KIA - skúsenosti s uplatnením záruky

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

knedlick
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 22.09.2014 10:16
Zdieľať na Facebook

KIA - skúsenosti s uplatnením záruky

Príspevok od používateľa knedlick »

Ahojte, uvažujem nad kúpou Sportage (1.6 GDi 2WD GOLD, r.v. 8/2016, najazdených cca. 13000 km) s tým, že jedným z dôvodov je práve tá zvyšná 5 ročná záruka. Chcem sa teda spýtať, ako je to s tým uplatňovaním záruky. Je to niečo, na čo sa môžem spoľahnúť, alebo mám čakať, že sa budem v servisoch stretávať skôr s výhovorkami a neochotou?
Poprípade, ak má niekto skúsenosť s daným autom a motorizáciou, budem vďačný za každú dôležitú informáciu.
Ďakujem.
Feri
jozzo71
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 27.12.2009 07:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozzo71 »

kupoval som tiež 2 ročné rio a servis v pohode. Dal som vymenit spojku na záruku, bez reptania, inak netrebalo nič. Servis Ke Motorcar.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Kupoval som Sportage 1.6 gdi r.v.10/2012 vo februari 2017 po druhej servisnej prehliadke mal 58 000km v origo predajni Kia He a po kupe mi vymenili zadne svetla z dovodu nejakeho popraskania...pred tyzdnom strajkoval cuvaci senzor zobrali to a opravili nieco s kabelazou tam bolo... o mesiac idem na tretiu povinnu servisnu prehliadku cena vraj okolo 270 eur...auto do mesta v pohode na dialnice ani nie odpor vzduchu plus vaha pod 10 L pri 130 km/h sa nedostanes...priemer mam za cca 20 000 km pri jazde 70% mesto a 25% mimo a 5% dialnice priemer 9.4L...ak by som si kupoval auto teraz pozeral by som sa po aspon
2.0L benzine napr. Mazda cx 5 alebo Honda Crv....ale ak nie si pretekar stací :28b7:......moje nové stalo pozeral som fakturu 22800 eur bola to najvyssia vybava a kupoval som to za 13 200 eur plus komplet leto 17 tky a zima 16-tky elektrony...hladal som tiez len benzin a vyberal som medzi Suzuki vitarou ale tie tenke dvere ma nejako odradili plechovkovy zvuk a origo servis u nas nie je tak som zobral auto kde rano odnesiem auto po ceste do prace a poobede si ho vyzdvihnem ak nieco+zaruka do 10/2019 tak preto ta Kia :300f: potom to tesne pred koncom zaruky posuniem dalej ...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Mam 5 ročné auto,ktoré som kupoval ako NOVÉ .

Teraz mam najazdené 157 000 km a samozrejme zaruka už davno padla...

Počas záruky sa mi na aute nič nedodrbalo, auto bolo stale funkčné...

A samozrejme auto som si servisoval a servisujem aj naďalej sám svojpomocne v gáraži... lol

To čo som ušetril za zaručné prehliadky som mohol investovať jednak do dielenskeho naradia
a jednak do spotrebného materialu, ako su olej, filtre,žiarovky,zap.sviečky,stierače a brzdové doštičky..
jo a ešte aj wapkovanie týždenne aspoň 1x :41c2:

To je moj nazor na zmysel záruky....
YxoYpsilono
Príspevky: 3390
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Uplatnenie zaruky je OK - pokial auto ma nacas vsetky prehliadky.



1,6 GDI je motor do mesta - na dialnici ta zozerie. Je to vysoka krabica s velkymi kolesami.

Inak velmi dobre auticko. :-)
Nick21212
Príspevky: 450
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: LH
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nick21212 »

laco1871 napísal:Mam 5 ročné auto,ktoré som kupoval ako NOVÉ .

Teraz mam najazdené 157 000 km a samozrejme zaruka už davno padla...

Počas záruky sa mi na aute nič nedodrbalo, auto bolo stale funkčné...

A samozrejme auto som si servisoval a servisujem aj naďalej sám svojpomocne v gáraži... lol

To čo som ušetril za zaručné prehliadky som mohol investovať jednak do dielenskeho naradia
a jednak do spotrebného materialu, ako su olej, filtre,žiarovky,zap.sviečky,stierače a brzdové doštičky..
jo a ešte aj wapkovanie týždenne aspoň 1x :41c2:

To je moj nazor na zmysel záruky....
a keby ti po 80 tisic kľakol motor alebo prevodovka?
asi by bolo došetrené!
YxoYpsilono
Príspevky: 3390
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Niektori ludia sa stazuju, ze servisne prehliadky u korejcov su drahe..

Je to vsak preto, ze v ramci servisu vymienaju ovela viac veci, ako napr. Skodovka.

Napr: Skodovka meni palivovy filter po 90 000 km..
Chladiaca zmes - sa v skodovke nemeni vobec..
atd, atd.

Naopak korejci menia veci poctivo - preto nemaju problem uznat zarucne opravy a aj poskytnut dlhu zaruku.

U koncernu sa to hra na tych 150 tkm, aby autiak vydrzal a aby stal co najmenej pre flotilovych zakaznikov.


Preto pre ojazdene auto - najlepsia volba je korejec od prveho majitela.
:zga28:
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Sused od vedľa mal na Kia ceed 7-ročnú záruku a ešte na siedmi rok mu grátis v rámci záruky menili turbo.
corocafe
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 28.04.2007 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa corocafe »

Ahoj,mám KIU SPORTAGE , naftovú 2013 a keď sú načas robené servisné prehliadky v značkovom servise , nebol problém s jednou reklamácie čo som mal. Pýtal som sa na to mechanikov v ich značkovom servise a bez problémov aj v budúcnosti , rýchlo opravili , auto vytepovali a všetko OK. Takže ak ti také auto vyhovuje kľudne si ho kúp , Kórejci už dávno dobehli "českú značku" ak neprebehli. Ale to som nechcel nikoho uraziť. Toto je môj prvý kórejec ale aj do budúcnosti ostanem pri týchto značkách , KIA , Hyundai.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Známa má Sportage CRDi v plnke, zatial bezproblemov. (Asi 5rokov ho maju)
Co sa tyka zaruky tak co viem manželovi sa nepacilo ako hralo audio. Menili im radio aj subwoofer vramci zaruky.
knedlick
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 22.09.2014 10:16
Zdieľať na Facebook

Vdaka za info

Príspevok od používateľa knedlick »

Velmi to pomohlo, mal som strach z toho, ze ta zaruka je len marketingova blbost, ale aj tuto, aj od znamych pocuvam, ze je to ok, tak asi pojdem do toho. Aj ked ta spotreba na dialnici ma dost prekvapila. No kedze jazdim 70% po meste, tak to hadam bude ok.
L.a.c.i.
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 02.04.2008 18:41
Zdieľať na Facebook

Zaruka na Kiu cee'd 1,6 CRDI 2014

Príspevok od používateľa L.a.c.i. »

Dobry den, poprosim o radu, auto mam 3mesiace, a nemam skusenosti ohladom zaruc.servisu, ako casto a kedy je nutne ist do servisu. Dakujem.
dalimaly
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 12.05.2016 17:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dalimaly »

predajca ti už bude vediet povedat, resp by ti mal bych schopny vysvetlit, na čo všetko sa vztahuje zaruka. 5 rokov zaruka je super, len či sa vztahuje na všetko. Niektore automobilky to maju tak, že bud počet rokov, alebo počet km, podla toho, čo nastane skor.
marcuso
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 16.06.2018 12:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marcuso »

ono ide aj to, či tam je zaruka na roky, alebo na KM a podla toho, čo bude skor. Ale skus to a uvidíš ako k tomu budu pristupovat.
Napísať odpoveď

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných