Kia Ceed - radenie spiatočky za pohybu

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peter2112
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 09.07.2017 11:15
Zdieľať na Facebook

Kia Ceed - radenie spiatočky za pohybu

Príspevok od používateľa peter2112 »

Ahoj,
Na začiatok než sa do mňa pustíte chcem upozorniť že som vodič začiatočník a nerozumiem funkcii jednotlivých dielov v aute.
Chcem sa spýtať čo sa može stať s prevodkou auta prípadne iným dielom keď zaradím spiatočku až potom čo už auto je v pohybe vzad (nie rýchlom uplne pomalé cúvanie). Auto je KIA Ceed. Nikto mi nepovedal že sa to tak nesmie robiť a väčšinou mi spiatočka cvakla v pohode do svojej polohy občas sa ale stalo že akoby trhla kym tam zapadla ale nezdalo sa mi žeby šla cez zuby. Prečítal som o tom niečo a zistil som že spiatočka nie je synchronizovana a že sa to tak nesmie robiť. Čo som mohol spraviť s autom takýmto občasným radením ?
Ďakujem za odpovede
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ono ani tak nejde o to,či auto samovoĺne cuvalo, ale

podstatné je čo robíš s plynovým pedalom,pri radení rýchlosti...
peter2112
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 09.07.2017 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter2112 »

nerobim nic dam pred radenim z neho nohu prec.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Tak potom, všetko v pohode . :)
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Ked pomalicku uz cuva tak je to jedno, ze zaradi spiatocku nie? Horsie je ked sa tam pcha este pri miernom pohybe dopredu, nie? Treba poriadne zastavit a potom ju tam pchat.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ono pore zaciatocnika je lepsie nerobit vela veci naraz.... Auto ide samospadom do toho chce zaradit spiatocku ktora nie vzdy skoci na prvu supu do toho treba pozerat okolo kam to auto ide plus tocit volantom a este aj pedale.... Potom mame na parkoviskach otrepane auta ta ne? Pekne zastav hoc si daj aj rucnu zarad rychlost a potom chod kam chces....
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Re: Kia Ceed - radenie spiatočky za pohybu

Príspevok od používateľa karool »

peter2112 napísal:Ahoj,
Na začiatok než sa do mňa pustíte chcem upozorniť že som vodič začiatočník a nerozumiem funkcii jednotlivých dielov v aute.
Chcem sa spýtať čo sa može stať s prevodkou auta prípadne iným dielom keď zaradím spiatočku až potom čo už auto je v pohybe vzad (nie rýchlom uplne pomalé cúvanie). Auto je KIA Ceed. Nikto mi nepovedal že sa to tak nesmie robiť a väčšinou mi spiatočka cvakla v pohode do svojej polohy občas sa ale stalo že akoby trhla kym tam zapadla ale nezdalo sa mi žeby šla cez zuby. Prečítal som o tom niečo a zistil som že spiatočka nie je synchronizovana a že sa to tak nesmie robiť. Čo som mohol spraviť s autom takýmto občasným radením ?
Ďakujem za odpovede
pohoda.otazka je dokedy a ako hruba je tvoja penazenka
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Zase nebudte takí mudri....

Aj tomu najskusenejšiemu šoferovi sa aspoň raz za pol roka stane, že nevyšlapne dobre spojku , a pchá spiatočku tam cez zuby ... :4090:

A čo sa stane ? NIČ.
peter2112
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 09.07.2017 11:15
Zdieľať na Facebook

Re: Kia Ceed - radenie spiatočky za pohybu

Príspevok od používateľa peter2112 »

karool napísal:
peter2112 napísal:Ahoj,
Na začiatok než sa do mňa pustíte chcem upozorniť že som vodič začiatočník a nerozumiem funkcii jednotlivých dielov v aute.
Chcem sa spýtať čo sa može stať s prevodkou auta prípadne iným dielom keď zaradím spiatočku až potom čo už auto je v pohybe vzad (nie rýchlom uplne pomalé cúvanie). Auto je KIA Ceed. Nikto mi nepovedal že sa to tak nesmie robiť a väčšinou mi spiatočka cvakla v pohode do svojej polohy občas sa ale stalo že akoby trhla kym tam zapadla ale nezdalo sa mi žeby šla cez zuby. Prečítal som o tom niečo a zistil som že spiatočka nie je synchronizovana a že sa to tak nesmie robiť. Čo som mohol spraviť s autom takýmto občasným radením ?
Ďakujem za odpovede
pohoda.otazka je dokedy a ako hruba je tvoja penazenka
vies aj zdovodnit preco ? ked vsetci napisali ze pokial to nejde cez zuby tak sa nema po pokazit ?
Napísať odpoveď

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní