Kia Carens 2018 1.7CRDI automat

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Kia Carens 2018 1.7CRDI automat

Príspevok od používateľa niveaman »

Zdravím. Máte niekto skúsenosti s uvedeným autom s automatickou prevodovkou?
Aká je tá prevodovka? Myslím užívateľský a samozrejme aj technicky. Na čo si dať pozor? Ide o nové auto.
Ďakujem
Lubos77
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 12.05.2007 13:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos77 »

Nová KIA má záruku 7 rokov...
Nechápem v čom je teda problém...
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Ide o to,ako s ňou jazdiť,resp.co nerobiť aby vydržala dlho bez poruchy,zavinenej zlým používaním. A akú údržbu jej dopriať.
Sorry ak som sa zle opýtal.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

opytal si sa uplne v poriadku, ako clovek.

Udrzba : doporucujem skracovat vyrobcom urcene intervaly, cize ak hovoria vymena oleja po 60.000km, tak ho veselo vymen po 40.000km. Ak vyrobca nehovori vobec o vymene oleja tak je cisty chuj bez ohladu na typ prevodovky.

Zle pouzivanie : nevyradovat do N (neutral) pocas jazdy ani dole kopcom "aby si usetril palivo", nevyradovat do N ani pri stani na semafore. Pri parkovani vzdy najprv zatiahnut rucnu brzdu az potom navolit P.

Opatrne rozbiehat so studenou - nastartovat auto, dopriat mu par sekund (oleju moze trvat 5 az 7 sekund pokial sa dostane do turba v motore, plus rovnakych 7 sekund pokial prebehne prevodovkou samotnou). Cize nastartujes auto, zapnes si pas, nahodis radio, zapnes vzduchotechniku, potom pozries do zrkadla ci nieco nejde vlavo vpravo, az potom zaradis a normalne kludne bez plneho plynu odchadas. Ludia ktori nastartuju voz a uz idu este sa ani motor nestihol prevalit - a to su vsetci u mna na parkovisku, jak taki cocoti doradu - nerobia tomu stroju dobre. Ide na zbytkovy olejovy film, nie na plny olej.

Cim viac budes tahat vozik / karavan, tym viac prevodovka dostane na papulu. Cim menej sa budes ponahlat po dialnici, tym dlhsie ti prevodovka vydrzi (ked pojdes 135km/h alebo 120km/h, dojdes cez cele Slovensko o 20 minut neskor ale prevodovke sa to bude nesmierne lepsie pacit, specialne ak nema chladic oleja co tieto male nezvyknu mavat).

Auto netahat na lane, ked sa nieco stane tak odtahovku.

Tieto rady su platne aj ked si neplanujes masinu nechat dlhsie nez skonci zaruka teda 7 rokov a/alebo 150.000km. Je to proste prejav slusneho gazdu k svojmu tatosovi, na tom nic nie je zle. Ze su ludia uponahlani a sprosti, to je uz ina diskusia.

PS: oleje rozhodne menit treba.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lubo ak s tým chodí prepravka, teda 1000km denne tak je záruka za pol roka v prdeli???? :3c90:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
xsrvts
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 09.01.2014 22:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xsrvts »

prve 3 roky su tusim bez obmedzenia kilometrov.. hyundai ma 5 rokov bez obmedzenia km
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Včera som sa bavil s chalanom ktorý vydržal pár rokov u súkromníka, čo dával pri nájazde viac ako 1000km denne 10 centov za km. Ktovie ako to riešil so zárukou?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nijako, takemu chalanovi je to v prdeli jedno. Ked dostanes 100 eur DENNE na udrzbu auta, mas v prdeli... to je mesacne 2.100 eur ze ? Rocne 25.000 eur ze ?

Tak ked sa mi prevodovka a motor pokazia kazdy rok, tak ich proste vymenim, zaplatim a som sialene usmiaty kolko vela penazi mi auto zarobilo.

Mimochodom, na jazdenie 280.000km rocne (1.000 km denne) sa mimoriadne hodia Hjundaje. Fakt maju neobmedzenu zaruku 5 rokov... cize ak sa zmestis, je to super vec neporovnatelna s hocicym inym pretoze ziadna ina automobilka toto neponuka. Jasne, musis k nim chodit na oleje... kazdych 30.000km cize skoro kazdy mesiac.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Len škoda , že neexistuje žiadna záruka na ten medzikus medzi volantom a pedálmi. Ja som tomu chalanovi hádal o 10 rokov viac a to tam bol možno 5 rokov. :3c90:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Videl som v Dánsku Hyundai i40 so 660 000km. Z roku 2013... Ten už bol rok po záruke :) Ten istý motor a prevodovka ako v Carens...

Mimochodom ja na automate v Honde som to robil tak, že keď som zaparkoval (väčšinou to bol mierny kopec), zaradil som N, zatiahol ručnú brzdu, uvolnil nohu z brzdy (aby si auto "sadlo"), znova zatiačil brzdu a zaradil P. Takto bolo auto zabrzdené na ručnej brzde a prevodovka netrpela.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mirpol
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 24.06.2009 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirpol »

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lubo , bobulky trávička a tabletky všetko vyriešia. Mám kolegu čo dáva 4ry 16ky len na redbuloch.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

mp3turbo napísal: Zle pouzivanie : nevyradovat do N (neutral) pocas jazdy ani dole kopcom "aby si usetril palivo", nevyradovat do N ani pri stani na semafore. Pri parkovani vzdy najprv zatiahnut rucnu brzdu az potom navolit P.
Dovolím si drobnú pripomienku.
Nepochybne hento platí u štandardných automatických prevodoviek.
Pre bežného užívateľa je automatická prevodovka taká, kde zaradí na páke nejaké „D“ a nemusí sa starať.
Ale že existujú aj nejaké robotizované prevodovky obvykle netuší.
Takže chcel by som upozorniť aspoň tých užívateľov robotizovaných prevodoviek, ktorí toto prečítajú, že u takej robotizovanej prevodovky je naozaj lepšie na pri stáni na semafore vyradovat do N, pretože sa tým predlžuje životnosť spojky, ktorá inak u takýchto áut býva nízka - cca 70 – 100 tis. km, práve kvôli tomu že každý pri dlhšom státí napr. na svetlách na križovatke necháva zaradené „D“.

No a čo sa týka tých 1000 km denne, to si niekto aj skúsil absolvovať trvale ?
Lebo ja v časoch keď som jazdil 50 tis.km ročne, tak som strávil väčšinu času za volantom.
A pri tých 1000 km 5 dní v týždni to je nejakých 250 tis. km ročne. To kto toľko najazdí ?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A pri tých 1000 km 5 dní v týždni to je nejakých 250 tis. km ročne. To kto toľko najazdí ?

Všetky prepravky opatrovateliek rámci europy, a všetky špedície ktoré riešia horúce zásielky. Teda nie kamiony ale dodávka alebo pickup a ťahaj do Barcelony a potom do Osla a nazad na SVK jáj po ceste ešte dáš Kyjev šak to je kúsok.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
julko242424
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 12.01.2017 19:51
Zdieľať na Facebook

km

Príspevok od používateľa julko242424 »

ahojte.jazdil som na dodavke uniu.25000 mesacne bolo uplne bezne.kechnec(KE) nakladka stierace=Vigo(spanielsko) vykladka do 48 hodin a po neplatenych cestach.mokosak a fero kabat este praktizuju tieto samovrazedne cesty.ale ze vraj sa trocha ukludnil ked sa mu sofer den pred vianocami zabil pri viedni.

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných