KIA K2500

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

KIA K2500

Príspevok od používateľa Jericho »

Ahoj!
Poradte mi prosím.
Vozidlo KIA K2500(valník) motor 2,5 TD 69kW kód motora D4BH,rv 2007,najazdených cca 160000,(vymenený olej+všetky filtre)
Auto prestalo "ťahať",motor nemožné dostať do otáčok počas jazdy ani na rovine bez nákladu...v neutrále ale áno.
Strašný čierny dym+klepajúci zvuk z motora pri pokuse o zrýchlenie sa,na palubovke sa žiadna kontrolka nerozvieti...
Opravár č1 mi rozobral motor a vymenil vačkovku + váhadlá...bez zmeny.
Opravár č2 mi dal zrepasovať turbo...bez zmeny
"Opravár" č3 .. to som bol ja :-\ vymenil map senzor...bez zmeny
Do auta vrazených vyše 1200€ a je stále nepoužitelné,preto by som už nerád riešil problém štýlom pokus-omyl

Je to agregát starej konštrukcie,pokial viem ,je od Mitsubishi a montovalo sa to aj do Pajera a do vela iných malých úžitokvých dodávok a SUV ako Kia,Hyundai,Mazda...
čiže skúsenosti by ste mohli mať so samotným motorom.

Ďakujem za každú užitočnú radu !
Matulkoo
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2012 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matulkoo »

Podla opisaneho problemu by som to odhadoval na vstrekovac...
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

Matulkoo

Otec to tvrdil od prvej chvíle,ale ja som to predsa videl na núdzový režim napr. kvôli nedostatočnému množstvu vzduchu ....ale je to možné,mal si podobnú skúsenosť?zamerať sa na vstreky alebo na čerpadlo?
ešte doplním: auto ide ako-tak normálne po naštartovaní ale akonáhle sa zohreje motor,začne "haprovať"...
Naposledy upravil/-a Jericho v 06.07.2017 19:14, upravené celkom 1 krát.
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

lubos zimovcak

Turbo bolo repasované profesionálom,komplet vymenený stred a vyvážený + certifikát
uvažoval som aj nad intercoolerom,či ni je zanesený/upchatý, ale pri výmene toho senzoru som naštartoval auto pre pokus,a poriadne z tej "dierky" na saní tlačilo vzduch..
ten klepotavý zvuk je ako traktor naštartovaný v minus 20 stupňoch ... evidentne to pôsobí nedokonalé spaľovanie(privela,alebo málo nafty)....nie je to zvuk typu "kov na kove" .. robí to pri stlačení akcelerátora,a vtedy stratí aj tú silu čo má...spustím plyn a na nízkych otáčkach zase ožije,ale stačí to len akurát na presúvanie sa lokálne z bodu A do bodu B
Matulkoo
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2012 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matulkoo »

Jericho, nie osobnu nie, ale pred dnom mi znamy, servisak rozpraval o probleme, kde pri este komorkovom diesly to klepalo ako dive, a riesili vsetko mozne, aj mechanicke casti dokonca na motore a nakoniec prisli na problem so vstrekovacom a ze on by sa vsadil ze bude podla zvuku KO motor... je to samozrejme len strielanie do vetra od PC, ale chcel som ti dat tip... vseobecne aj na modernejsich diesloch dokaze vadny vstrek vydavat znacne klepotavy zvuk...
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

Matulkoo vďaka za typ...skúsim teda tie vstrekovače

cviro123 má to EGR myslíš že privela dymu v nasávanom vzduchu môže spôsobiť také symptómy?tiež som na to myslel kvôli pomerme normálnemu chodu pri studenom motore...teda pri nečinnom EGR
ale na druhej strane,nemusí sa zohriať ten motor na prevádzkovú teplotu,prejde v normále len necelý kilometer...
jozef112
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 29.02.2012 18:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozef112 »

problemom tychto motorov byva vačka a vahadla,skuste dontovať viko vačky,skrutky nakluč č.12 adve skrutky krytu rozvodu,vyzualne skontrolovať vačku.
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

jozef112

ďakujem za radu,vačkovka aj váhadlá sa vymenily ako prvé...problém však pretrvá :-(
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

Matulkoo napísal:Jericho, nie osobnu nie, ale pred dnom mi znamy, servisak rozpraval o probleme, kde pri este komorkovom diesly to klepalo ako dive, a riesili vsetko mozne, aj mechanicke casti dokonca na motore a nakoniec prisli na problem so vstrekovacom a ze on by sa vsadil ze bude podla zvuku KO motor... je to samozrejme len strielanie do vetra od PC, ale chcel som ti dat tip... vseobecne aj na modernejsich diesloch dokaze vadny vstrek vydavat znacne klepotavy zvuk...
no vstreky to neboli :-( ...na rade je čerpadlo
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

ahoj cviro123

nebol na diagnostike...poznám chlapcov len s VAG-om
matozato
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 23.07.2010 21:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matozato »

Ako to dopadlo? Bolo to cerpadlo?
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných