Kia Ceed SW 1.6 GDI - prva vymena oleja pri 5000 km

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mmenhart
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 27.04.2014 13:56
Zdieľať na Facebook

Kia Ceed SW 1.6 GDI - prva vymena oleja pri 5000 km

Príspevok od používateľa mmenhart »

Zdravim, chystam sa vymenit olej na novom aute po 5000km. Znamy ma upozornil ze to mam spravit v autorizovanom servise, lebo by mi mohla padnut zaruka. Zevraj v autorizaku vedia zistit ci sa menil olej mimo predpisanych intervalov na zaklade druhu olejoveho filtra (ak sa teda vymeni, co si myslim ze kazdy aj robi), ktory sa lisi od toho co pouzivaju autorizovane servisy kia. Je na tom nieco pravdy? Ak ano, vie mi niekto povedat aky filter sa pouziva od vyroby (znacka atd.)? dik
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Filtrov uz dneska existuje habadej,nikto presne ti nenapise,ze ktory konkretny filter mas v aute,ja by som vec riesil tak,ze by som im zavolal..do autorizaku,opytal sa na konkretny model filtra(kodove oznacenie filtra) oleja a kolko toho,by som to vsetko sam objednal,doniesol im tam nech mi vymenia na mieste,usetris stym nemalo €-cok a dostanes peciatku do knizky,tiez som nevedel o tomto kym mi to moj kamarat neoznamil,ze takto si on vymiena olej,filter a novom aute(Chevrolett) u autorizovaneho predajcu
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Kto sa boji, nemoze do lesa...urcite ale olej s filtrom vymen ! Popri longlife je tato moda akoze uz nezabiehame novy stroj jeden z klincov do ich skorsej rakvy

Na tvojom mieste bych tam dal filter z autorizaku a olej majuci schvalenie vyrobcu, vymena samodomo, ked mas kde...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Kup si filter v autorizaku alebo si kup aky chces a mozes tvrdit ze od vyroby tam bol taky ved to bude 1. prehliadka, ja nechapem co si neotvoril kapotu, pozrel sa na ten filter, ako vypada, co je na nom napisane a potom objednal z netu taky isty, aj ked osobne by som obetoval par eur naviac a kupil si z autorizaku
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
mmenhart
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 27.04.2014 13:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mmenhart »

ok dakujem
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

ak tam das olej schvaleny vyrobcom pre svoj posunovac, mozes si ho vymenit aj doma na garazi, tym ti zaruka isto nepadne... ten filter neviem, osobne si myslim ze aj ten by si mohol objednat z netu ale pre pokoj v dusi radsej z autorizaku i ked bude drahsi... :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aj ja som vymenil na novom po 5000 tis kedže na prvú výmenu má ísť do autorizáku podľa "predpisu" po 25 tis. Nedal som filter Mahle,teda ten čo tam bol.Ten zakúpim až pri ďalšej "medzivýmene" kedže je bežne kupiteľný aj mimo siete autorizáku kde je akurát iba predražený.Ako nechcem syna ťahať do konfliktu z autorizákom,byť auto moje to by bola iná pohroma ak by sme si mali tieto veci vysvetlovať,asi by si ma pamätali nejaký ten rok.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

peto166 napísal:ak tam das olej schvaleny vyrobcom pre svoj posunovac, mozes si ho vymenit aj doma na garazi
Peto ved rozmýšľaj trocha čo píšeš.
To ako a komu bude kto dokazovať, že aký olej tam dal niekde v garáži ?
To ho bude posielať na rozbor do laboratórií NASA, alebo Shell ?
Veď preto sú písané nejaké pravidlá od výrobcu (predajcu) auta, aby boli veci jednoduchšie. Ak dodržíš podmienky, tak výrobca ti uzná záruku. Ak výrobca žiada vykonať nejaký servis v nejakej konkrétnej opravovni, tak tam musíš ísť a dodržať ich podmienky, ak sa voľakedy budeš chcieť uchádzať o ich záruku.
Ale keď vymeníš olej bez súčasnej výmeny filtra a tiež pri tom nepoškodíš vypúšťaciu skrutku, tak nikto nikdy nemá šancu zistiť, že si nejaký olej menil.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Zaruka vozidiel Kia.

Udrzba a kontrola:
"Nevykonanie niektorej z predpisanych servisnych prehliadok, alebo vykonanie prehliadky -opravy v rozpore s technologickymi postupmi ktore stanovuje vyrobca, moze byt dovodom na ciastocne, alebo uplne zaniknutie zaruky vozidla."

V servisnej knizke su uvedene servisne intervali pre dane vozidlo.
Osobne si myslim, ze tam neni uvedene nic o vymene oleja a filtra po 5000 km. Ze si vymenis sam, je tvoja vec. Ak pouzijes org. filter a spravny olej.
Myslim, ze mas servisny interval pre olej 30 000 km a jeden/dva roky (podla toho co nastane skor) a tak to mas aj v pal. PC...
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

wilz napísal:
peto166 napísal:ak tam das olej schvaleny vyrobcom pre svoj posunovac, mozes si ho vymenit aj doma na garazi
Peto ved rozmýšľaj trocha čo píšeš.
To ako a komu bude kto dokazovať, že aký olej tam dal niekde v garáži ?
To ho bude posielať na rozbor do laboratórií NASA, alebo Shell ?
Veď preto sú písané nejaké pravidlá od výrobcu (predajcu) auta, aby boli veci jednoduchšie. Ak dodržíš podmienky, tak výrobca ti uzná záruku. Ak výrobca žiada vykonať nejaký servis v nejakej konkrétnej opravovni, tak tam musíš ísť a dodržať ich podmienky, ak sa voľakedy budeš chcieť uchádzať o ich záruku.
Ale keď vymeníš olej bez súčasnej výmeny filtra a tiež pri tom nepoškodíš vypúšťaciu skrutku, tak nikto nikdy nemá šancu zistiť, že si nejaký olej menil.
ako si ti nerozumiem, na jednej strane mi tvrdis, ze vyrobca nema sancu zistit aky olej tam nalejes, na strane druhej tvrdis, ze su nejake pravidla vyrobcu a treba ich dodrzat...

a vlastne nemam sajnu co si mi tym chcel povedat... myslim ze co som napisal som napisal dobre a ak si to precitas este raz a s porozumenim, myslim ze sa dopracujeme k tomu ze zistis ze nic zle som nenapisal...

no a nie do nasa ci shelu vzorku asi len tak posielat nebudu, ale ked tam je raz priklad 0w a ty tam das cojaviem 10w lebo je lacnejsi aj ked nesplna specifikaciu, odborni uz od pohladu zisti ze ten olej je proste hustejsi a ak by sa s motorom volaco stalo, je mozne ze aj tu vzorku ti na rozbor poslu len aby ti nemuseli vycalovat novy motor ked si si ho sam svojim neodbornym zakrokom (teda nespravnym olejom ) znicil...
luky249
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 31.08.2010 08:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luky249 »

Dones si olej aj s filtrom do kia servisu a daj im to vymenit.Zaplatíš 15€ za robotu a dajú ti aj razítko .Ja to robim tiež tak akurát nie s kiou ale s hondou a peugeotom a žiaden problém... :4012:
ROBOPASTUSZEK
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 07.05.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROBOPASTUSZEK »

Olej si dones vlastny pokial splna specifikaciu tak servis ho nemoze odmietnut podla zakona a daj si to do original servisu vymenit.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Najlepšia voľba je vymeniť si to sám a servis to nezistí. Ty potom pôjdeš až na predpísaný interval do servisu. Nie každý autorizovaný servis ti vymení olej, ktorý ty donesieš. Prečo? Prichádzajú o biznis. Môžu ti dať razítko, že ho vymenili, ale pripíšu ti, že olej si doniesol svoj a v budúcnosti ak by bol nejaký problém z motorom majú výhovorku. Darmo prinesieš ten istý origo zapečatený olej čo tam sami lejú, ak bude nejaký problém v budúcnosti, povedia že bol falšovaný.
jepe13
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 26.11.2008 19:07
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jepe13 »

Nazdar chlapci. Moja 1.skúsenosť s autorizákom Jeep je taká, že tam už asi ani nikdy nepáchnem.
Na Jeepe GCH 5,7L Hemi mi jemne trhlo pri zaradení R a D. preto som navštívil servis a hneď som si doniesol originál všetky oleje okrem AT, lebo bol menený pred 5000km.
Závadu odstránili, vymenili utrhnuté silentbloky na prednom dif., vymenili cievky v oboch dif., všetky oleje a do servisnej knižky ani "ň".
Vraj od opravy mám faktúru a výmenu oleja v motore značia iba v prípade dodania ich oleja. Pritom som mal taký olej ako oni dodávajú, 5W-20, originál podľa špecifikácie, kúpený v ČR za polovičnú cenu.
Preto som prekvapený, že v inom servise pečiatku dajú.
jepe13
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 26.11.2008 19:07
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jepe13 »

Tak Fero 321 ma predbehol s odpoveďou. Tak nie je to vo všetkých, už som múdrejší.

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných