Kia ceed 1.6crdi 2008

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Lubomir30
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 29.12.2018 09:16
Zdieľať na Facebook

Kia ceed 1.6crdi 2008

Príspevok od používateľa Lubomir30 »

Zdravim.Poprosim o pomoc s vybíjanim akumulátora v aute.Akumulator výdrž Max 4dni,je nový.Mal som to u autoelektrikarov,ale všetko bolo ok v norme. Najnovšie sa zistilo po 24h meraní že odber tam vyskočí z 0.03 až na 180,ale až po 90min.Samozrejme na problém sa nevie prísť,kde to berie prúd.Ma niekto stým skúsenosť,popripadne každú dobrú radu oceníme.dakujem
peto78
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 20.11.2007 18:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto78 »

Postupne vyberat poistky a skusat co najviac zere
YxoYpsilono
Príspevky: 3390
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Je to povodny stav, alebo je tam nieco domontovane?

Tipoval by som na nieco dorabane..

Cuvacie senzory, alarm, kamera, central, tazne... cokolvek neoriginalne.
Lubomir30
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 29.12.2018 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubomir30 »

Nič dorábané.Tažné nemá,alarm je,rádio originál.Blbne mi displej rádia,ktorý som odpojil,ale vybila sa aj tak.Odpojil som už aj radio,displej a neuzamkol centrálom.Auto drží už 3 deň,síce štart je suchý asi 3sekundy.Podla mňa asi tiež ukostrenie.Cudujem sa že autoelektrikar odber zistil,ale za 3 týždne nevie čo!uvidim ráno!
YxoYpsilono
Príspevky: 3390
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Ten alarm je original?? To sa mi nezda!
Lubomir30
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 29.12.2018 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubomir30 »

Klamal bych.takto sme to už kúpili.ale čo sa týka centrálneho uzamykanie tak mi nejde.Musim zamykať kľúčom.V kia servise fungoval centrál ako aj u prvého autoelektrikara ale potom akoby prestal a od vtedy nejde zasa.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

nie som elektrokar ale precistil by som ukostrenie motora s karos...skusil by som sa
zamerat na alternator ci dava jak ma a ci v nom neprebijaju diody...skusit ci nema odber servo ak 3 dni vydryi napadlo ma ci nesvieti v kufre svetlo,,ci ten spinac neni zaseknuty..ma ta kia bezklucovy start?tam aj vysielac zvykol blbnut....ak nic tak ist po poistkach a skusat odber...
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Autoelektrikar nevie prist na to odkial???? Je to vobec elektrikar????????????????????????????????????????????????????????????????????
...Dvaja????????????????????????????????????????????????????????????????
Poradim len naozaj najst elektrikara nie hadača, forum nepomoze nakolko skusenosti tu maju viacerí ale neda sa ti konkretne poradit.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
6DODIAK5
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 10.02.2009 11:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 6DODIAK5 »

Moze bo byt x-veci. Na zaciatok by si mohol skusat odpajat poistky ci sa to zmeni alebo nie,vycistit vsetke ukostrenia,a potom obetovat par grosov a skusit kia servis, ak sa to stavalo castejsie , tak budu vediet co to robi.Typoval by som na ten central, moze niekde do kostry chytat a moze to stahovat,zacat od jednoduchsieho a ist k zlozitejsiemu.Tazko povedat na dialku
Lubomir30
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 29.12.2018 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubomir30 »

V Kia servise som to mal,no bezúspešne!Nezistili žiadny odber,premerali dobijanie,bateriu,všetko ok.je ráno a Kia zatial kapacitu drži.Je to už 4 deň,ale stym že som poodpajal radio,displej radia,proste celý panel!Dufam že jej to vydrží
Lubomir30
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 29.12.2018 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubomir30 »

Otázka! kluc v zapalovani má 4 polohy!
1.Lock
2.ACC
3.on
4.start
Teraz som zistil že centrál mi nešiel,lebo kľúč som vyberal zo zapaľovania už v polohe ACC a nie v Lock.Nevedel som o tom!!!Citam že v polohe ACC spotrebiče pri štarte ožívajú a sú provozuschopne!Je možné že sa kvôli tomuto vybíjala batéria?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

aj ano, aj nie Lubomire... ACC znamena "accessories" teda prislusenstvo. V tomto rezime su furt napajane niektore spotrebice, napr. moze ist radio, el.okna, vyhr. sedaciek, konektor zapalovaca v ktorom mozes mat strcenu napr. USB nabijacku na tablet alebo 1200W prevodnik tak ako ja ktory v kludovom stave zerie 0.8A naprazdno (14V x 0.8A = 11.2W) plus ziju dalsie riadiace jednotky napr. komfortu a podobne.


ACC ROZHODNE NIE JE poloha v ktorej by si mal vyberat kluc zo zapalovania !!!
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

..
Naposledy upravil/-a xentry v 06.01.2019 21:14, upravené celkom 1 krát.
Lubomir30
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 29.12.2018 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubomir30 »

Áno to je pravda.Ale keď že je spinacia skrinka už vybehaná tak ho pekne vytiahnem zo zapaľovania.
dalimaly
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 12.05.2016 17:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dalimaly »

je to dost stare auto a ked si vezmeš kolko bude stat oprava, nebolo by lepšie kupit si niečo novšie? Nebudu tam take investicie ako do 11 rokov stareho auta
Napísať odpoveď

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný