Kia Ceed 1.6 CRDi - na dlhsie trasy

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak to je pravda, taka Galaxy neni. Mas recht.

Kludne som tam mohol pridat aj Espace 1.9tdi :) veselo si kupit Espace samozrejme predlzenu Grand verziu inak to nema zmysel, 2009/2010, tam najdes prakticky len 2.0dci motor a ziadny iny. Je to superspolahlivy supervychytany motor, minuly rok som zistoval cenu DPFka na neho - 470eur vratane dph v autorizaku [!!!], podmienka jedina, vratit tvoj nefunkcny filter ktory automobilka zrepasuje a poskytne na neho fabricku zaruku.

No cestujte si ako chcete ; moja stara vie co je pre mna dobre :)
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je pravda....2010 nie je,zato mrte 2005-6-7- dosť sme doma.Km je šumafuk 200-300 všetko ok,len než je 1.9 a sme na tom dobre,čaká aj tak vstupný servis a potiahneme 14 kar zlatom a tradá do ďalších 200 tis s vyškereným ksichtom.Takto sa riešilo x krát pre priateľov pre synov pre rodinu - kúpy sa max dobre a ide velký vstupný ordnung a potom roky roky jazdíme až zabudneme kedy sme ho kúpili.Kúpené 2005 z takmer nula km búrané,urobené slúžilo z nula servisom do 2019.Pre nevestu,pre syna,kúpené za málo,vložené do vstupu nekompromisne...dlhé roky pokoj.Voy je spotreba v mestskom cykle celkom dosť,pokojne 9 lt ako nič.Ale von to už ide o tri dole a cestovanie nemá chybu.Ja by ho už nechcel dať z ruky už aj pre ten nenormálny zimný režim,za pár minút teplo v tom obrovskom priestore,teplo pod ritou,šúpačky,štyria ľudia a štyri bicykle vnútry,CR-ko bez dvojhmot a EGR a iných radostí,dnes už pomaly za soplík z nosa.Hrdza nula (2003) a sedím v tom ako človek,priestor od nekonečna po nekonečno,150 koníkov s tým nemá problém aby nebol brzdou premávky.Nie je nutné stále sledovať prístroje a nie je problém ovládať čokoľvek v tme na prvý hmat.
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Kolega ma takúto 1.6 CRDi automat 4 stupňov a bez problémov ročník 2011. Jazdí aj dlhe trasy. Nesťažoval sa a co ju ma nejaké 4 roky žiadnu závadu nemal len spotrebný materiál.
Ja by som sa toho nebál 1 TRASÚ som s tým išiel celkom dobré zvezenie a hlavne ma to viacprvkovu nápravu vzadu pekne sedí na ceste.
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Keď sa už tak bavíme o "starých" autách...

A euro 4, bez DPF vás nepustia do Niektorych centier miest.
Dosť blbé.

Vysedivene plasty svetlometov..., veľmi veľká mizeria, v noci, za dažďa... strach ísť.

U 15 rocného... Istota hrdze. Minimálne podbehy budú zhnité, až bolo niekedy burane..., tak hrdza bude skoro všade.

Zostarnute silentbloky, vybite... Radosť z jazdy v prdeli, zato strach v plne naloženim aute zaručený a občas aj naklony, buď na jednu stranu, alebo ako potapajuci sa parník, provou - čelo lode hore..

Takéto staršie autá slúžia na dokonalé pomastenie ega dopravných policajtov, berú vás skoro pri každej príležitosti a keď uvidia plne auto....

Zoznámenie skoro isté...
Taki Rumuni, Srbi môžu rozprávať zážitky z Rakúska, či Nemecka...

Alebo Východniari, keď idú domov z Čiech na starom Renault Trafic... lol

Ale áno, dajú sa nájsť aj v top stave.
Ale málokedy budú na internete, kolujú v rodine.

A keď náhodou idú preč, nie vždy za ľudovú cenu..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na centrum mesta sa im môžeš,to nie je dôvod nemať dobré auto.Hrdza je istota tak u Mazdy.Vyšedivelé svetlá sú vizitka majiteľa a vybité silenty tiež.A čo je to staré ? od akého času má auto umrieť na starobu ? To pokojne potom päťdesiatnikov strielajme,sú to už nepoužiteľný páprdovia.Že je auto desaťročné črep,pätdesiačný je k nepoužitiu to môže byť pravda,ale páprdu obíde každá ženská a každý šrot by mal ostať u pôvodného majiteľa.Ako to potom je ? Žeby to tak nebolo ? a je to príkro individuálne ?
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Nuž, svetlá neovplyvníš, prosto, ten plast zájde časom.

A nie všade je možnosť dať niekomu vylestit, 2 nové svetlá cenu auta môžu aj zdvojnásobiť... lol..

Najhoršie je, že keď autá prekročia istu psychologicku hranicu, či už vekom, alebo km, človek sa im prestáva venovat, dlabe na servis a už ho nechá dožiť
.


Nehovorím, dajú sa nájsť pekné kúsky, len treba hľadať
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Len komunistov na Vás, vozili by ste sa na ošlahaných polozhnitých Š-120 alebo max.Favoritoch, výkon motora možno 40kw+výbava komfortná a bezpečnostná 0(slovom nula)a to by ste boli hrdý a šťastní že to máte :d :D :d :D
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Nuž, svetlá neovplyvníš, prosto, ten plast zájde časom.

bola by taka moznost ze nejake autiaky maju SKLENENE tie svetla cize tento problem sa ich trosicku netyka ? Nie su vsetky auta konstruovane rovnako... rovnako nahouby...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

wikyxxx napísal:Kolega ma takúto 1.6 CRDi automat 4 stupňov a bez problémov ročník 2011. Jazdí aj dlhe trasy. Nesťažoval sa a co ju ma nejaké 4 roky žiadnu závadu nemal len spotrebný materiál.
Ja by som sa toho nebál 1 TRASÚ som s tým išiel celkom dobré zvezenie a hlavne ma to viacprvkovu nápravu vzadu pekne sedí na ceste.
No ked sa v tom vozil sám, alebo max dvaja vpredu, tak nie je problém..ale pre tých vzadu je to na slučku..na krátku cestu možno ,ale nie ísť s tým 600 km v kuse...ako som písal ceed rok 2016 kombi a vzadu bolo sedieť doslova utrpenie..nedokázal by som si v tom predstaviť ani cestu z BA do Trnavy..
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Tomu velmi neverím. Musel by šofér za volantom asi ležať,aby ten za ním bol stiesnený. Seďte ako ludia a každé auto je dobré, limitom je kufor na bagáž.

Kolega chodí východ-západ v upku týždenne 4 chlapi a sťažnosť je len že to ledva dá 140 :d :D
Zhýčkaní ste
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Zhýčkaní ste
Toto je tá najväčšia pravda - aj Herin už zabudol ako jeho rodičia na Shade 100 alebo Džiguli 1200 dávali Juhoslaviu alebo Romuunsko. Nie po dialniciach , ale po klukatých okreskách vysoko na skalách.
Ludia sú bohatí a rozmaznaní - následok je že osprostievajú. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Oco moji rodičia škodovku nikdy nemali.. ked sa zobrali, tak si kupili novú Ladu 1500 myslím že v roku 1976 podla ich rozprávania..potom ked som bol veľmi malý, tak si v roku 1988 kúpili novú ladu Vaz 2105/chodili do poradovníka sa hlásiť do Mototechny 3 roky :)))/ a v roku 1996 ked som chodil do školy, tak si kúpili novú mazdu 626.. :d :D
V zahraničí boli raz na Balatone :40bd: :40bd:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Myslel som to všeobecne generačne, preto som vypichol teba , lebo ty si potrpíš na pohodlie a vyššiu triedu aut. Ja som zase názoru, že ludia všeobecne si pohodlie nezaslúžia tak je to dobrý protiklad. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Dnešné auta sa ani neobtreli o pohodlie...je HANBA, že 30 ročne auta su pohodlnejšie, komfortnejsie, než dnešné rebriniaky.
O priam zufalych jazdných vlastnostiach ani nehovorím.


508 som už 100 x preklial, ako na potvoru sa nezmesti sedačka z 607, alebo S.

Hnusny, tvrdý, uskakany podvozok, kde zákrutu prejdenu v 405 jednym prstom v nose, tu vysvecuje ESP, brzdí, myka tak, že som dosssraty ešte aj za ušami.

A po 300km už neviem ako sedieť.


Rekord na jedno sedenie asi 600 km, ale utrpenie... :3c90: :40bd:
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Jasné mne to nevadí... :d :D
Ono mne ide hlavne o to aby malo auto pohodlné mäkké sedačky..a samozrejme necítil sa v ňom ako Jozef Abrahám vo filme Vrhcní prchni ked sa tam skladal do toho velorexu...
Mám trošičku pokašlaný chrbát a platničky, takže pohodlnejšie auto ocením.. :d :D

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní