Kde najlepsie kupit originalny motorovy olej ?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

RK777
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 22.05.2023 16:20
Zdieľať na Facebook

Kde najlepsie kupit originalny motorovy olej ?

Príspevok od používateľa RK777 »

Caute,

Chcem sa vas spytat ohladne kupy motoroveho oleja. kde je najlepsie miesto na kupu originalneho motoroveho oleja a nekupit falzifikat? Odporucate miesta ako olejcentrum.sk alebo olejposta.sk? Co hovorite na auto Kelly ? Napr. Olej Toyota FE 5w30 sa da kupit na olejcentrum.sk cca okolo 30e ale na auto Kelly je uz za 55e. Rozdiel 20e sa mi zda trochu dost... Alebo ktora znacka oleja ma najlepsie ochranne znamky a daju sa lahko overit?
Napr. Ist do Toyota servis a kupit naliaty olej zo suda(1l - 20e) sa mi moc nechce ist do toho:)
Dakujem za nazor a radu
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Kde najlepsie kupit originally motorovy olej ?

Príspevok od používateľa fzubaty »

Autorizovany servis.
tuninka
Príspevky: 893
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Kde najlepsie kupit originally motorovy olej ?

Príspevok od používateľa tuninka »

nechcem zle radiť, ale ja si pozriem špecifikáciu, akú normu spĺňa, to hodím vyhľadať do heuréky a najdem najlacnejší s dopravou, občas to spraví rozdiel aj 20-25eur na 5l.... ale mením každých 10k
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Kde najlepsie kupit originally motorovy olej ?

Príspevok od používateľa martincichy »

Kedysi som si myslel, ze olej vo flasi onalepkovany obchodnym nazvom, viskozitou a typom je rovnaky u vsetkych predajcov a rozdiel je len v marzi. Uz si to par rokov nemyslim. Z internetovych obchodov nekupujem vobec. Usilujem sa kupovat distribucie zo zapadnej Europy.

Este doplnim. Originalny olej neexistuje. Automobilky si oleje tendruju ma zaklade specifikacii. Takze kludne sa moze stat, ze jeden rok pouzivaju castrol a druhy rok total. Na flasi / sude a logom automobilky to neapoznas.

Robil som sefa kvality vo velkom nadnarodnom zavode - takze som sa musel vyjadrit k vsetkemu, co vstupovalo do vyroby.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Kde najlepsie kupit originally motorovy olej ?

Príspevok od používateľa wilz »

A to sú aké "distribucie zo zapadnej Europy" ?
A ako ich kupovať ?
db69
Príspevky: 912
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Kde najlepsie kupit originally motorovy olej ?

Príspevok od používateľa db69 »

Odporucate miesta ako olejcentrum.sk alebo olejposta.sk? jedna firma jeden majitel.auto kely predava to iste akurát pre obyč.zakazníka s % prirážkou.pre servisy majú aj 50% zlavu.To je presne tolko čo dáš za olej inde.Je pravda že oleje sa dosť "pančujú".Ja do LKW nakupujem olej a filtre(MANN) u toho isteho dodavatela .ale nebudem menovať nech to nie je reklama.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Kde najlepsie kupit originally motorovy olej ?

Príspevok od používateľa seven549 »

wilz napísal: 23.05.2023 16:50 A to sú aké "distribucie zo zapadnej Europy" ?
A ako ich kupovať ?
ked som kupoval raz olej valvoline ktory davam do jedneho auta tak u nas ma obal --- made in EU ked som to kupoval v holandsku tak tam bolo ---- made in Netherland Rotterdam.

dalo sa to aj u nas kupit ale momentalne uz nie.

inac neviem preco sa taky ostrielany clovek na fore pyta na taku informaciu.

ved kde su vsetke plniace zavody na ropne produkty predavane na sk a v cz?--polsko.

madari maju svoje.ti nepotrebuju polsky orlen.aj ked mne je to fuk ja uzivam produkty orlen.

aj motorove oleje made in EU.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Kde najlepsie kupit originally motorovy olej ?

Príspevok od používateľa seven549 »

RK777 napísal: 22.05.2023 16:30 Caute,

Napr. Olej Toyota FE 5w30 Alebo ktora znacka oleja ma najlepsie ochranne znamky a daju sa lahko overit?
olej sa kupuje podla udajov 5W/30 potom acea,api a norma nejaka.

ci tam budes davat orginal alebo napr mobil motor vydrzi rovnako.rozdiely su uz len o pouzivani auta ak to uhanas rad na dialniciach tak tam daj 5W/50 ma vyzsiu teplotu varu.

original olej maju automobilky kludne aj od castrolu alebo mobil alebo od orlenu.len si na to daju svoju nalepku.alebo si zagugli co za olej maju japonci v japonsku a kup si to :2f93:
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Kde najlepsie kupit originally motorovy olej ?

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

db69 napísal: 23.05.2023 17:53 Odporucate miesta ako olejcentrum.sk alebo olejposta.sk? jedna firma jeden majitel.auto kely predava to iste akurát pre obyč.zakazníka s % prirážkou.pre servisy majú aj 50% zlavu.To je presne tolko čo dáš za olej inde.Je pravda že oleje sa dosť "pančujú".Ja do LKW nakupujem olej a filtre(MANN) u toho isteho dodavatela .ale nebudem menovať nech to nie je reklama.
MANN vyraba len filtre a nie OLEJE. Ja tiez len mann filtre nakupujem. :2f93: :2f93: :41c2: :41c2: :41c2:
pogotroll11
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 10.05.2023 17:31
Zdieľať na Facebook

Re: Kde najlepsie kupit originally motorovy olej ?

Príspevok od používateľa pogotroll11 »

no neviem ci vsetky , teraz som pozeral a na flaske mam made in germany olej liqui molly , kupoval ho servis predpokladam ze v auto kelly alebo v nejakom podobnom obchode co aj rozvaza diely
seven549 napísal: 23.05.2023 19:26
wilz napísal: 23.05.2023 16:50 A to sú aké "distribucie zo zapadnej Europy" ?
A ako ich kupovať ?
ked som kupoval raz olej valvoline ktory davam do jedneho auta tak u nas ma obal --- made in EU ked som to kupoval v holandsku tak tam bolo ---- made in Netherland Rotterdam.

dalo sa to aj u nas kupit ale momentalne uz nie.

inac neviem preco sa taky ostrielany clovek na fore pyta na taku informaciu.

ved kde su vsetke plniace zavody na ropne produkty predavane na sk a v cz?--polsko.

madari maju svoje.ti nepotrebuju polsky orlen.aj ked mne je to fuk ja uzivam produkty orlen.

aj motorove oleje made in EU.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Re: Kde najlepsie kupit originally motorovy olej ?

Príspevok od používateľa laco1871 »

Liqui Moly je značka oleja ktorý vyvinuli v laboratóriách v meste Ulm.

Pribeh tejto značky sa začal v r.1957

Dnes Liqui Moly patrí do koncernu Würth

Motorový olej Liqui Moly sa bežne predava vo všetkých supermarketoch typu Kaufland po celom Nemecku....
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Kde najlepsie kupit originally motorovy olej ?

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

RK777 napísal: 22.05.2023 16:30 Caute,

Chcem sa vas spytat ohladne kupy motoroveho oleja. kde je najlepsie miesto na kupu originalneho motoroveho oleja a nekupit falzifikat? Odporucate miesta ako olejcentrum.sk alebo olejposta.sk? Co hovorite na auto Kelly ? Napr. Olej Toyota FE 5w30 sa da kupit na olejcentrum.sk cca okolo 30e ale na auto Kelly je uz za 55e. Rozdiel 20e sa mi zda trochu dost... Alebo ktora znacka oleja ma najlepsie ochranne znamky a daju sa lahko overit?
Napr. Ist do Toyota servis a kupit naliaty olej zo suda(1l - 20e) sa mi moc nechce ist do toho:)
Dakujem za nazor a radu
Takéto nehorázne prirážky majú všetci výrobcovia a najviac asi Kórejci. KIA predáva liter "kiaoleja" tuším za 28.- eur, čo je už čisté chrapúnstvo. Falzifikát kúpiš možno na Bazoši alebo na ebay, ale určite nie u firmy, ktorá s tým robí roky, a ktorú môžeš ísť v prípade potreby navštíviť - alebo žalovať.
Niekde v Rusku, či v Poľsku či kde našli pred 15 rokmi jednu halu s pekne vyrobenými falzifikátmi a odvtedy sa polovica Slovenska bojí objednať olej z netu, panebože......
Hlavne, že sa polovica Slovenska nebála dať zaočkovať nikdy netestovanou somarinou.

Kľudne to kúp tam, kde píšeš. Neboj sa, okrem toho, že ušetríš, sa nič iné nestane. A ušetríš parádne, to ti garantujem! Robím to tak minimálne 15 rokov pri všetkých autách ktoré mám (a niektoré z nich sakra háklivé na kvalitu oleja!) a nikdy som nemal nijaký problém, ktorý by súvisel s olejom.

Nepíšeš aký motor, ale skôr si polož otázku, či nepoužiť lepší olej, než je ten hnoj 5W 30, ktorý každý používa, ale nikto nevie povedať, prečo vlastne práve ten a nie iný.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Kde najlepsie kupit originally motorovy olej ?

Príspevok od používateľa wilz »

seven549 napísal: 23.05.2023 19:26
ked som kupoval raz olej valvoline ktory davam do jedneho auta tak u nas ma obal --- made in EU ked som to kupoval v holandsku tak tam bolo ---- made in Netherland Rotterdam.
Seven, mne sa jedná len o to, aby som nekúpil nejaký podstatne horší olej, než ako som chcel a som zaplatil.
Lebo predpokladám, že ak by niekto založil byznis na falšovaní motorového oleja, tak určite si dá tú starosť, aby bandasku polepil takými nálepkami, aké tam majú byť.
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: Kde najlepsie kupit originally motorovy olej ?

Príspevok od používateľa vsevetko »

RK777 napísal: 22.05.2023 16:30 kde je najlepsie miesto na kupu originalneho motoroveho oleja a nekupit falzifikat?
Prehľad predajcov

https://www.liqui-moly.sk/predajcovia-e-shopy/
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Re: Kde najlepsie kupit originally motorovy olej ?

Príspevok od používateľa pepo64 »

seven549 napísal: 23.05.2023 19:32
RK777 napísal: 22.05.2023 16:30 Caute,

Napr. Olej Toyota FE 5w30 Alebo ktora znacka oleja ma najlepsie ochranne znamky a daju sa lahko overit?
olej sa kupuje podla udajov 5W/30 potom acea,api a norma nejaka.
Napísal si to úplne naopak, olej sa kupuje podľa normy, ACEA či API, 5W...niečo sa rieši podľa klimatických podmienok v ktorých sa auto používa, ak budem používať auto v Egypte tak dám predpísanú normu ACEA- API podľa doporučenia výrobcu a kľudne tam nalejem 15W-40, ak budem to isté používať auto v strednej Európe dám 5w-40, ak to bude vo Fínsku tak bude dobrý 0w-30.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 64 neregistrovaných