Kia Ceed 1,4 benzin+lpg - zlý studený štart

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mravec1987
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 03.10.2008 19:03
Zdieľať na Facebook

Kia Ceed 1,4 benzin+lpg - zlý studený štart

Príspevok od používateľa mravec1987 »

Zdravím páni. Už mnohokrát ste mi tu veľmi dobre poradili tak sa na vás obraciam znova. Pred nedávnom som kúpil Kiu Ceed 1.4(77kw) a hneď som to dal prerobiť na lpg. Po týždni jazdenia auto prestalo štartovať. Točí veľmi dlho a na 4-5 piaty raz sa z ťažkoťami rozbehne, kolíšu otáčky, bliká check motora, potom sa to ustáli, prepne do lpg a už je to ok. Keď je motor teplý auto štartuje dobre, jazdí výborne aj na benzín aj na lpg. Problém je len v studenom štarte. Postupne som vymenil sviečky, palivový filter a čidlo teploty motora ale problém stále pretrváva. Ak má niekto skúsenosť s podobným problémom alebo pozná mechanika, ktorý sa vyzná v týchto kórejských autách prosím pošlite mi kontakt. Za každú radu vopred ďakujem.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Prezradim tajomstvo...benzin v nadrzi starne, autu nemusi byt vobec nic lol, kolko ho mas v nadrzi a aky stary ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

ale za týždeň benzín nezostarne tak, aby sa až takto zdegradoval.

odporúčam zmerať tlak paliva v systéme
mravec1987
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 03.10.2008 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravec1987 »

Benzín som dotankoval, pridal aditíva a celý deň jazdil na benzíne. V tom to určite nebude. To s tým tlakom paliva môže byť zaujímavé ale musím zistiť aký tlak tam má byť aký tam je teraz a tiež človeka, ktorý mi to zmerá. Zatiaľ mi ani v jednom servise nič také neponúkli. Mimochodom, keď je motor teplý štartuje dobre a keby ten tlak bol slabý haprovalo by to aj za tepla. Či??
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

palivový filter si menil? aj ten sa vie takto prejaviť.

čerpadlo má vyvinúť tlak 3,5 baru
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

taky problem s startovanim zvyknu robit aj prepustajuce stare lpg vstrekovace ale ked si to dal nedavno robit tak vstrekovace by mali byt nove-jedine,zeby boli neake lacne alebo nekvalitne ale urcite by som isiel s tym za plynarom
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Treba tankovať len TO, čo je skutočne BENZÍNOM !!!

Je mi ľuto,že to musím sem takto napísať, ale je to tak !

Teda,žiadné tankovanie na čerpačkach TESCO, Hypernova ,

a podobne.

Podobné príznaky som mal,ked som v Srbsku na no-name benzínke natankoval 20 ltr nejakej substancie,ktorú motor jednoducho odmietol stráviť ...

Bohužiaľ...

Dnešne moderné motory so vstrekovaním paliva jednoducho nestrávia HOCIČO

su tam senzory detonačného klepania a ECU motora
nepovolí prevádzku na substanciu ktorá NIE JE BENZÍNOM

Odporúčam vypustiť obsah nadrže, natankovať BENZÍN 95
napr. na SLOVNAFT benzínke
aplikovať nejaký injector CLEANER
a spaľovanie by sa malo rozbehnúť.

LPG system s tým nemá nič spoločné.
Naposledy upravil/-a laco1871 v 05.08.2015 22:32, upravené celkom 2 krát.
mravec1987
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 03.10.2008 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravec1987 »

Palivový filter som menil ako prvý. Vstrekovače sú nové a sú v poriadku, dával sa tam asi najlepší lpg systém BRC a robil to naozaj skvelý odborník.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Treba si uvedomiť aj ten fakt,že adaptačna schopnosť ECU motora na zmenené podmienky,trvá určitý čas
v kilometrovom priebehu 20-50 km

Najazdí 50 km nakvalitný benzín a potom uvidíš.
mravec1987
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 03.10.2008 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravec1987 »

Benzín je tiež ok, žiadna hypernova ani tesco. Aditívum, či ako sa to volá na prečistenie palivového systému som pridal tiež a trochu viac ako bolo treba aby to prečistilo poriadne, dobre som ho na benzíne ale rano to robilo zase. Mám viacero áut na lpg ale žiadne takýto problém nemalo. Napr. fábie či dacie, ktoré majú lpg skoro od nova štarujú skvele v zime aj v lete, za studena aj za tepla a palivový filter som nikdy nemenil.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Najazdí 50 km na benzin, sem-tam davaj mu "sodu" drž ho vo 4000 ot/min, preraďuj okolo 4500 ot/min

a potom sem napíš,či sa to zlepšilo
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

ako som pisal pretym taky problem sme uz riesili s kamosom a auto po 1dnovej odstavke zle startovalo-mysleli sme,ze pada benzin tak sa dala spatna klapka a stale zle startovalo ale akonahle sa zohrialo tak potom uz perfektne islo aj na benzin aj na lpg a nakoniec boli 2 lpg vstrekovace vadne-prepustali tak mi to bolo vysvetlene laicky plynarom a tym padom po starte studenom bola ina bohatost zmesi a asi riadiaca jednotke nevedela spravne podla toho vyhodnotit bohatost zmesy alebo ako by som to laicky vyvsvetlil a preto to po studenom starte zle startovalo a nepravidelny chod malo a po zahriati uz ziadny problem a akonahle sa tie 2vstreky vymenili odvtedy bol klud ! ale kedze mas novy splynovac a ak su v tom na 100 percent pouzite brc diely tak bude problem asi v nastaveni splynovaca alebo jedine zeby si mal este zalepene benzinove vstrekovace ale to by ti aj neaky valec po studenom starte vypadaval alebo nesiel + dost skoro by sa ti zalepili kedze len nedavno mas ten splynovac namontovany-ze malopravdepodobne. predpokladam,ze sviecky mas vymenene+ aj kontakty na kabloch precistene ako si pisal,ze ja osobne by som hladal chybu v lpg systeme
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Ja som nenatocil vobec po 3 mesiacoch od montaze LPG :), nikto mi nepovedal co za bordel sa vytvori v benzinovej palivovej sustave po tak kratkej dobe a neobmene benzinu...

S lpg systemom to nemalo ani prd spolocne...

Nemusis mat rovnaky problem, ale zacat vyjazdenim a dotankovanim cerstveho paliva mozes aj sam :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Zeby pomohlo sklepnut odtrh sviecok?
Co ty na to Dodik?

... inak vylucne na Tesco benzin som odjazdil doteraz 179 nadrzi 95-ky na Civicu. Cize cosi cez 100.000 km a
NIKDY NEBOL NAJMENSI PROBLEM a to uz vstrekovacmi presli naozaj metre kubicke (nekvalitneho Tesco) paliva...
Dokonca priemerku mam nizsiu o 20% ako uvadza vyrobca....ale to je o style jazdy, nie palive. v podstate ja tou 95kou z Tesca ten motor "rozmaznavam", kedze japoncici mu ako stravu predpisali 91ku, ktora je v SR nezohnatelna ;-)
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

tesco benzín - na slovensku je jedna jediná rafinérka, koniec špekuláciám.

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní