Kedy poistovne nemusia preplatit skodu...Dolezite !

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tak v takom prípade chcem v prípade dvoch vozidiel v domácnosti platiť len jedno PZP, ked oni neuznajú plnenie medzi dvoma vozidlami prečo by teda mali dostať 2x zaplatené
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Ako s nimi vybabrať - dali Ti jasný návod, napísať auto na bratranca... lol
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

A čudujete sa pri tom množstve poistných podvodov a pokusov o ne ?
Takto doplácajú slušní ľudia na vagabundov, v prípade obdobnej nehody .
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Šak jasné že poistné podvody, ale neviem čo získa rodina, ktorá vlastní dve vozidlá, ktoré si sama sebe rozbije, ked aj tak si na jednom musí uhradiť škodu z vlastného...

Leda že by to jedno vozidlo bolo Škoda Favorit a druhé nejaká kára za 3/4 mega, samozrejme myslím že tá Favoritka nabúra do tej lepšej káry nie naopak, vtedy by sa dalo špekulovať o poistnom podvode
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

wilz napísal:A čudujete sa pri tom množstve poistných podvodov a pokusov o ne ?
Takto doplácajú slušní ľudia na vagabundov, v prípade obdobnej nehody .
Akurát že tie podstatné poistné podvody sa dejú za výdatnej spolupráce s likvidátormi poisťovní...
Ja im kašlem na ich interné čísla, nech si spravia poriadok u seba - a tými likvidátormi môžu začať. Poistenie je zmluvný vzťah, to nie je milosrdenstvo z ich strany. My máme povinnosť platiť PZP, oni majú povinnosť plniť v prípade nehôd.
Poisťovne sa len tvária, aké sú na PZP stratové. Až 80% škod plnia z HAVARIJNÉHO poistenia. No a fingované krádeže, to je samostatná kapitola...
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

ivko, viem o prípade, keď chlapík s M5 narazil do zaparkovaného auta, nejakého lacného škopku, a poisťovňa to odmietla zaplatiť z PZP tej M5, lebo podľa ich "znalca" sa to tak vraj nemohlo stať!!

Jasne... niekto si rozbije (havarijne nepoistenú) M5 aby robil poisťovací podvod na aute za pár tisíc eur.
Toto môže fakt napadnúť len de.bilného kravaťáka z poisťovne. :3020:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

jergusko napísal:Poisťovne sa len tvária, aké sú na PZP stratové.
Máš presné údaje alebo len tak trepeš do vetra? V ČR napr. už tak klesli ceny PZP, že minulý rok na poistnom plnení vyplatili viac ako vybrali na poistnom! Takže od nového roka väčšina poisťovní zvyšuje poistky resp. zavádza dôsledné bonusy a hlavne malusy na poistnom na čo doteraz (tak ako aj tie naše) kašľali! U nás nevravím, že sú stratové, ale žiadne závratné zisky z toho nie sú určite. A nie, nerobím v žiadnej poisťovni a ani celkovo ich veľmi nemusím...
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

čičo, ja tu nikdy netrepem do vetra. A hovorím o slovenskej poisťovni, nie o českej....
Tých 80% je samozrejme ich interný údaj, ale buď si istý že sedí. A je to veľká poisťovňa.
Podstatné ale je, že najväčšie výdavky majú s poisťovacími podvodmi. To ale nie je starosť nás, ich klientov, to nech si láskavo postrážia sami.
Keby som ja povedal môjmu klientovi, že mu zvyšujem ceny lebo ma niekto podviedol, a som kvôli tomu stratový, asi by ma poslal pekne do prdele, tak aj poisťovne nech sa už konečne zobudia.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A tých 80% škôd je čo - počet či suma? Ale to je jedno, to, že „80% škod plnia z HAVARIJNÉHO poistenia” nič nehovorí o ziskovosti/stratovosti PZP...
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

je to suma, samozrejme, nie počet. V tom sú aj tie krádeže a "krádeže".
Teraz som si pomenul na prípad, ktorý mi hovoril človek pracujúci v jednej poisťovni.
Tá poisťovňa bola v strate, tak zmenili riaditeľa. Strata sa nezmenila a bola to riadna suma. Riaditeľ dostal také odstupné, že keždému z nás by to stačilo na auto jeho snov a to píšem s vedomím, že sme na autíčkárskom fóre.

Úmyslene píšem len toľko koľko píšem, lebo nechcem potopiť človeka od ktorého to mám.

Ak poisťovne tvrdia, že sú na PZP statové, je to asi tak pravda, ako keď Fico predvčerom v správach tvrdil že nie tpeňazí, lebo ich nemá kde vziať. Zabudl, že keby menej kradli, peňazí by bolo dosť.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Každá jedna poisťovňa je vlastne len blbá pyramídová hra....Ak má bežný človek len trocha šťastia a jazdí rozumne tak žiadnu HP ani nepotrebuje.
ReneHrubos
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 27.09.2011 21:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ReneHrubos »

ivko1 napísal:Tak v takom prípade chcem v prípade dvoch vozidiel v domácnosti platiť len jedno PZP, ked oni neuznajú plnenie medzi dvoma vozidlami prečo by teda mali dostať 2x zaplatené
Lebo, žeby si mohol naraziť aj do iného auta ako manželkynho, bratovho, družkynho, napríklad? :40bd:
Napísať odpoveď

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 63 neregistrovaných