Kamienok do skla vodic neznamy

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pavjan111
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06.02.2024 11:45
Zdieľať na Facebook

Kamienok do skla vodic neznamy

Príspevok od používateľa pavjan111 »

Dobry den.

Dnes sa mi stalo, ze z auta iduceho oproti mi odletel kamen do celneho skla. Samozrejme prasklina jak vinko. Kedze auto slo oproti nemal som priestor ho nahanat a zastavit. Mam ale kamerovy zaznam, kde je zretelne vidno aj kamen aj SPZ. Volat policiu a pytat kontakt na majitela? Ist na poistovnu s kamerovym zaznamom? Ako vlastne postupovat v takomto pripade?
tatkotom
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Kamienok do skla vodic neznamy

Príspevok od používateľa tatkotom »

Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Kamienok do skla vodic neznamy

Príspevok od používateľa db69 »

treba skúsiť políciu aj poisťovňu.Ale poistovne neradi vyplácajú taketo škody .Ked máš zreteľný dôkaz treba to skúsiť.Ja už take neskúšam,nemám kameru a vysledok je neistý.
tatkotom
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Kamienok do skla vodic neznamy

Príspevok od používateľa tatkotom »

Kamera je dobrá vec - najmä ak je kvalitnejšia. Po cestách jazdí čoraz viac ...
Pravda za šera pri vyššej rýchlosti a tmy aj pri nízkej žiadna nezachytí SPZ protiidúceho auta.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Kamienok do skla vodic neznamy

Príspevok od používateľa tuninka »

známemu sa stalo toto isté, tak dobehol nejaký kamión vo svojom smere na pumpe a povedal šoférovi že od kamióna odletel kameň, vtedy ešte o kamerách nikto ani nechyroval, že raz budú, takto by sa to asi robiť nemalo, ale robí sa....
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Kamienok do skla vodic neznamy

Príspevok od používateľa db69 »

tuninka napísal: 06.02.2024 15:58 známemu sa stalo toto isté, tak dobehol nejaký kamión vo svojom smere na pumpe a povedal šoférovi že od kamióna odletel kameň, vtedy ešte o kamerách nikto ani nechyroval, že raz budú, takto by sa to asi robiť nemalo, ale robí sa....
ROBILO SA.Teraz musí byť jasný vinník a musí byť na kamere jasný dôkaz že to spôsobilo dané vozidlo.https://auto.pravda.sk/poradna/clanok/5 ... abudnitel/
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Kamienok do skla vodic neznamy

Príspevok od používateľa fzubaty »

Este ze mam aj havarijnu a aj pripoistene sklo….
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Kamienok do skla vodic neznamy

Príspevok od používateľa seven549 »

tatkotom napísal: 06.02.2024 14:24 Kamera je dobrá vec - najmä ak je kvalitnejšia. Po cestách jazdí čoraz viac ...
Pravda za šera pri vyššej rýchlosti a tmy aj pri nízkej žiadna nezachytí SPZ protiidúceho auta.
ja mam staru trucam A6 v baleni bol aj zadna kamera a obe zachytia spz aj v tme.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Kamienok do skla vodic neznamy

Príspevok od používateľa seven549 »

pavjan111 napísal: 06.02.2024 11:54 Dobry den.

Dnes sa mi stalo, ze z auta iduceho oproti mi odletel kamen do celneho skla. Samozrejme prasklina jak vinko. Kedze auto slo oproti nemal som priestor ho nahanat a zastavit. Mam ale kamerovy zaznam, kde je zretelne vidno aj kamen aj SPZ. Volat policiu a pytat kontakt na majitela? Ist na poistovnu s kamerovym zaznamom? Ako vlastne postupovat v takomto pripade?
nijako nepochodis je to poskodenie ktore ten nic netusiaci sofer nesposobil umyselne.

ja osobne aj keby mal niekto kameru neuznam vinu hoci by sa na hlavu postavil aj cely policajny zbor.

a z mojej pzp sa nic platit nebude.pretoze potom pojitovna mi zapise skodovu udalost no a aj zvysi cenu a koli comu????-----koli kamenu ktory som ja na tu cestu nedal----.ja za to nemozem ze cesty su same bahno.

a niekto je za ten stav ciest zodpovedny ale kto presne ???? na slovensku sa zodpovednost posuva dookola :40bd:


treba mat priplatene rozbitie celneho skla.

to co pisu noviny alebo nejaky sudcovia ze pojistovne to maju preplacat je vsetko rozpravka.

to mi staci ist v zime cez donovaly zastavim auto a hej odleteli kamene od tvojich kolies a obil si mi lak na narazniku.uzna to niekto ??? nie a tak je to aj z celnym sklom.pojistovne vedia preco taku vec nepreplacaju.jedine ak ten nic netusiaci vinnik dobrovolne suhlasi.
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Kamienok do skla vodic neznamy

Príspevok od používateľa db69 »

seven549 napísal: 06.02.2024 18:53 ano jasne odletel nejaky kamienok od pneumatiky a do basy zavru kazdeho kto si neuzna vinu :40bd:

uz nech cim skor zmenia trestny zakon aby sa tu nesirili zastrasujuce dezinformacie.
pointa je v tom že teraz ked ťa vodič zastaví že ti odletel kamienok s pod kolesa a ty mu to neuznáš musite počkať na policajtov na spisanie škodovej udalosti. tak isto ked niekomu šuchneš na parkovisku auto si povinny počkať na majitela a informovať ho o udalosti a poskytnúť udaje .inak je to útek od nehody
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: Kamienok do skla vodic neznamy

Príspevok od používateľa Thomasl »

Ak pojdeš za vodičom ,z ktorého vozidla ti odletel kameň a on povie ,že to tak nebolo máš smolu ,poisťovňa ti nič neuzná,ak si uzná ,že to tak mohlo byť a podpíše papier ,tak ti to poisťovňa preplatí..Ak si nájdeš niekoho ,kto ti to podpíše ,že to bolo z jeho auta ,jedná sa o podvod..Vodičovi ,z ktorého auta to odletelo sa poistka nezvyšuje ,jedná sa o neúmyselne sposobenú škodu ,na ktorú vodič nemohol mať žiaden vplyv..Jedná sa o oficiálne vyjadrenie pracovníčky najväčšej poisťovne na Slovensku,mal som to to isté ,pred nejakým časom...
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Kamienok do skla vodic neznamy

Príspevok od používateľa db69 »

Thomasl napísal: 06.02.2024 20:03 Ak pojdeš za vodičom ,z ktorého vozidla ti odletel kameň a on povie ,že to tak nebolo máš smolu ,poisťovňa ti nič neuzná,ak si uzná ,že to tak mohlo byť a podpíše papier ,tak ti to poisťovňa preplatí..Ak si nájdeš niekoho ,kto ti to podpíše ,že to bolo z jeho auta ,jedná sa o podvod..Vodičovi ,z ktorého auta to odletelo sa poistka nezvyšuje ,jedná sa o neúmyselne sposobenú škodu ,na ktorú vodič nemohol mať žiaden vplyv..Jedná sa o oficiálne vyjadrenie pracovníčky najväčšej poisťovne na Slovensku,mal som to to isté ,pred nejakým časom...
to si dobre pochodil. lenže tu je to iné "Dnes sa mi stalo, ze z auta iduceho oproti mi odletel kamen do celneho skla. Samozrejme prasklina jak vinko. Kedze auto slo oproti nemal som priestor ho nahanat a zastavit. Mam ale kamerovy zaznam, kde je zretelne vidno aj kamen aj SPZ. Volat policiu a pytat kontakt na majitela? Ist na poistovnu s kamerovym zaznamom? Ako vlastne postupovat v takomto pripade?" má ečv ale nie majitela .ani to kde má vinnik PZP.ale nakoniec to bude umelá téma
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Kamienok do skla vodic neznamy

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

db69 napísal: 06.02.2024 20:15
Thomasl napísal: 06.02.2024 20:03 Ak pojdeš za vodičom ,z ktorého vozidla ti odletel kameň a on povie ,že to tak nebolo máš smolu ,poisťovňa ti nič neuzná,ak si uzná ,že to tak mohlo byť a podpíše papier ,tak ti to poisťovňa preplatí..Ak si nájdeš niekoho ,kto ti to podpíše ,že to bolo z jeho auta ,jedná sa o podvod..Vodičovi ,z ktorého auta to odletelo sa poistka nezvyšuje ,jedná sa o neúmyselne sposobenú škodu ,na ktorú vodič nemohol mať žiaden vplyv..Jedná sa o oficiálne vyjadrenie pracovníčky najväčšej poisťovne na Slovensku,mal som to to isté ,pred nejakým časom...
to si dobre pochodil. lenže tu je to iné "Dnes sa mi stalo, ze z auta iduceho oproti mi odletel kamen do celneho skla. Samozrejme prasklina jak vinko. Kedze auto slo oproti nemal som priestor ho nahanat a zastavit. Mam ale kamerovy zaznam, kde je zretelne vidno aj kamen aj SPZ. Volat policiu a pytat kontakt na majitela? Ist na poistovnu s kamerovym zaznamom? Ako vlastne postupovat v takomto pripade?" má ečv ale nie majitela .ani to kde má vinnik PZP.ale nakoniec to bude umelá téma
Je taka app kde das SPZ a napise ti kde je auto poistene. :2f93: :41c2: :41c2:
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Kamienok do skla vodic neznamy

Príspevok od používateľa fzubaty »

pavjan111
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06.02.2024 11:45
Zdieľať na Facebook

Re: Kamienok do skla vodic neznamy

Príspevok od používateľa pavjan111 »

Dakujem pani.

K mojmu pripadu. Samozrejme zmatocne som to riesil na fore lebo sa mi nechcelo minat korunky za spoluucast. Nahlasil som to policii. Celu udalost som posunul na moju poistovnu, kde mam havariju poistku a zaziadal som o preplatenie spolucasti z pzp vinnika. Dodal som dokazy a policajnu spravu. Tak nech to uz oni nejako doriesia.

Ale v principe by ma aj tak zaujimalo co by sa dialo keby nemam havarijku.

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 38 neregistrovaných