KIA Ceed 2018, 1,6 CRDI - zvuk pal. čerpadla a trhanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

palo974
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30.07.2015 17:01
Zdieľať na Facebook

KIA Ceed 2018, 1,6 CRDI - zvuk pal. čerpadla a trhanie

Príspevok od používateľa palo974 »

Zdravím, jazdím na Kia Ceed, r.v. 12/2018, 1,6 CRDI 85 kW, manuál, najazdené 20 000 km.

Chcem sa opýtať, či sú nasledovné prejavy poruchy, alebo je to bežná vlastnos´t týchto aut.

1. "Hučí/bzučí" palivové ćerpadlo na nádrži. Intenzita zvuku zrovnateľná s intenzitou zvuku naftového motora na voľnobehu. Prestávam to počuť, ak je rýchlosť auta nad cca 30-40 km/h, potom je už hluk od podvozka vyšší a "hluk čerpadla" nepočujem. Autorizák sa v prvom kole vyjadril, že problém poznajú, ale že KIA to ako poruchu neuznava, nakoľko je čerpadlo plne funkčné. Ešte to s nimi rieśim.

2. Motor "cuká" pri otáćkach od cca 1800 do cca 2100 ot/min. Deje sa to sporadicky - cca 1x za 100km. Motor je vzdy minimalne zatažený (jazda po rovine pri udržiavani konštantnej rýchlosti). Prejavuje sa to tak, akokeby mu na okamih došlo palivo, alebo akokeby išiel kratkodobo na 3 valce.. Mám z toho pocit, že sa management motora krátkodobo "nevie rozhodnúť", v akom režime ma prevádzkovať motor.

Stretli ste sa niekto s podobným problémom na 1,6 CRDI? Hyundai/Kia?? Pripomínam, že má najazdené 20 000, takže upchatý palivový filter a podobné príćiny vylučujem.

Diky!!
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

pred par dnami mi toto iste kamos opisoval na jeho pol rocnej i30ke ze mu nevedia prist na chybu. A to som tym korejcom tak drzal palce
palo974
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30.07.2015 17:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palo974 »

patko1 napísal:pred par dnami mi toto iste kamos opisoval na jeho pol rocnej i30ke ze mu nevedia prist na chybu. A to som tym korejcom tak drzal palce
Myslíš chybu "cukania" motora? Má tieź naftu?
palo974
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30.07.2015 17:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palo974 »

kirke25 napísal:No veď asi preto si si kúpil Kiu - lebo stojí o niečo viac ako plnotučné mlieko a má sedem ročnú záruku. :28b7: :28b7:
Kia v nafte nie je lacná. Moje požiadavky sú combi a nafta. Rozpočet max 20 000e. Auto je na firmu a predá sa po 5 rokoch. Nájazd 35-40k ročne.

Poraď niečo iné, čo bude fungovať OK. Keď sa nepodarí opraviť problémy čo mám, tak ju asi predám a preto sa mi hodí rada, za čo ju vymeniť.

Pred tým som jazdil na 20 ročnej Octavke s 400 000 km a zaťiaľ to vyzerá, že Octavka je lepšia.. vyžadovala údrźbu, ale nemusel som riešiť "cukanie" motora a kupovať prepravku s vínami, aby servis ráčil porozmýšľať, čím to asi môže byť pred tým ako mi povedia.. že u nich sa žiadna chyba neobjavila a že mám tankovať prémiovú naftu a počka´t, kým si motor "sadne", lebo je ešte v zábehu..
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

palo974 napísal:
patko1 napísal:pred par dnami mi toto iste kamos opisoval na jeho pol rocnej i30ke ze mu nevedia prist na chybu. A to som tym korejcom tak drzal palce
Myslíš chybu "cukania" motora? Má tieź naftu?
Ano za jazdy ze mu to obcas trhne ako ked v embecke bola voda v benzine. Ano ma diesel
palo974
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30.07.2015 17:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palo974 »

Super, tak to začínam tušiť, že to bude neriešiteľná vec.. pokiaľ nechcem zosivieť v servise.

Spoliehal som sa na to, že ich presvedčím, aby aspoň prehrali najnovší SW do riadiacej jednotky.. Že moja Ceed má už rok a že časom tento problém odstránili. Ale keď hovoríš, že na pol ročnej to robí tiež, tak si veľmi nepomôžem.

Prirovnanie ku embečke pasuje.

Číta to ešte niekto, kto má CRDI? Napíš prosím, nech máme vačšiu vzorku... Aj keď pracuje motor OK. Nech zistíme, či je to vlastnosť motora, alebo chybný kus.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

jemu to uz riesili na reklamaciu 2krat aj menili kadeco aj soft prehravali a nepomohlo. Chysta sa tam treti krat a ze im auto rovno aj vrati lebo nervy ma v haji takisto. Premna obrovske sklamanie lebo som pocul ze aj automaty nove sa sypu korejcom a celkovo sa zacali kazit viac a viac.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Palivové čerpadlo musí pracovať takmer bezhlučne
Preto by som dal ako prvé vymeniť palivové čerpadlo spolu s preskúšanim všetkých obehov paliva,prepady,Vrátna vetva,odvzdusnenie nádrže.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

no kedze mu to 2 krat uznali ako reklamaciu a 2 krat riesili a nevyriesili tak tretia uznana reklamacia veru na odstupenie bude. Ten motor je 4takt a nie 3 a nahodny takt vynechania takze dovod tam veru je
Naposledy upravil/-a patko1 v 05.03.2020 18:19, upravené celkom 1 krát.
Lubco1210
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 26.10.2014 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubco1210 »

Ja sa čudujem vsetkym ktorí kupujete kórejské vraky prečo nekúpiš hondu mazdu toyotu lexus máš pokoj len olej a palivo kúpil som manželke civic 1.4 66 kW 2003 306000km vozidlo ani nepočuť žiadna spotreba oleja podvozok pôvodný ale už treba spraviť uloženie tlmiča na pravej strane pretim sme mali mazdu tak isto žiaden problém rodina má Kiu sportage 2.0crdi to auto do 60000km nič potom len viac v servise ako doma sú to jednoducho drahé nepodarky majú určite súčiastky japonské ale vecina je Čína Pozri te sa koľko behá 15r Kii a Hyundai narážaš ich na ruke a povecine sú to benzin nie diesel jednoducho ak to máš v záruke auto im vráť a kúp si mazdu 3 alebo hondu civic alebo toyotu Corollu všetko auto ktoré sú vysoko qalitne
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Lubos je zaujimave, ze ja trhanie ani cukanie na commonrail motore nepoznam ani na prvej generacii ani na celkom poslednej.
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

kirke25 napísal:No veď asi preto si si kúpil Kiu - lebo stojí o niečo viac ako plnotučné mlieko a má sedem ročnú záruku. :28b7: :28b7:
na čom jazdíš?
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

Lubco1210 napísal:Ja sa čudujem vsetkym ktorí kupujete kórejské vraky prečo nekúpiš hondu mazdu toyotu lexus máš pokoj len olej a palivo kúpil som manželke civic 1.4 66 kW 2003 306000km vozidlo ani nepočuť žiadna spotreba oleja podvozok pôvodný ale už treba spraviť uloženie tlmiča na pravej strane pretim sme mali mazdu tak isto žiaden problém rodina má Kiu sportage 2.0crdi to auto do 60000km nič potom len viac v servise ako doma sú to jednoducho drahé nepodarky majú určite súčiastky japonské ale vecina je Čína Pozri te sa koľko behá 15r Kii a Hyundai narážaš ich na ruke a povecine sú to benzin nie diesel jednoducho ak to máš v záruke auto im vráť a kúp si mazdu 3 alebo hondu civic alebo toyotu Corollu všetko auto ktoré sú vysoko qalitne
kórejské vraky?na čom jazdíš?
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

lubos zimovcak napísal:Patko 1:Môžeme sa staviť, že nemá šancu... :40bd:

Keď som mal novú 406, chodil som ako na klavír, zvolavačky, reklamáciá,ale na výmenu tovaru, či vrátenie peňazí... Bez šance
Neviem co sa furt rehlis ako daky nepricetny. Za to ze si nechas skakat po hlave to je tvoj problem. Zavolaj si do BB Lion car ze kto kupil prvu 407ku na SK a porozpravaju ti moj pribeh ako boli radi ze mi mohli vratit peniaze. Dokonca mi nukali fungel novu 607 z poslednych kusov miesto penazi a to bol sakra iny voz v tej dobe. A neviem co tu splietas zvolavacky. Bavime sa o reklamaciach.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Patko aj ja osobne poznám chlapíka , ktorý donútil AAA auto aby mu vrátili peniaze - ale jedna lastovička leto nerobí. Správny prístup k reklamáciam má LIDL - prinesieš pokazené náradie a o týždeň ti pošlú nové s novou zárukou a bez otázok. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných