Kia Ceed 1.6 crdi , 66 kw - trhanie pri nizkych otackach

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dankeen323
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 04.09.2007 01:06
Zdieľať na Facebook

Kia Ceed 1.6 crdi , 66 kw - trhanie pri nizkych otackach

Príspevok od používateľa dankeen323 »

kto by mi poradil mam problem z mojou Kia ceed 1.6 crdi 66kw 2011,pri jazde v 4 stupni pri 1600ot trha z motorom robi to pri nizkych otackach v kazdom prevodovom stupni uz potom pri zosliapniti pedalu ide ok diagnostika nevykazuje chybu. auto ma 160 000km
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

O trhani na nizkych otackach sa pise uz hadam pri kazdej jednej znacke(tu na fore),cize staci len hladat a urcite na nieco natrafis :2f93:
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

A hlavne si precitaj temu ako som liecil svoje dizle...ho!t kto raz vyskusal dizel ine nechce ako pravi klasik...prepac...
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

dankeen323
Auto ti týmto chce povedať, že robíš niečo zle.
Jazda na nízkych otázkach tvojmu autu škodí.
Jazdi na 2000otáčkach a viac na každom jednom prevodovom stupni.
Keď ti otáčky klesnú pod 2000, okamžite podraď.
1600 otáčok na štvorvalec nie je práve najlepšia vec - nešoféruješ kamión, či zaoceánsku loď.
Daj tomu otáčky a ušetríš nemalé eurá...
janicekk
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 21.11.2008 22:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janicekk »

Elektricky EGR ventil... skus najskor vycistit sanie, ak nepomoze, tak vymena egr.. mal som to iste.
dankeen323
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 04.09.2007 01:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dankeen323 »

dakujem za tip skusim sanie a Egr ventil....prosim ta ked je vadny neukaze mi to diagnostika?
janicekk
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 21.11.2008 22:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janicekk »

Pozri si najskor, ci mas EGR elektricke alebo mechanicke, podla toho postupuj v hladani chyby dalej.

Co sa diag. Kym si RJ nezaznamena chybu, tak diagnostika nenapise nic - bolo to aj v autorizaku, a mechanik na diag povedal ze je ok, ukazuje normalne hodnoty. Lenze zacalo to trhat cim dalej tym viac, kym nepadlo do nudzaku (asi 90km/h, lahka noha na plyne).Vypol som - zapol zapalovanie,a isiel dlhsiu trasu - kym to neurobilo znovu. Kia/huyndai to ma nestastne riesene - kym sa nezopakuje chyba 3x po sebe (3x motor zap/vyp), tak nezasvieti kontrolka motora a nezapise chybu. Ked som dal vypis z diag - chyba EGR - nepovoleny rozsah.

Ak to auto mas este v zaruke, tak to skus riesit cez servis, ak nie, drzim palce s cistenim a modli sa aby to pomohlo - inak nove EGR elektricke 500e bez dph len tak fikne- aspon v januari to tak bolo.

V kazdom pripade su to moje osobne skusenosti, nemusi to byt tvoj pripad. Ja som sa s tym natrapil dost (kupil jazdeny za 100e a nepomohlo, bol takisto poskodeny).

Drzim palce, a daj vediet ako si dopadol.
dankeen323
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 04.09.2007 01:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dankeen323 »

dik za podrobny postup.. budem to robit o tyzden potom ti napisem ako to dopado.
ordek
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 02.02.2017 18:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ordek »

A ak nie je auto v zaruke, tak treba ist kvoli cisteniu do servisu alebo si to aj ja mozem ocisti?
Napísať odpoveď

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných