAX , 1/2 fĺaštičky na cca 40 litrov benzinu
SONAX je OVERENÁ KVALITA, žiadne STP alebo ine napodobeniny....

Na Slovensku je to tak,že ani ta najlepšia vychvalená sieť benziniek od tých ,čo tankuju naftu a zbieraju tam body , neponuká kvalitný benzín...
To si treba uvedomiť !

Jednoducho treba vyskušať tankovať na viacerých benzinkach...

Nemusí byť 98-oktanový benzín, stačí 95 okt.benzín, ale bez biozložky.

A samozrejme nie je zlé aj pri jazde na LPG, sem-tam prepnúť na benzín , alebo pri teplom motore skusiť razantný rozjazd na benzin, aby sa tie trysky prečistili
RISO77
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18.07.2017 08:17
Zdieľať na Facebook

Rozkolisane otacky

Príspevok od používateľa RISO77 »

Neviem či Ti pomôžem, mam už 3tie auto na LPG a problem ktory opisuješ sa stava aj mne ,momentalne to ešte nieje opravene ale mne na rozdiel od Teba aj rozsvieti kontrolku motora a ak sa motor unormalni po tretom naštartovani kontrolka zhasne (zväčša). Ja som bol 2x na diagnostike a raz v originalnom servise raz nejaky neznačkovy .Na diagnostike v druhom servise mi povedali ,že mam zly snimač absolutneho tlaku vzduchu v nasavacom potrubi. V original servise mi tiež povedali,že je to snimač tlaku vzduchu -myslim si že to može byť vaha vzduchu .Len nechapem jedno prečo si kupoval velku KIU sportage s LPG ,prečo nie diesel ??? Drzim palce ku skorej oprave.Riso
PS : predava sa aj sprej na čistenie ,jednoducho ho vstrekneš do nasavacieho potrubia !!! ZA FILTROM !!! nie pred ! skus to urobiť na 2x a ak to tam budeš striekať niekto v aute by mal trošku pridavvať plyn aspoň 3-4tis otáčky iba pár sekund....
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nepochybne vela bordelu u benzinakov s malou obmenou paliva v nadrzi, ma na svedomi lacom zmienena biozlozka, ale teda pochybujem ze na sk sme schopni kupovat BENZIN bez nej ! poprosim podlozene info ak viete o takej moznosti :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

To je taká požiadavka, že benzin bez biozložky....

Museli by sme mať výpis z laboratorných testov...

Čo je pre bežného uživateĺa nerealné...

Tu na fore je tema o kvalite palív, tato otazka sa tam rozoberá zo široka.....

Jednoducho skúšam , tankujem po 10 litrov, vjazdím, a pozorujem, ako sa auto správa, ked zaregistrujem problém, NETANKUJEM tam VIACEJ a može to byť aj neviem ako populárna benzinka...

Mne sa osvedčila,jedna mala benzinka v MI, ktorú zavažaju priamo zo Swechatu (!)
nie netrieskam sprostosti, ako pumpar tam pracuje moj kamarat..

je to na ulici Stavbarov,hned pri firme Kerex

ludia z okolia MI ju poznaju určite
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

laci schwechat je v eu, ukrajina ne /zatial/, nemam skusenosti s tamojsim palivom, ale mat tu moznost, rozhodne sa poobzeram tam, myslim ze na taku sprostost v rusku a okolitych dzamahirijach este nedosli jak sudruhovia v bruseli...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Sorry , ja nechodím do UA z princípu...

Nijaký užitok z nakupovania, mi nestojí za tu šikanu a ten čas strávený na hranici...

Ja som hrdý EU-citizen , a vitam EU a ďakujem,že ešte existuje.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

pockaj s chvalou a hrdostou, ked budes vyberat cerpadlo z nadrze :d :D , niekde som sem daval fotky mojho :3035:, ved nemusis tam chodit, staci mat dodavatela :zg282:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Jedneho casu mi tiez kamos vozil ukrajinsky benzin a uz po smrade sa vedelo,ze smrdel inak :d :D Ale ked som ho zabudol v kosacke tak po 3mesacnom stani isla kosacke lepsie ako s beznym starym benzinom od nas-mala lepsi pravidelny chod a nedymyla nacierno tak ale v aute som zase rozdiel neaky nespozoroval hoci na mensom objeme by mozno niekto rozdiel videl :-\
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

vie to spraviť aj končiace čerpadlo, regulácia tlaku na rampe nie je plynulá ako v naftovom motore...
tommi2
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.09.2011 23:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommi2 »

Zaujimalo by ma naco si niekto namontuje plyn, ked za 5 rokov najazdi 37000km...
truck123
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

Dik za postrehy, Laco 1871, do MI ďaleko nemám, skúsim tu benzínku spolu so sonaxom + červené pole a dinamicka jazda.... Martin cichi, sú nato predpoklady pri tak malom nájazde? Vedel by si pozrieť? Filter v tomto čerpadle?....
RISO77 prečo nie diesel? Časté 5-10km jazdy DPF by sa asi zbláznilo.. A stare hrkotave dymiace čudo nechcem...

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní