Kedy nám zoberú, slušne a demokraticky aj vodu zo studne ?

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Kedy nám zoberú, slušne a demokraticky aj vodu zo studne ?

Príspevok od používateľa vsevetko »

Vlastní studna pod diktátem státu. Úřady omezují nová povolení, čerpání ohlídá měřák https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/va ... 47ab5f122/
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Typický bulvár - vaše studna už není vaše? Ako že nie je?! Studňu ti nikto neberie. Len voda v nej nie je tvoja. A s prichádzajúcou klimatickou zmenou si treba zvykať, že voda nebude pre všetkých a v neobmedzenom množstve! Na polievanie záhrad a plnenie bazénov už vôbec nie.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bulvár nebulvár , pôjdeme sa učiť do židovského štátu https://www.forbes.cz/kapky-v-pousti-an ... -na-sucho/
A tu máte čítania na týždeň http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... &start=525
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Obrázok
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Re: Kedy nám zoberú, slušne a demokraticky aj vodu zo studne

Príspevok od používateľa laco1871 »

vsevetko napísal:Vlastní studna pod diktátem státu. Úřady omezují nová povolení, čerpání ohlídá měřák https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/va ... 47ab5f122/
Nemyslim si, žeby nejake miestne záväzné VZN , prijaté na okresnej urovni v Českej Republike,
malo byť záväzné pre niekoho na Slovensku.... :::

Rovnako ako miestne odsuhlasené VZN nie je automaticky záväzné plošne na uzemi celeho Slovenska..
V jednom okresnom meste na Vychode Slovenska miestné zastupiteľstvo prijalo VZN , ktoré obsahovalo nariadenie, že žiaden občan mesta nebude na prevoz materialu používať ručný vozík širší ako 80 cm (!) Ano naozaj to tak bolo prijaté v jednom nemenovanom meste a MP toho mesta v uliciach kontrolovala ručné vozíky občanov s metrom a karičky širšie ako 80 cm ZABAVOVALA ...

Pritiahnuté za vlasy ??? :angr:
URČITE . :::

Ani vyššie spomínané nariadenie nezabranilo určitým občanom prevážať material pochybneho charakteru,ziskaného pochybným sposobom , pravda v menšom merítku, lebo na vozíku širokom 80 cm sa nedá previezť toľko a taký material ako na vozíku širokom 110 cm :4090:

Nema zmysel tu diskutovať o štatnom vlastníctve prirodných zdrojov pod zemským povrchom... to je ošetrené prislušnými zákonmi , a hádam nikto by sa nemal citiť diskriminovaný, že si na svojom pozemku nemože vyhlbiť baňu a začať ťažiť nerasty... zakon to proste nedovoĺuje !

Avšak každý jeden štát by išiel proti sebe a proti svojim občanom ak by v jeden deń dal zaplombovať vodné zdroje /studne/ na sukromnych pozemkoch a prikazal použivať len vodu z miestneho vodovodu, to sa hadam nikdy nestane.

A však obec može prijať nariadenie za učelom obmedzenia spotreby vody z miestneho vodovodu pokiaľ by nastala situacia všeobecného nedostatku vody z dovodu dlhodobého sucha napriklad.

Ale obmedzovať čerpanie vody zo studní na sukromnych pozemkoch občanov ???
Nedava mi to zmysel.
Predsa verejný vodovod može čerpať vodu zo zdroja vzdialeneho aj 100 km, ktorý nema žiadné prepojenie s miestnými vodnými zdrojmi.

A ďalšia vec, ak by aj niekto namontoval vodomer na potrubie čerpajuce vodu zo studne, ako sa dá zabrániť konkrétnemu občanovi, aby nečerpal vodu zo studne RUČNE, napriklad vedrom spustenom na povraze, ako sa to robilo stáročia predtým ???

NEZMYSEL ! ::: :41c2:
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ci je to nezmysel by si prehodnotil, ak by bola studna tvoj jediny zdroj vody a zrazu v nej nemas vodu, lebo sused vcera zalieval 20 arov a naplnil bazen.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Tak počkaš 24 hodín a voda do studne musí zase pritiecť :hero:

Rodičia byvaju v dome a maju aj studnu ,
a ked som vyrastal tam, tak voda do studne vždy cez noc natiekla , aj ked sme ju takmer celkom vyčerpali... :4012:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lenže ak v priebehu tých 24hodín zase sused nižšie zapne polievanie tak tí hore budú mať trt.
Za bývalého režimu sme pestovali feferonku a chodil som ju polievať.Na hulváta som hodil do studne 10cm hadicu a vytiahol ju do fekála.A to bola studňa poriadna, lebo na jeden raz dala 10m3 vody. Polieval som 2 - 3 x do týždňa a nado mnou nemali v studniach vodu aj mesiac.
Takže Laci - ano bohužial vody je málo a ak ty ťaháš viac sused bude menej.
Druhá stránka veci je , že v studniach čo sú v našom regione , nie je voda vhodná na konzumáciu - dusičnany, ťažké kovy a podobné chuťovky.
Takže aj tak sú obyvatelia odkázaní na verejný vodovod.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Žiadna voda v zemi nebude ak ju lesy neudržia. Niektorí na to prídu, až keď bude neskoro https://www.youtube.com/watch?v=oFOqiVyOzUw
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Zaleží od regionu ,

nebude voda v regione Trebišov -JUH , Veĺaty a okolie

ale v okolí Humenné alebo Medzilaborce, či Stropkov alebo Svidník, či Bardejov

tam voda bude !
brok00
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 06.06.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa brok00 »

ako je to mozno horuca tema, no ako takto mi s tym aj tak len tak nic nespravime a pokial nebude voda, tak my tu uz aj tak nebudeme
Napísať odpoveď

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných