Kia Ceed 1.6 GDI - výfuk (neexistujúca druhovýroba)

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

toto je sice vyfuk z inej verzie ale je velmi pravdepodobne ze by po nejakych malych upravach mohol pasovat aj na tvoje https://www.motoplus.sk/#url=/vyfuk-vyf ... -8-0-49418
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

vsevetko napísal:
YxoYpsilono napísal:to je nevyhoda dlhej zaruky... Zjavne sa neoplati robit druhovyroba.
Bude treba asi poriesit vrakovisko.
Nevýhoda pre koho ? 7 ročná záruka skončí a tá kórejská šopa môže ísť do šrotu... načo by sa firmy vyrábali druhovýrobu na vrak, ktorému skončila predĺžená záruka ? Ale veď ľudia kúpia ďalší šikmokový skvost s natiahnutou zárukou ( životnosťou ?)
a Ty na com kazdis?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ale ono to tak asi logicky je, proste prvych 7 rokov si odkazany na autorizak, tak naco by vyrabali druhovyrobu ? oni to nebudu robit pre modre oci, ale aby mali komu predavat :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ten problem čaká aj mňa, mam cca 6-ročné auto a preto zhaňam rozne informacie o tlmičoch vyfukov, rozhodujem sa čo by bolo lepšie , či namontovať original diel,

alebo dobastliť tam niečo takým sposobom, že zoberiem rozmerovo podobný diel z ineho auta inej značky avšak rovnakeho objemu motora a privarim tam koncovky takým spoobom aby to pasovalo na moje auto a dalo sa to tam napojiť a zavesiť.

Lenže , pri demontáži vyfuku treba montážnu jamu, alebo zdvihák,
treba mať vybavenie na zvaranie, protrebny material a treba vedieť zvarať.
Takže pre niekoho, čo byva v bytovke je najlepšie riešenie, odniesť auto tam, kde maju vybavenie, a nech to opravia.

Inak tema vyfuky je veľmi zaujimava a hlavne tlmiče ako su robené , aby ten motor zbytočne nedusilo, ale zaroveň aby vyfuk mal určitý protitlak, aby motor pracoval plynule a mal ťah vo všetkých otáčkach...
Nie je to jednoduché... ale jednoznačne povodný koncový tlmič by som nechcel montovať naspäť, radšej niečo s lepším zvukom... lol
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Kia Ceed 1.6 GDI - výfuk (neexistujúca druhovýroba)

Príspevok od používateľa seven549 »

Lubos01 napísal:

Pred cca 2 rokmi toto riešil kolega, nedoriešil a musel kúpiť origo výfuk z Kie, v tej dobe sme sa bavili, že za koncový diel zaplatil cca 650 Eur !
normalna cena.nic drahe.vzdy to tak bolo na japonce korejce.na stare hodny civic z konca 90 rokov stalo predne rameno 15000sk original.

inac to auto ma 7 rokov zaruku a predajcovia vravia ze netreba ani oleje menit skor ako je predpis ak je 30000km tak 30000km.jedine ak si to chcete nechat do penzie :d :D

preto jazdenu kiu a hnujdaj nikdy.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Naozaj Seven?

Preto ma Hyundai a Kia aktualne vyssiu zostatkovu hodnotu ako Ford, Fiat, Citroen?

Automobilka ponuka bezkonkurencnu zaruku a bezkonkurencny servis.

Jazdim aj koncernove auto aj korejca a aj ich servisujem.

Vies o tom, ze taka skodovka vobec nepredpisuje vymenu chladiacej kvapaliny?

Ze naopak korejci vymenu predpisuju pravidelne?

Ze palivovy filter ma termin u skodovky 90000 km a u korejcov polovicu?

Ze na malom turbe skodovka meni olej po 30 000 km a korejci po 15000km ?

a podobnych detailov je tam plno.


O pocte konstrukcnych zlyhani korejcov a nemcov skoda hovorit.
kolko pruserov mali korejci a kolko nemci?

A technologie?
korejci maju vodik, elektro aj hybrid - vsetko v spickovych prevedeniach.
Co z toho maju nemci?

Ako pisem - mam skusenosti aj s korejcami aj s nemcami - a skodovku si uz kupovat nebudem.




to skor poukazuje na to, ze korejske auto ma predpoklad na hodne dlhsiu zivotnost ako koncernove! :zg282: :2f93:

:3020:
igorecko
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01.08.2009 22:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa igorecko »

Ako tu už niekto písal, výfuk sa vyrába v jednom kuse od katalyzátora po koniec. Ak mu v servise povedali cenu 650€, mala by to byť cena za celok a nie len zadný diel - ten sa samostatne nevyrábal. Zadávateľovi som poslal SS
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

bajo777 napísal:ale ono to tak asi logicky je, proste prvych 7 rokov si odkazany na autorizak, tak naco by vyrabali druhovyrobu ? oni to nebudu robit pre modre oci, ale aby mali komu predavat :4012:
- prečo by som mal byť odkázaný na autorizák? To pre 7 ročné auto nekúpim filtre? brzdy? rozvodové sady?
Trošku sa dívím aj predajcom dielov že nehľadajú druhovýrobcov pre tak rozšírené autá...
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

casto meneny material (filtre, capy, tlmice, rozvody) kupis bez problemu na cokolvek.

Diely, ktore sa bezne nemenia su uz iny problem - co je klasika u menej rozsirenych vozidiel
igorecko
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01.08.2009 22:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa igorecko »

Ešte doplním, rešpektovať. poopravil sa - robil sa aj model, kde bol výfuk delený od výroby - ten mal dve koncovky výfuku.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak by som toto mal riešiť ja osobne , a že si také auto plánujem nechať este dalšie dlhé roky, tak by som zvolil asi ten nerez aj keď nerez len zadok a ostatok nie mi príde divoké riešenie . Alebo fakt starý odrezať tesne na konci rúry a dopasovať z iného auta buď navarením natvrdo alebo tam vyrobiť trubkový spoj s objímkou ako býva bežné u iných značiek.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

igorecko napísal:Ako tu už niekto písal, výfuk sa vyrába v jednom kuse od katalyzátora po koniec. Ak mu v servise povedali cenu 650€, mala by to byť cena za celok a nie len zadný diel - ten sa samostatne nevyrábal. Zadávateľovi som poslal SS
Myslis???
Spustu aut to ma ako celok, avsak len z fabriky.
A ano, aj origo diel v autorizaku neni v celku, ono totizto existuju rozmery, kde sa ma dany diel delit, aby nan druhy diel bez problemov pasoval, popripade, priamo na vyfukovej rure byvaju znacky...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

YxoYpsilono napísal:Naozaj Seven?



Ze na malom turbe skodovka meni olej po 30 000 km a korejci po 15000km ?
pozrel som si naftovy ceed 1.6 crdi olej 30000km.

tie kie hnujdaje pezoty citorny sa vyrabaju na sk a v cz preto to drzi cenu.

ale potesi ta -- za poslednych 5 rokov kvalita u nemcov padla riadne dole korejce a rumunske dacie prekonavaju nemecke premiovky v spolahlivosti nie v elektronike ale mechanike auta.hlavne bmw hamba.
igorecko
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01.08.2009 22:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa igorecko »

Robím pri tom, viem ako sa to posiela do skladu ND - tak ako to išlo na linku na montáž, tak isto to ide aj na sklad. Samozrejme nahrada bude po častiach, ale myslím, že autorizovaný servis Kia bude montovať originál.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

jasne, autorizaku, rozoberu pol auta aby si mal pozvarany vyfuk v kuse lol , kazde ! auto ma orginal v kuse nalozeny, lebo tak sa sklada auto, ze ide motor s vyfukom a neni tam podvozok, lebo ten to zadrbe a to uz aj keby bolo hocijako, tak reznut to na kuse a dat tam spojku je enonuno riesenie , jak rozobrat vsetko, sak rozmyslaj trochu :41c2:, inac skvele auto ze vies kupit iba cely vyfuk a ne zadny, stredny a predny diel, to je moj sen ! ked spocitam kolko ste nasolili do tych fejk japoncov na "garanckach" za 7 rokov, to mam zato celu mechaniku na moje, o tom ze na taliansky crep kupim polsky vyfuk stred a zadny hrniec, co je lepsi jak orginal za 70evri spolu radsej pomlcim, to sa mi nerezium nikdy nevrati lol, apropo modre boli chlapci na zakazkove vyfuky, ci by nestalo zato behnut k nim a dat si volaco poradit od odbornikov :41c2:, pri tom rozpocte co zato mienis dat bych zvazil aj tutok moznost, ved co je spatne vymenis teraz a dalsi diel az mu dojde cas
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných