Kia Ceed 1.6 CRDi - na dlhsie trasy

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Lubo musím Ti trošku oponovať..predvčerom som nabehal s mojou A6tkou 570 km za den..z toho s 5 minutovou prestávkou 420 v kuse a vystúpil som ako znovuzrodený..ako keby som neprešiel nič a autom vôbec nešiel..vysúpil som a ako sa mnohí po dlhšej ceste naťahujú ako keby vstali, tak som ani to nemusel spraviť..a to mám sakra dokašlaný chrbát..
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Tak A6 je vyššia stredná, tam aj sedačky sú iná liga.
Ale bohvie ako je taká A4 s pohodlím... :4012:
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

A4ka?no poviem Ti hned..pokial je v zaklade tak na ...
Sestra ju mala asi 4 roky so základnými tými nechutnými sedankami čo nemaju žiadne tvarovanie..a par krat som v tom išiel..no chrbátik si "brbotal" blahom :40bd: samozrejme ironicky myslené :40bd:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Lubo musím Ti trošku oponovať..predvčerom som nabehal s mojou A6tkou 570 km za den.

toto je v pohode, ja netvrdim ze pre jedneho je to zle. Takisto vieme ze su rozlicne sitze v tej masinke, a tie priplatkove su naozaj fasa ! Ja som to pisal v zmysle cestovania pre styroch ludi - jasne, niezeby sa nezmestili do A6ky, ale proste v Sharane/Voyageri/Viane to je ine.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

herin napísal: Mám trošičku pokašlaný chrbát a platničky, takže pohodlnejšie auto ocením.. :d :D
Ak by súkromné auto (všetky) malo drevennú lavicu ako Tatra 111 alebo Zil aj potom by si chcel dávať 420km v kuse??? Alebo by si radšeej nastúpil do vlaku, ktorý v 1 triede má naozaj obývačkové kreslá.
Tým že robíme autá pohodlnými, tak tým vlastne ideme proti ekologii a bezpečnosti na cestách. Lebo čím budú autá "lepšie" tým viac ich bude na cestách.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Tak jasné turbo v hentých MPV je priestor taký, že sa to nedá porovnať so žiadnou limuzínou..
Mňa len v poslednej dobe začínajú udivovať cenníky nových áut..
Trebárs najlacnejšia A6 má cenovku 51 000 eur a peugeot 508 30 000 eur..a osobne si myslím, že keby som do toho pežota napchal len tú zakladnú výbavu tej audiny, tak sa dostanem určite cez 40 000...a tak je to pomaly pri každej značke čo má v ponuke nejaké auto strednej triedy..
potom sa každý diví, že sa napríklad aj tí francúzi vo vyšších triedach málo predávajú..ako každý si rozmyslí či dá v základnej výbave za 508 30 000,ked može mať passata v základe za 25 000...
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Netreba ale zabudat ze tisicka sem,tisicka tam je 30.000byvalych... a ako sa volakedy handrkovalo o par stovak,tisicoviek korun zlavy :)

Rozdiel v cene 10.000-15000€ vyznie uplne inak ako rozdiel 300-500.000 Sk
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Nová 508 je čínsky des a dal by som preplatiť náklady na vývoj každému, kto sa na tom ČUDE podieľal... :40bd:

Ved toto je Dnes najhoršie, že aj taka A4, neskutočne pekné auto, perfektne vypracovanie, ešte normálne ovládanie funkcii....

A dajú tam sedačky z najlacnejšieho kraja.

Detto nový Aerton, Škoda Octavia, Peugeoty, Citroeny, Mercedesy, BMW a podobne, každý pcha digitálne prístrojovky, 20 roznych náladových osvetlení, hentaku funkciu, ovládanie hlasom, mavanim rúk, kopanim ako magor popod nárazník, super vec, ked ma človek v rukách dieťa a nákup... :40bd: :3c90:...

Ale sedačky, čo je hlavné a základ dobrého pocitu v aute...

Na to sa zvysoka seeeeerie.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tiez pravda. Kolega konfiguroval 5008cku, pri 50.000 eurach sa poskrabal na plesine a proste kupil BMW 5. Sice je to ine vozidielko ale...

Vsetky auta sialene zdrazeli, primarne kvoli emisnym systemom a nerealnym narokom uradnikov, sekundarne kvoli beznej inflacii atd.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

oco13 napísal:
herin napísal: Mám trošičku pokašlaný chrbát a platničky, takže pohodlnejšie auto ocením.. :d :D
Ak by súkromné auto (všetky) malo drevennú lavicu ako Tatra 111 alebo Zil aj potom by si chcel dávať 420km v kuse??? Alebo by si radšeej nastúpil do vlaku, ktorý v 1 triede má naozaj obývačkové kreslá.
Tým že robíme autá pohodlnými, tak tým vlastne ideme proti ekologii a bezpečnosti na cestách. Lebo čím budú autá "lepšie" tým viac ich bude na cestách.
Oco, skus dnes cestovať vlakom... :40bd:

Išiel som pred pár rokmi naposledy autobusom, vlakom do Trenčína z Lv, tak som ráno začal o 04:30 a domov som prišiel okolo 20:00, poslednym spojom.

Autom, to isté, už som bol o 10:00 doma
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano to je dané tým, že je privela aut a primálo vlakov. Preto treba podporovať elektromobilitu a zákaz spalovákov - to dostane ludí nazad do verejnej dopravy. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Ale no!!
Elektrické autá sú slepá ulička.
Blud.
Dopadne to obdobne ako s plynofikaciou.
Keď som staval, plyn stál cca 2 SKK za m3....

Dnes, dnes sa bojím krivo pozrieť na plynomer :40bd: :3c90:
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Tiež si myslím, že to dopadne veeeeľkým fiaskom..celá elektromobilita...to je len taká bruselská elektrodebilita,ktorá sa derie na svetlo sveta..
Mne osobne nevadí keby som mal elektromobil, mal by som ho kde nabíjať, kedže bývam v samostatnom rodinnom dome..ale lutujem tých čo bývaju po sídliskách kde to budu nabíjať..
Obávam sa aj toho že ked sa na našej ulici všetci napoja na sieť o pár rokov s elektromobilmi, tak mi budú blikať lampy doma a zhasínať televízor z nedostatku prúdu v sieti..prípadne bude vyhadzovať ističe..
Ale bruselské svinky sú ako pošahané že ano..toto nevidia, že v jednom paneláku v petržke je kludne aj 150 bytov???a také mestá su aj v nemecku a celej europe...hlavne že chcú od roku 2030 zakázať predaj spalovacích motorov v autách..počkám s týmto čo mám do roku 2029 vtedy bude mať len 13 rokov a potom kúpim ešte nové auto v tom roku 2029 a snád mi 20 rokov do dôchodku vydrží... :40bd:
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

nič v zlom jazdím tiež diaľnice 1.4 1.6 podľa mna nie ... píšeš že 1x mesačne takze asi robíš turnusi pochybujem že sa domov budeš chcieť vracať 110... tak isto keď pôjdeš takých 110 a budeš potrebovať obehnúť kamión staneš sa brzdou premávky a kvôli takým ľuďom potom vznikajú zápchy na diaľniciach lebo ten čo ide 140 zbrzdí na 100 další za ním na 90 a tak to pokračuje až sa bežne stane že musíme brzdiť na 60 a zrazu z ničoho nič sa ide zase 150 keď take auto zmizne z pruhu ... kto jazdil poľsko alebo česko vie že je to úplne bežne ... ja ti odporúčam niečo priestrannejšie ako kia napr superb sa mi celkom páči ... hlavne neodporúčam žiadne auto so športovým tvrdým podvozkom ku kvalite českej D1 viem čo hovorím lebo ja na to doplácam v rýchlosti cez 130 vie pár jázd z tvrdým podvozkom pekne rozflakat tlmiče moja skúsenosť octavia rs 2 max 10t km či už sachs , monroe , kyb... proste žiaden tvrdý podvozok ;)
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

oco13 napísal:Ano to je dané tým, že je privela aut a primálo vlakov. Preto treba podporovať elektromobilitu a zákaz spalovákov - to dostane ludí nazad do verejnej dopravy. :4012:
jedno doplna druhe...vlakz nejazdia lebo nikto necestuje a nik necestuje vlakom lebo nejazdia :D dalo sa to pekne poskladat ked vsetko zacalo robit napr o 6tej rano a koncilo o 15tej. teraz ked velka cast ludi chodi do roboty ako do holubnika, tam to nejde.

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní