Kia Ceed 1.6 CRDi - na dlhsie trasy

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Dufam, ze to neni ironicke… :d :D
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

autolaik napísal:Ak by tu stavku navrhol niekto iny tak mu protirecis ze tvoj citroen ci peugeot za 3 stovky na trafo olej,rastinny z kuchyne atd dokaze jazdit pod cenu lpg tragaca :40bd:

To su tie paradoxy
:d :D

Peniaze mi kludne posli,nenahnevam sa :3906:
Ano samozrejme - pretože všetky tieto palivá sú zadarmo, lenže tam už musíš mať auto staršie ako 20 rokov.
S kombikom na LPG jazdím lacnejšie ako manželka s C2 na naftu a zase synov pickup jazdí na palivo kde liter stojí 30centov. lol
Ak máš šťastie vo firme , tak ti hydraulický olej po výmene v stroji darujú, lebo inak by museli platiť jeho likvidáciu.
Takže nevyhral si nič. :4012: sorry stále tvrdím že lpg je na spotrebu lacnejšie ako nafta.
Mastik - Turbo to myslel ironicky, lebo každý kufor porovnáva zo svojim vo Voyageri.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ale coby, ani nejde o porovnanie s Vojadžerom... len proste napisat ze 308sw co je hrubo podpriemerne auto (ja neviem ako sa tie triedy dnes nazyvaju, nizsia stredna nizsia trieda) je megalomanske, tak sa cudujem naco vyrabaju 508sw, naco nad 508 su sharany ktore su uzasne uzasne vacsie nez 508 ktora je uzasne vacsia nez 308, nad sharanmi su napriklad grand espace (okej, uz dnes ten rozdiel je maly ale pred rokom 2015 bol), nad grand espace pol metra nic neni len... voyager a nad nim pol metra dalej je Viano/V.

Ked raz pozres do Viana samozrejme extralang verziu, a potom sa zamyslis aku megalomansku kravinu si tresol s 308sw, pobavime sa znovu.

308sw nie je ziadne megalomanske, to je absolutne minimum co vobec moze existovat. 308 nie je ziadne rodinne auto - to je rodinny TREST.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Kto jazdil predtým daewoo tico alebo matiz ,tak 308 SW bude megalomanska :40bd: dnešný trend veľké opachy a nevyužité je scestny
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

mp3turbo napísal:ale coby,…
Lenze cena je niekde inde…
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

johnysahara283 napísal:Vdaka Martin. Jasne, som si vedomy tychto typickych dieslackych poruch, preto viac menej sa priklanam k benzinu.

A taka i30 1.4 73kw alebo 1.6 su dobre auta? Zvladnu nalozene tu dialnicu?
ZASADNE nesuhlasim s tvrdenim, ze naftove motory sa kazia nejako viac ako benzinove!

Moderny benzin sa minimalne vyrovna v zlozitosti modernemu maftovbemu motoru - lenze naftove motory pracuju s turbom, DPF a priamym vstrekom uz viac ako 10 rokov.

Je logicke, ze dnes prave naopak, diesel je spolahlivejsi ako benzin!


A este ad CRDI - je to dobra volba, tie motory nemali ziadne konstrukcne chyby. Zachovaly kus navyse este bude v zaruke - co je dalsi bonus.

A benziny a ich schopnost fungovat - viackrat som otocil dovolenku s 1,4 atmo korejcom, plne nalozeny a 140 kmh kde bolo povolene. Spotreba 8,5 litra :-) ale inak bez problemu. lol
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

oco13 napísal: S akýmkolvek benzínom preklopeným na LPG podleziem cenovo každú jednu naftu.
Problem je, ze uz par rokov sa robia priamovstrekove motory, ktore sa akosi na LPG prerobit nedaju.
stano31
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 19.06.2011 10:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stano31 »

pre autora temy , neries , ta kia je uplne v pohode , aj hocico ine , nizsia stredna uplne staci , na tie nase dialnice lol , kde max. 130 uplne s rezervou , tiez nechapem tieto dnesne trendy , kazdy musi mat na dialnicu minimalne passat alebo Eckoveho medveda ked idu vo dvojici aby sa mestili , pritom so sebou prirucnu kapsicku , notbuk a max. 20 litrovy kufik na kolieskach a vzadu v kufri vozi vzduch.. :40bd: , u nas v rodine chodili dvaja dospeli plus dve decka velke na dovolenku v Suzuki SX4 a zmestili sa ,to len dnes potrebuju niektori pre styroch ludi pomaly mikrobus , a keby mali tri deti tak najlepsie toto https://www.mercedes-benz-bus.com/conte ... conomy.jpg
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ten problém je len a len v hlavičkách ludí, že si nevedia veci šetriť aby im dlho slúžili. EU ide do roku 2030 (teda chceli by) zakázať predaj spalovákov. Aj potom si velká časť ludí (z môjho pohladu hlúpych) začne kupovať elektromobily, lebo oni musia byť in a trendy, chcú pohodlie ....atď.
Dnes ráno som vyšiel z domu nasadol do auta z roku 1996 a uplne v pohode som obehal okresné mesto , priviezol 500kg nákladu. Celkom rovnako by som sa s rúškom, peňaženkou a dokladmi, v monterkách a bagandžiach vybral aj na 1000 a viac km trasu. A po dialnici by som išiel 90 - lebo niet sa kam ponáhlať.
Ludia sú sprostí a podla toho aj smeruje celá Europa do ...... :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Lenze skus ráno urobiť zo 300-400 km, aby si už na obed mohol pokračovať v inej robote..., tak zbadas, že to jednoducho nebudes stíhať... :4012:
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

C 220 cdi v manuáli na balónoch. Pri 130 má kolega 5,334 spotrebu ak neklame. Ale tak či tak jeden z najspolahlivejších dieslov vôbec.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

lubos zimovcak napísal:Lenze skus ráno urobiť zo 300-400 km, aby si už na obed mohol pokračovať v inej robote..., tak zbadas, že to jednoducho nebudes stíhať... :4012:
Ako servisák okien a dverí som mal na každý deň naplánované 500km a 15 zastávok u ludí. O 20 rokov neskôr zisťujem, že sice som zarobil, ale dôkladne som si podkopal vlastné zdravie. Takže dnes radšej volím cestu, že s úsmevom nestíham, ale nemám stres. Robota nie je ccna tá postojí hocikedy. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

No, tak to máš krutú pravdu..., jedno bez druhého asi nejde :3c90: :4012:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Len bohužial toto nejako nedokážem vysvetliť ani vlastným deťom - že to čo nás zabíja je ponáhlanie sa a stres z toho prameniaci. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

yxo - ja mam vlastnu skusenost, ze korejec 1,4 atmo, styria s vecami v kufri a vobec to ani na plny plyn nedalo kontinualne chorvatsku dialnicu... muselo sa veselo podradovat a odvtedy tieto motory max po SK...a dialnicna spotreba sa velmi neodlisovala od X6 dizel...

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných