Kia Ceed SW 1,6 gdi - rozpadnutý katalyzátor , zničený motor

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

všetko pravda pán Hlavatý k lpg ale je tu aj ALE.... aj výrobcovia lpg napredujú.... ak auto na lpg najazdí toľko - a to najazdí - že sa zaplatí montáž x krát - a nech ten motor sa aj rozpadne na prach - hen tu ležia stovky motorov za babku.... takže je jedno či je ten systém za bastarda, ekonomika je jasná len to treba nechať urobiť tam kde to vedia. Ináč by polovica Talianska, Holandska či Poľska nejazdila na lpg. Či aj oni sú za idiotov? samozrejme stále platí že na prestavbu je lepší jednoduchý motor nie kravina kde sa nedá strčiť ruka....
Naposledy upravil/-a hjundai v 06.06.2018 12:48, upravené celkom 1 krát.
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Neprovokuj lebo dostaneš kartu ako ja!
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

napísať názor je snáď možné... tiež rozmýšľam nad novým autom do mesta, možno to bude suzuki s priamym vstrekom a uvažujem nad lpg hneď po krátkom zábehu... mám takú predstavu že by som súčasne "vyriešil" problém karbonu pri priamom vstreku... aspoň predpokladám že ho na lpg bude menej než pri benzíne
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

napísať názor je snáď možné
Tiež som si to myslel. Ale zistil som, že sa musí zhodovať s názorom mhlavateho, inak lakinooo rozdáva karty.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

nech rozdáva... pán Hlavatý tiež nemôže vedieť všetko. On je mierne "zaujatý" kedže je "naftový". Nič proti tomu len svet beží aj inde a inak.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ale no, nesuhlas s Milanom na kartu ? to naozaj ? :d :D, nebude inde problem lol ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Jedine, že by v tom, že funkciu dostal nesprávny. Druhú kartu mi dal za to, že sa mi nepáčia tí kadejakí adminovi uživatelia spamujúci kade-tade nezmyselné príspevky.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

hjundai napísal:nech rozdáva... pán Hlavatý tiež nemôže vedieť všetko. On je mierne "zaujatý" kedže je "naftový". Nič proti tomu len svet beží aj inde a inak.
Nesúhlas je prirodzená vec,ale patrí sa ho mať podložený argumentom.Zaujatosť proti plynu nie je celkom pravda,pretože vo velkoobjemovom motore z jednoduchým menežmentom poväčšinou ušetrí desivé peniaze a dokonca nebýva problémový.Mal som plyn v aute prvý raz v 1971 v R8 (Landi Hartog s obyčajnou 10 kg flašou) Ibaže dnešné cililinky sú prešpekulované do detailov,kde ten kto vie o aké menežmenty kráča,nikdy nemôže s plynom súhlasiť.Ani plynársky pánboh nič nezmení na pôvodnej konštrukcii motora,môže vymýšlať koľko chce,prakom na mesiac nestrelíš.Čo je dané,tomu sa musíš prispôsobiť,a tam platí že kadečo ide ale len do kompromisu.Chcem vidieť čo navymýšla plynársky guru z motorom kde sa používa vrstvené plnenie palivom z prementivou bohatosťou v obrovskom rozsahu od úplne chudobnej po bohatú zmes.A menežment si to stráži,desivými spôsobmi.Jednoduchý motor pôjde aj na drevoplyn,dokonca nafťák sa dá naň upraviť,ale to sú primitívne veci vo vojnovom stave sveta.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

S Milanom sa nedá nesúhlasiť , lebo jeho tvrdenia sú podporené praxou. Na druhej strane aj potentovaný motor sa pri dobrej starostlivosti môže dožiť vela km. Na bazoši je práve Fabia 1,2 HTP s plynom a 490t km na predaj. Ja by som HTP nepustil do dvora ani keby platilo vstupné a aha kolko to vydržalo. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vidieť prepálený piest skrz celý bok popod krúžkami,to dáva tušiť čo tie motory dostanú z plynového horáka.Motor ktorý nemá dobre (perfektne) poriešené chladenie a patrične dimenzované diely už pri malom probléme ide do kytiek.To samé ventil zhorený ako od autogénu.
Štastie má motor kde sú rezervy,nežiadajú sa výkony ani dlhé neprerušované trate,je jednoducho plnený palivom z jednoduchým riadením.
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Najlepší koncern na svete používal vo svojich FSI vrstvenú zmes, ale nevedel to poriešiť tak sa pekne krásne vrátil k homogénnej.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tie prepálené piesty som videl na Opláckych Ecotecoch, tak sa nečudujte mojej averzii k Oplom. Aby obyčajné LPG umrtvilo motor po 5t km? dovi - dopo. To ale neznamená , že sa u mňa neobjaví Opel s "bezdrátovým" dieslom. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

k tym splynovacom...vyrobcovia tiez nejsu garazovi kutil pat s matom :41c2: , dneska maju montaznici velmi slusnu podporu vyrobcu, skoleniami pocnuc, a predchystanymi softami pre ten ktory motor, ked benzinovy manazment ma zlozitost X, tak nanho navesit dalsiu riadiacku co prebera jeho data, zmodifikuje a posle impulz vstreku znamena zhruba 3X zlozitosti, to uz dneska nejde robit cca mixerom na sani :41c2:

ze su prusery je samozrejma vec, ale nejde popret navalane velke km s plynom, by som prave povedal ze najma s plynom benzinak natoci najviac, lebo to majitela najneskor prestane bavit financne :41c2:

technicky pohlad je nedavat to tam, je to zloba, komplikacia, pohlad financny to cele otoci o 180stupnov, tvrdim ze kto raz ma bezproblemovy sporak, uz nikdy cisty benzin nebude chcet...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Bajo, nic proti lpg- ak je v motore od vyroby: fiat, Opel.

Vsetko ostatne je len rozna uroven bastlenia, ktoru by som obzvlast v jon a kor motoroch rozhodne neriskovl
fefe30
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 07.05.2009 07:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fefe30 »

mhlavaty napísal:Chyba nie je v kate,ten je obeť plynu,vysokej teploty od dohorievajúceho paliva,a vzápätí po deštrukcii sú jemné časti v rámci pulzácie sania naťahané do motora.Takže,v prvom rade ...normálnemu vodičovi z minimom technického citu sa to nemôže stať.to sa stane často z hlúposti,napr po výpadku ak nepáli sviečka a "najako dojdem domov" a palivo končí v katalizátore ktorý už sám o sebe je kotolňa.Druhý prídad sú plynári,kde plyn a benzín často na prechodný čas zafungujú spolu,resp niečo nie je v poriadku.Zdravému človeku čo trochu uvažuje sa to jednoducho nemôže stať.
Bolo viac motorov kde je kat priamo na zberači...
O kvalite motorov VTi (príp VVTi) by som radšej mlčal,ale i tak je rozpad katu a následne spomínaná deštrukcia možná iba ak sa stretnú dve nedokonalé veci,stroj a obsluha

Dobrý deň p. mhlavaty, možem sa Vás opýtať na tento problém katalyzátorov aut KIA/Hyundai. Katalyzátor odíde ak sa dostane do katalyzátora palivo, ktoré vyhorí a poškodí ho. Je to ako píšete pri chybnom zapaľovaní auta. Na toto sa chcem opýtať zapaľovanie by malo byť - zapaľovacie sviečky. Konkrétne Hyundai má servisný interval výmeny sviečok 8 rokov alebo 160 000 km. Nie je lepšie to skrátiť aby sviečky boli 100% dobré a nehrozilo poškodenie katalyzátora? Resp. preventívne každé cca 4 roky dať nový katalyzátor, ako riskovať poškodenie motora?

Na českom fóre písali prípady, že poškodenie prišlo na 4r., 6 ročných autách, aj pri nízkych nájazdoch niektorý aj 40 tis. km, 60 tis. km. Je pravda, že plyn tento problém podstatne urýchľuje, ale boli aj čisto benzínové autá.

Pán mhlavatý dá sa tomu nejako predísť napr. skoršia výmena sviečok, príp. preventívna výmena katalyzátora, resp. nejakých iných súčiastok zapaľovania, alebo niečoho iného?

Ďakujem za odpoveď.

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní