Keramika na auto / zvýraznenie laku

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Fanter
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 22.08.2010 20:54
Zdieľať na Facebook

Keramika na auto / zvýraznenie laku

Príspevok od používateľa Fanter »

Dobrý deň prajem chlapi,
Chcem sa spýtať, či máte nejaké skúsenosti s vyššou triedou autokozmetiky... Bol som sa spýtať ku pár detailerom, čo mi doporučia na nový mustang, nech ochránim lak, zvýraznim ho... Jasne sa všetci zhodli že voliť keramiku na auto... Videl som nejaké práce, veľmi sa mi to páčilo ale suma 1300 eur + - (Ako kde) odrádza... To som sa konkrétne bavil o CeramicPro 9H, ešte bola jedna lacnejšia verzia kde sa to pohybovalo okolo 500 eur, efekt vyzeral takmer identicky, len je kratší... Neviem či s týmto niekto má skúsenosti, prípadne mi doporučíte niečo iné, ale vosk ktorý vydrží 2 týždne a znovu ho nanášať vážne nechcem. Teraz som auto zazimoval, zrejme to budem riešiť až na jar - ale vzhľadom na to že som vždy riešil na auto nejaký autoglym, ktorý mi splnil moj efekt ale len na krátku dobu, chcem ísť do niečoho lepšieho... Ocením každú radu k téme... Lak je úplne nový, takže strojovo leštiť netreba, len som ho previezol, každopádne určite niečo chcem na to dať.
Prajem pekný deň ! :)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

za 1300 eur to uz nie je ani vtip.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja som si na Rovera dal Meguiars,je to carnaubský vosk,som celkom spokojný,krásne sa s ním pracuje a cenove vychádza velmi priaznivo,účinok myslím 1/2 roka. Nejaké autá som "obnovoval" tj všetky tri Maguiars step 1-3 a ešte aj tie staré krápy sú ako z výroby.
JuraRacing
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 08.09.2007 11:43
Zdieľať na Facebook

Keramika

Príspevok od používateľa JuraRacing »

Celý fenomén s názvom "keramika" je veľmi dobrý marketingový a oblbujúci ťah na ľudí. Dva roky dozadu o nejakej keramike ani nebolo počuť a zrazu veľký boom prišla High technology na Slovensko v oblasti starostlivosti o autá. Venujem sa už nejaké roky celkovej starostlivosti o autá a sám som tiež skúšal spomínanú keramiku. Je to tu samozrejme na dlho nejaké rozpisovanie, preto iba v skratke že sú to zbytočne vyhodené peniaze, resp. nehorázne predražené. Niekde pýtajú za keramiku aj 2000€+. Takisto ďalšia podstatná vec, že aj o keramiku sa treba starať. Umývať šampónom na to určeným a takisto obnovovať funkčnosť na to určenými produktmi.

Ja som aj naďalej zástanca poctivého vosku a radšej si do roka parkrát navoskujem auto keďže je to pre mňa relax a a aj pôžitok keďže kvalitné vosky majú príjemnú vôňu. Celá starostlivosť o autá je téma na veľmi dlhú diskusiu a hlavne o veľa skúšaniach rôznych produktov.
Napríklad teraz môžem odporučiť ako špičkový produkt aj keď nie som zástanca tej značky už, je to SONAX EXTREME BRILANT SHINE DETAILER čo v podstate by mal byť detailingový sprej ale čo tento produkť dokáže je pre mňa až neuveriteľné. Taký odvod vody som nespozoroval ani pri prémiových voskoch (DODO Juice, Meguiars a pod). Ďalšia vec že auto aj po dvoch týždnoch v daždi snehu vyzeralo ako čerstvo umyté. Absolutne sa na lak nedrží špina. Čiže ako som písal vyššie, je to hlavne o skúšaní produktov, nakoľko vedia veľakrát prekvapiť.

Ja v priemere umývam auto každý týždeň, doma ručne čo je 4x za mesiac 48 krát za rok. Auto vlastním 2 roky čiže dokopy som auto umyl cca 100krát. Auto má krajší, sýtejší, lesklejší lak ako zo showroomu.
Ja by som osobne nikdy nedal za niečo čo stojí ako produkt 50€ niekomu len za to že mi to nanesie za jeden deň 1300€ a pod.

Toľko môj reálny názor na keramiku.
Jedna fotka na moje auto, ktoré má 174tis km a 6 rokov.
[img]http://imageshack.cz/images/2016/12/08/Beznazvu.jpg[/img][/img]
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

JuraRacing fakt to tvoje auto má nádherný lak, ako z autosalonu..kráása
A dával si ešte pred aplikáciou toho Sonaxu briliant nejakú leštenku?našiel som si to na nete a tam je napísané že pred tým treba aplikovať nejaký vosk..
incarauto
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 29.09.2013 20:21
Zdieľať na Facebook

PICAtEC

Príspevok od používateľa incarauto »

Značka PICATEC v CZ. 125e. Uź to mám 5 mesiacov,zatial to drží.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chcel by som sa opýtať detailerov - ako vyzerá taký majitel auta keď mu do jeho modly praskne hnilá felda s romákom za volantom ,alebo nacúva partia montérov s pracovnou dodávkou??? lol lol :40bd: :40bd:
Myslím že keby ste tie sumy vrazili do manželky , frajerky alebo aj do detí bolo by to ovela lepšie?? rozumnejšie??? ludskejšie??? neviem, preto sa verejne pýtam :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

oco - každý má svoj koníček. Musíš aj ty uznať, že ten lak je ako nový. Život je krehký, len okamih a všetko je preč.
Ži a nechaj žiť ;-)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to pekné,ak je to ešte dielo vlastných rúk tak prináša radosť ktorú si nikto nekúpi.Ja to ani nevidím na to že do toho práskne iné auto,ako že je tak pekné že to hajzlík potiahne klincom,lebo aj taký majú svoje radosti,iné nevedia len robiť zle
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

za tie peniaze si radšej kúpim zetor 2511, pekne to bafká :) v mojom okolí sme si zopár chlapcov kúpili po jednom zetore, neskutočné :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

mhlavaty napísal:Je to pekné,ak je to ešte dielo vlastných rúk tak prináša radosť ktorú si nikto nekúpi.Ja to ani nevidím na to že do toho práskne iné auto,ako že je tak pekné že to hajzlík potiahne klincom,lebo aj taký majú svoje radosti,iné nevedia len robiť zle
Milan ja som to písal tak že položme si otázku - dáš 200 na lak svojho Rovera alebo radšej niečo pekné vnukom???
viem že teba sa ani pýtať nemusím , to bolo len filozofovanie či nám zase material navyhráva nad človekom a ludskosťou. lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

martin cichy napísal:za tie peniaze si radšej kúpim zetor 2511, pekne to bafká :) v mojom okolí sme si zopár chlapcov kúpili po jednom zetore, neskutočné :)
Martin pozri 2023 to je môj mokrý sen alebo aspoň DTčko , prosííííím :300f: :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mayhem
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 23.06.2013 15:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mayhem »

Za 1300 si kupis aj uplne novy celolak.
Ja som tiez niekedy daval taku, hentaku kozmetiku na auto, ale uz ma to davno preslo. Auto je spotrebny tovar a nie exponat v muzeu. Davaj si casom spravit pripadne oskreniny alebo hrdzu, a na ostatne sa vyprdni. Zijes len raz aby si sa zaoberal takymi hovadinami.
JuraRacing
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 08.09.2007 11:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa JuraRacing »

Je dobre dat nejaky zaklad ale funguje aj na nenavoskovane. Ja v podstate voskujem kazde umytie kedze dosusujem auto s produktom ValetPro citrus bling, tiez jeden z top produktov. Zajlad je vsak nechodit na kefy :D
herin napísal:JuraRacing fakt to tvoje auto má
nádherný lak, ako z autosalonu..kráása
A dával si ešte pred aplikáciou toho Sonaxu briliant nejakú leštenku?našiel som si to na nete a tam je napísané že pred tým treba aplikovať nejaký vosk..
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Keramika na auto / zvýraznenie laku

Príspevok od používateľa seven549 »

Fanter napísal: ale vosk ktorý vydrží 2 týždne a znovu ho nanášať vážne nechcem.
tak take nieco maju ----mozno---- v anglicku alebo v krajinach kde je dazd 70 percent do roka.co ja som skusal nic nevydrzi dazd.a ak aj ano prebehnes auto po ceste a mozes to lestit znova.skusal som vsetko aj plastelinu za 50 euro vyhladi to skrabance a kdejake vosky karnaubske od swiswax,nigrin,autoglym zevraj je to anglican vyrobok- uz aj take co rukami nanasas a roztieras do sucha nic nepomaha.staci 3 dni dazda prachu na 4 den vyjde slnko a vsetko je fuc.preto uz kupujem len obycajne vodicky od swisswax 20 euro turtlewax to iste a za 10 euro cele to prebehnem a vysledok je ok.1300 eura to mozem cele auto dat ofukat bezfarebnym novym lakom.

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní