Katalyzator Mercedes 300GE

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Katalyzator Mercedes 300GE

Príspevok od používateľa Rolfos »

Zdravim,

mam take starsie G-cko 300GE (radovy 6-valec, benzin, 3 liter, 12 ventil, 170 PS, kod M103, r.v. 91, 190tkm) a vyzera to, ze mi odisiel katalyzator- ked auto nastartujem, aj ked stojim s pustenym motorom a prevodovkou v D alebo R a otvorim okno na pravej strane, ked je katalyzator, pocujem hrkotanie akoby srob v plechovom hrnceku.

Otazka co s tym? Clovek, co mi opravuje auto, mi povedal, ze ziadnu priamu nahradu od spolahlivej firmy typu Eberspaecher alebo Bosal nenasiel. Mercedes mi to nacenil na 4000 euro (diely plus robota), co je tak asi polovica hodnoty celeho auta.

S trochou googlenia som nasiel nejake univerzalne katalyzatory, su tam tri druhy, za v zasade ludove ceny, ale pri kazdom je poznamka iba na offroad alebo export. Takze neviem, ci by mi to preslo cez EK...

http://www.uni-fit.de/cgi-bin/baseporta ... 3.0#1203-a

Vopred diky za odpovede.


P.S.

Odpovede, ze vyrez katalyzator a daj technikovi na EK 20ku do vacku mi moc nepomozu. S autom jazdim aj v Rakusku a nechcem riskovat problemy a rozhodol som sa uplatky nedavat :)
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Treba sa na problem pozrieť z ineho pohľadu,

to,že neexistuje uni-katalyzator na tvoj typ auta,

neznamená,že sa nedá do vyfukového potrubia /potrubí/
nejaký katalyzator /katalyzatory/ DOPASOVAŤ ;-)

Chcelo by to len dielňu s vybavením na ohybanie rur a šikovneho zvarača. :4012:
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Z nejakej búračky by sa nenašiel?
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Nasiel som univerzal, ktory by mi moj servis vedel dopasovat od toho Uni-Fit, ale netusim, co to je za firmu a vzhladom na to, co sa tam pise (offroad/export), nemam sajnu ci to naozaj funguje. Neviem ani ktory, z tych troch, co maju na stranke by som mal kupit.

Inak tych aut bolo vyrobenych cca. 3000, na Slovensku ich je asi 5 plus moje, takze hladanie nejakej buracky, to je ako hladat ihlu v kope sena plus keby som aj nejaku nasiel, ta bude mat tak 25 rokov a x-stoviek tisic km a vzhladom na slovensku prax, katalyzator davno vykuchany...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ak dáš katalyzator čim bližšie ku zvodom, malo by to fungovať...

Katalyzator je stale katalyzator , už či original,alebo nahrada, vždy tam bude NEJAKA učinnosť a motor si to ureguluje, o to sa neboj...

Potom ked tam dopasuješ nejaky katalyzator , vymen pre istotu aj lambdy,hlavne ked maju viac ako 100 000 km
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Zmyslom mojho prveho prispevku bolo poukazať na možnosť aby si NEHĽADAL taký katalyzator ako je tam na obrazku
z dvoma vstupmi a dvoma vystupmi
NAMIESTO neho daj katalyzatory 2 !!!!
Uni katalyzator s jednym vstupom a vystupom vyraba aj BOSAL

Ďáš namontovať 2ks rozvetviš výfuk,poladíš aj zvuk aj výkon a bude to lepšie ako z vyroby....

Samozrejme lambdy budu len na jednej vetve....
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Hrka katalyzator. Aj ked auto stoji, mam vypnuty motor a skusim don kopnut alebo nim potriast rukou, pocujem hrkanie.

Lambda sondu samozrejme vymenim tiez.

Dva vedla seba sa tam podla mna medzi ram a podbeh nezmestia, cely ten kat je relativne maly, cca. 35 cm na dlzku, 10 na vysku a 20 na sirku.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Sak TOTO Ti hovorim, že ho musíš POSUNUŤ !!

Učel je na 1-om mieste, nie dizajn !
Naposledy upravil/-a laco1871 v 28.04.2017 08:34, upravené celkom 1 krát.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Laco nebolo by od veci keby si sa trocha skľudnil, nie si tu jediný najmúdrejší, aj keď ty si o tom zrejme presvedčený. Kto ti dal právo urážať niekoho druhého, ktorý sa naviac len slušne a kvalifikovane pýta o radu.
Plne chápem zadávateľa, sám mám teraz problém s katalyzátorom do môjho auta na plyn (CNG).
Podobne ako u neho, vo VW by stál nový originálny asi 2500 euro a univerzálne katalyzátory, jeden keramický a druhý kovový mi už dva odišli.
Lubos zimovcak - keď to v katalyzátore hŕka tak ako zadávateľ popisuje tak je viac-menej jasné, že je výplň katalyzátora vysypaná.
Ak tu je niekto kto vie v tejto veci kompetentne poradiť, myslím že by sme boli viacerí vďační, keby sa zapojil do diskusie ohľadne takýchto neštandardných katalyzátorov.
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Teraz moc nerozumiem, ktorym smerom ho mam posunut? Teraz som bol v garazi pozriet pod autom a nikde tam prilis priestoru nevidim. Medzi ramom a podbehom je priestor asi 25 cm.

Toto je sice foto z opacnej strany, kde je tlmic, foto zo strany, kde je katalyzator som nenasiel, ale snad pre predstavu, ako to tam vyzera, to staci.

http://dein-sportauspuff.de/images/prod ... /21767.jpg
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Pokiaľ sa jedná o takýto štandardný benzínový motor, nevidel by som zásadný problém tam osadiť taký nejaký univerzálny katalyzátor ako je uvedený v tej ponuke, podmienka samozrejme je aby mal dostatočnú aktívnu plochu, t.j. musí byť určený na motor o objeme aspoň 3 litre a tiež by bolo vhodné aby vstupný a výstupný priemer nebol menší ako je rozmer pôvodného potrubia.
Potom by nemal byť žiaden problém s jeho správnou funkciou a absolvovaním EK.
S nejakým zváraním a úpravou potrubia pred aj za katalyzátorom však samozrejme treba rátať, ale to ten človek čo ti opravuje auto zrejme bude vedieť čo a ako.
Originálny katalyzátor má predovšetkým tú výhodu, že sa len nasadí na miesto toho pôvodného, nič netreba rezať, brúsiť, zvárať.
A čo sa týka toho, že by ten katalyzátor mal byť od spoľahlivej firmy typu Eberspaecher alebo Bosal, pokiaľ som zisťoval, tak vo svete je len niekoľko výrobcov tej voštinovej katalyzátorovej výplne, všetci ostatní výrobcovia katalyzátorov to len od nich kupujú a vkladajú to do svojho obalu s privarenými rúrami podľa typu auta. Takže myslím že či Bosal alebo nejaký neznámy výrobca, človek si asi moc nevyberie, do katalyzátora nie je vidieť a až jeho výdrž v prevádzke osvedčí či bol kvalitný alebo nie.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

laco1871 napísal:Sak TOTO Ti hovorim, že ho musíš POSUNUŤ !!

Učel je na 1-om mieste, nie dizajn !
ja som raz mal auto kde to bolo tak pozvarane a ak mi trebalo menit vyfukove koleno + dalsi diel za katom zistil som ze novy vyfuk sa musi cely prerabat.nic nepasovalo.tie zvaraniny aj tak do 4 rokov povolia.preto som kupoval nove diely pretoze to prave na tych miestach prehnilo.dobry benzin motor prejde cez emisnu aj bez katu.zmontovat vybit to von nahodit jazdit dalej.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Riešiteľný problém v úplne pohodových číslach.Vyžaduje jediné - rozumného premýšlajúceho človeka ktorý má záujem vec vyriešiť.Zistiť či samotný menežment emisií je/nie v poriadku,ak v poriadku je,odmerať protitlak aby sa zaručila priechodnosť a potreba ako u pôvodného a nájsť vhodný kus.To určite nie je žiaden väčší problém,ani po výmene tie emisie overiť

Až teraz som prečítal všetky príspevky,takže...ak niečo riešiť,tak treba vychádzať z cielovej požiadavky.Tie sú dve - aby motor plnil čo plniť má po technickej stránke a druhá aby spĺňal normu emisií.
Ale aký problém v tom je ? Ak viete prečo je niekde kat blízko,niekde ďaleko,kde má lambdu a ktorý typ,a čo sa stane ak to zmaníte,resp čo urobiť aby sa dosiahol ten istý účel ako pôvodné riešenie,je to bežná oprava.Je tu jeden človek ktorý má z emisiami čo do činenia - avelmak.Možno hodí pár slov
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Katalyzator Mercedes 300GE

Príspevok od používateľa christiane »

Rolfos napísal:pocujem hrkotanie akoby srob v plechovom hrnceku.
Kedysi som riesil na jednom aute to hrkotanie kedze v tlmici nebolo co aby odpadlo.MB 220 D Zralok.Pod lavou zadnou sedackou bol plochy tlmic v ktorom bola len derava trubka.Tak som ho rozrezal a vnutri nieco podobne ako 1 cm gulicky ako z loziska.cca 7 kusov.Boli fest tvrde.Ako sa vytvorili netusim.Plech som privaril naspet a uz bolo ticho.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V podstate je to skôr o tom,ako to nepokaziť.A ísť cestou ktorá je úplne najjednoduchšia.Kat má svoju dĺžku života a behá ich na ceste viac mŕtvych ako reálne fungujúcich.Pri perfektnom motore aj tieto v podstate už neúčinné stále plnia emisné normy,je to vec typu motora a stavu po technickej stránke.Bez úplatku prechádza nejedno auto kde je vybratá katalitická vložka.Až množstvo dnešných príliš prešpekulovaných motorizácií a to sú práve dnešné motory z vrstvenými zmesami paliva sú problémové,ale to je aj plne pochopiteľné a neporovnatelné.

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných