KIA Carens - trhanie motora pri 1900-2000 otackach

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Bushido52
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 16.02.2011 13:00
Zdieľať na Facebook

KIA Carens - trhanie motora pri 1900-2000 otackach

Príspevok od používateľa Bushido52 »

Zdravím. Potreboval by som radu. Mám KIA Carens 2014 17.Crdi 100KW a začalo mi trhať motor pri 1900-2000 otáčkach. Menil. Som váhu vzduch aj komplet špičky vstrekovav a na diagnostike ukázalo všetko ok. No. Išiel. Som sa previezť a zase mi to začalo robiť. Mam už aj nové turbo repas ale ešte nebolo menené a asi aj to vymením lebo už neviem kde môže byt problém. Auto ma už 256000 km a ešte som nemenil ani spojku. Môže to byť zotrvačník? Totiž auto nemá ťah ako predtým trva mu kým. Sa ROZBEHNE. MENIL. SOM AJ PALIVOVÝ FILTER SKRATKA VŠETKO CO BY TO MOHLO ROBIŤ A NECHÁPEM AN V SERVISE NEVEDIA CO TAK PORAĎTE MI co meniť spojku aj turbo alebo už neviem. Ďakujem za odpovede
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Školský príklad ako k problému nepristupovať.Celý ten babylon omlúva jedine to že servis nekope do lopty úplne na rovnako ako majiteľ.Vonkoncom mi nie je jasné prečo sa na vec išlo štýlom vymeníme/uvidíme ak sa na zahrade nepasie somárik čo kaká euro šekely.Platí tu presne to isté ako u každého motora a každej značky,treba merať.Schválne a nie náhodou píšem merať a nie diagnostiku,pretože v diagnostike je viac iných spôsobov zistovania ako diagnostika OBD sama o sebe.Ani nemá cenu sa baviť o probléme,kým to nie je debata podoprená už hodnotami....mám tlak paliva x,turbína dáva v záťaži y,prietok mám vtedy z atd atd
Môžeš sa vyprdnúť či si menil filter alebo nemenil,ak nevieš aký tlak kde je a či vôbec je (aj pri novom filtry) Výmena čohokoľvek nedáva sama osebe garanciu ničoho,ak parameter nie zistený,dobrý diel sa nahradí novým a nič sa nemení.O funkcii rozhoduje to,či si plní prácu,je šumafuk či nový alebo starý.z textu som pochopil je to je nad možnosti majiteľa pozisťovať,ale potom neostáva iba hladať toho "svojho" mechanika.Ja kiu ani vidieť nechcem,ale robím do grupy a väčšinu autá z miest stovky km ďaleko.Tým chcem iba naznačiť,treba radšej zaplatiť 20 lt paliva a ísť za odborníkom 400 km,než sa nechať nas..rať doma a ešte to stojí peniaze.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

chod s tym automobilom do autorizaku.podla opisu co sa vsetko menilo mi to pripada na servis fseho druhu.ak niesi mechanik nepohnes s tym.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

presne tak, mas to predsa v zaruke :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
kapo82@orangemail.sk
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 18.05.2015 16:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapo82@orangemail.sk »

Ahoj chcem sa spýtať či ti to robí v zime aj v lete? Mne to robí len nad 10 stupňov celzia. A či si už na niečo prišiel? Autorizovaný servis sa hrá na mŕtveho chrobáka.
murko112
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 11.09.2011 13:47
Zdieľať na Facebook

Kia

Príspevok od používateľa murko112 »

Zdravim chcem sa spýtať, či ste problém vyriešili. Ja mam podobný problém a zatiaľ som nenašiel odborníka ktorí by zistil co tomu je. Autorizak presne mŕtvy chrobák že to je normálne trhanie. Len zaujímavé že to robí keď je teplo.
kapo82@orangemail.sk
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 18.05.2015 16:12
Zdieľať na Facebook

Kia

Príspevok od používateľa kapo82@orangemail.sk »

Zdravim. Zial nie ani som to extra neriesil no niekde som sa docital ze to je zaneseny egr. Bolo to na hyundai tuson a mal iba okolo 60000 km! v autorizaku mi naposledy povedali ze senzor otacok nejakeho hriadela ale len asi. A este ze co chceme ze to je sracka v peknom obale. Ak by ste nieco zistili dajte prosim vediet. Dakujem
kapo82@orangemail.sk
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 18.05.2015 16:12
Zdieľať na Facebook

Re: KIA Carens - trhanie motora pri 1900-2000 otackach

Príspevok od používateľa kapo82@orangemail.sk »

Zdravim všetkých. Moja osobná skúsenosť. Dva x testované. Hladinu oleja som nastavil do stredu medzi maximum a minimum. Všetky moje problémy s trhaním a klepaním prestali. Som čerstvo po výmene oleja. Najprv bola hladina niečo cez maximom. Trhalo- klepalo po odsatí prestalo. Neviem prečo to je tak ale u mňa to funguje. Prosím zdieľajte s nami vaše skúsenosti! Ďakujem!
Napísať odpoveď

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných