Kde a kedy používať autokameru

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Re: Kde a kedy používať autokameru

Príspevok od používateľa koumi »

Ja som si všimol jednu vec, títo vandráci s kamerami zapríčiňujú prípadne vyhľadávajú konfliktné situácie... napr idem sa zaradiť do pruhu a niekto na 100tisícovom aute nemá problém ma pustiť, tak ako to má byť, nemusí ani brzdiť, len uberie a ja pridám... proste súhra... a vandráci na lacákoch, ale s kamerou, naschvál pridajú aj za cenu že potom musia brzdiť (vidím svetlá brzdové) len za cenu aby sa náhodou niekto nezaradil pred neho... a nie len takýchto prípadov je veľa, a hlavne dementi s kamerami
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Kde a kedy používať autokameru

Príspevok od používateľa autolaik »

minimalne 2/3 tych natocenych videi su presne o tom...ze stacilo pustit plyn pripadne trosku ohladuplnosti v hustej premavke...miesto toho je to ako pises,bezhlava jazda vpred stretu a vytrubovanie ako na lokomotive.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Kde a kedy používať autokameru

Príspevok od používateľa seven549 »

FERO 321 napísal: 23.04.2023 14:42 Ja by som dal autokameru ako povinnú výbavu do nových áut. Slúžila by len ako čierna skrinka pre zdokumentovanie dopravnej nehody, nič viac nič menej.
presne tak to aj funguje.

a pre fzubaty.na to su spravene zakony a nic viac.+ rakusko a nemecko su extra krajiny a maju na to jasne pisane pravidla a nedaju sa tie zaznamy pouzit ako si myslis u nas ze poslem policajtom a ze aha ten spravil toto a toto a policajti zastrelte ho.

u nas je kocurkovo.v rakusku nemecku taky zaznam zotrie kazdy pravnik.mozes tam mat zaznam ako niekto na plnej ciare vysekal 20 aut naraz pred sudom to neobstoji.len na slovensku take nieco prejde lebo sme krajina ktora si zmeni zakon podla nalady :40bd: a sami pravnici uz nevedia co sa kedy zmenilo.taky je u nas bordel bohuzial.+ este maju moznosti nemecky hovoriace krajiny vymahat od teba peniaze uplne jednoducho.staci ked sa niekto uvidi na nejakom zazname na you tube napr ucastnik premavky a do mesiaca ti klope na dvere predvolanka na exekuvciu ktoru ma v rukach nie urad ale obcan.to len u nas je zatial take nieco nemozne.ale pride to :2f93:

preco asi su take videa kde vidiet spz a tvare soferov cenzurovane?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kde a kedy používať autokameru

Príspevok od používateľa oco13 »

ako si myslis u nas ze poslem policajtom a ze aha ten spravil toto a toto a policajti zastrelte ho.
Seven - žiadne posielanie - pekne prídeš osobne a začneš - dobrý deň bol som svedkom protizakonného konania a chcem podať oznamenie na vodiča auta ......., a potom keď sa ťa policajt opýta ako to chceš dokázať vytiahneš kamerový záznam. Nepleť sem YT - je to súkromný kamerový záznam odovzdaný štatnej sprave. A nikoho nezaujíma ako to funguje v nemecky hovoriacich krajinách - na slovensku po slovensky. :300f:
Nikto nikde nič nezverejňuje - ak nahlasuješ opilca a dostane sa to na súd - tak zaznam vidí zase len sudca prísediaci a právnici oboch strán, nie verejnosť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Kde a kedy používať autokameru

Príspevok od používateľa tuninka »

ja mám tiež kameru v jednom aute, kde sa syn s dcérou učia jazdiť, vodičák už majú, ale 18 rokov ešte nie.... je to dobré na to, že ak nejako zazmätkujú, alebo im chcem niečo neskôr vysvetliť alebo vytknúť, tak si pustíme záznam a môžme sa k tomu vrátiť.... a už sa nám podarilo natočiť tiež zaujímevé veci, ako policajtov idúcich v protismere v jednosmerke bez majákov, policajtov idúcich zhruba 90kmh v meste(bez majákov, bez smeroviek), kopec prípadov ľudí čo nadali prednosť, alebo išli na červenú, otáčali sa v svetelnej križovatke, nebezpečne predbiehali keď išlo v protismere auto.... o predbiehaní cez plnú čiaru a nezastavení pred prechodom pre chodcov ani nehovorím... samostatná kapitola by ešte boli aj kolobežkári lol
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Kde a kedy používať autokameru

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Oco, slušný človek nebonzuje.
Pokiaľ nedôjde k úmyselnemu činu, na hrane ohrozenia života iného, iných dlabat na to a zbytočne neotravovat policajtov.

Sam dobre vieš, koľko krát si porušil a ešte porušis vyhlášku... 🥴🤣
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kde a kedy používať autokameru

Príspevok od používateľa oco13 »

A preto by som mal dostať v nedelu pred futbalom 25 rán bičom - aj divákov by bolo viac, aj ja by som aspoň nejaký čas dodržoval predpisy. A inak ja sa k slušným luďom nerátam, lebo dnes je to už pomaly ako nadávka. Dobre sa majú hajzli egoisti svine a politici s bankármi. :300f:
koľko krát si porušil a ešte porušis vyhlášku.
Ako sa dá porušiť niečo o čom nemám ani potuchy :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kde a kedy používať autokameru

Príspevok od používateľa oco13 »

Krásny príklad použitoa autokamery
https://novinkov.cz/dvaadvacetilety-mla ... -zadech/2/
Luboš- fakt slušný človek nebonzuje???? Slušný človek by toho spratka vytiahol za uši a otrieskal mu hlavu o kapotu. :3c90: A za ten alkohol zobrať VP nadosmrti :3c90:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Kde a kedy používať autokameru

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

No a teraz daj, ČO na tom videu bolo nebezpečné.. :40bd:
Keby som bol policajt a príde niekto za mnou s týmto videjkom, tak mu ho otrieskam o hlavu :3c90:

Je to absolútna kravina!!
Pozri si video pozorne...
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Kde a kedy používať autokameru

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...ja pouzivam autokameru uz dlhe roky ,prva bola činsky šmejd/čuduj sa svete,ona aj fungovala/,ale na trhu vtedy este nebol velky vyber,vystriedal som niekolko značiek,momentalne mam https://www.slevomat.cz/akce/1082857-fu ... ource=bing a som spokojny...Zatial som nemal nejak potrebu ju vyuzit oficialne /problem sme mali za tie roky 3x,raz v protismere spoza kamiona sa vyrutil Touareg,skončlli sme v poli,raz v križovatke nam nedal prednost,skončilo to na brzdach a raz na dialnici,ked sme sa z najrychlejsieho pruhu snazili dostat do stredneho,ale ten isty manever vykonaval aj ten z pomalsieho pruhu,skoro sme sa lízli.../Vsimam si v poslednej dobe,ze ludia začinaju fakt kulturne jazdit , ale vynimka sa vzdy najde,ze slušne zipsuju,dokonca ta aj prepustia a pritom nemusia,zaraduju sa po obehnuti,fakt komentujeme nahlas sposob jazdy,nahlas pochvalime.Zle skusenosti mame so smerovkami/ bud ich neda,alebo blika uz pri odbočovani/.A co sa tyka roznych yutuberov...,pochybujem a to velmi silne,ze by zamerne vytvarali na ceste situacie ohrozujuc seba a inych len kvoli tomu,aby mali material na uverejnenie...,to snad nie...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kde a kedy používať autokameru

Príspevok od používateľa oco13 »

lubos zimovcak napísal: 24.04.2023 16:41 No a teraz daj, ČO na tom videu bolo nebezpečné.. :40bd:
Keby som bol policajt a príde niekto za mnou s týmto videjkom, tak mu ho otrieskam o hlavu :3c90:

Je to absolútna kravina!!
Pozri si video pozorne...
Prvá vec - cez plnú čiaru sa neprechádza
Druhá vec - ak stoja dve autá pred prechodom tak dávajú prednosť chodcom a preto je vodič vo vedlajšom pruhu povinný zastaviť. - možno nie zo zákona, ale moralne. Pretože ak by sa táto situacia s horším koncom stala mne - tak idem sedieť za vraždu - vystúpil by som a chlapa rozbil na kašu zdvihákom.
Tretia vec - preradil sa bez smerovky
Štvrtá vec - rýchlosť bola neprimeraná.
čo už video neobsahuje chlapec nafúkal 1,5 promile
Ak si v 20tich rokoch trufne sadnúť za volant opilý - je nebezpečný pre celú spoločnosť.
Idealny by bol samozrejme trest smrti . :4012: Okamžite vykonaný na mieste.
Všetky tieto argumenty by som vyložil policajtovi na stôl a ak by ma vyhodil tak nahlasim aj jeho na inšpekciu ministerstva vnútra za neplnenie povinností. :3dcline:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Kde a kedy používať autokameru

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Neboli tam žiadni chodci...
Ale iddiott na bicykli, ktorý preletel cez prechod.
Tá plná čiara je úlet,na 2-prudovke
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kde a kedy používať autokameru

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale to on vedieť nemohol - takže ak stoja dve autá v jednom pruhu pred prechodom , pre mňa to znamená betonový múr - musím, musím, postáť a presvedčiť sa či tam nejde nejaký chodec. :300f:
Ty nemôžeš predpokladať že tam nikto nie je - to je cesta do prúseru. Ty musíš predpokladať najhorší možný scenár. Autobus na kraji cesty obchádzam tak že skoro postojím, pretože niekto by mohol vyjsť spoza neho. Aj keď tam len parkuje. Týždeň dozadu mi v strede velkej dediny skočila do cesty srna, namierila si to rovno krížom cez kolonu. Kedže som išiel pod limitom, tak má šancu aj tento rok vyviesť mladé. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Kde a kedy používať autokameru

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Áno.
Ale v princípe nič neporušil, nikoho neohrozil.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kde a kedy používať autokameru

Príspevok od používateľa oco13 »

A preto sa policajti rozbehli za ním a stopli ho. :300f:
Ale v princípe som len chcel povedať, že budem a budem chodiť žalovať, práve preto že na cestách je to samá sviňa. :42f7:
https://cierne-skrinky.heureka.sk/lamax ... cifikacia/
už je aj na ceste. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných