Kamery na stožiaroch - diaľnica PO - KE

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

karoltutoky
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.12.2016 09:23
Zdieľať na Facebook

Kamery na stožiaroch - diaľnica PO - KE

Príspevok od používateľa karoltutoky »

Ahojte,
chodím denne o diaľnici PO - KE a až dnes som si všimol, že v strednom deliacom páse sa nachádzajú stožiare, na ktorých nie je nič iné, iba v hornej časti 2 kamery. Jedna je natočená na smer do KE a druhá do PO. Takýto stožiar je po výjazde z PO , po niekoľkých km, v mieste čerpadla (tam by som to aj chápal) , na novom výjazde nie sú v strede je ich tam viac (aj tu by som to chápal) a po pravotočivej zákrute na konci diaľnice kde je 60tka v smere na KE. Stožiare sa pokúsim spočítať a dám sem potom presné číslo.
Tieto kamery určite nezaznamenávajú diaľničné známky, na kontrolu stavu na diaľnici je ich priveľa a prečo by ich nedali online takže mi z toho vychádza, že slúžia na zaznamenávanie priestupkov, resp. rýchlosť. Snažil som sa o tom niečo nájsť na nete, ale nič.
Všimol si to už niekto? Vie niekto čo sú to za kamery?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

treba jazdit tak, aby mohli mat kazdy meter kameru s radarom a nemam stres :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
karoltutoky
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.12.2016 09:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karoltutoky »

Chodím prikázanou rýchlosťou po celej diaľnici a úprimne, ale pred zákrutou pri vjazde do PO, ale aj KE je rýchlosť postupne znížená na 60km/h A JE TO EŠTE NA DIAĽNICI. Aká je minimálne povolená rýchlosť ak chceš s autom na diaľnicu? Pre toto máš aké vysvetlenie? Neviem odkiaľ si, ale choď si to vyskúšať. Pred tým tam bola tuším 100ka čo je aj reálna rýchlosť, ktorou sa dá bezpečne touto zákrutou prejsť. A mimochodom, ak si nikdy neprekročil rýchlosť tak si nadčlovek a pýtal som sa či niekto nevie čo sú to za kamery a nie návod ako si ich nevšímať.
djdg
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 28.12.2012 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djdg »

kamery slúžia na monitorovanie vyťaženosti cesty + online sledovanie situácie na ceste , majú k tomu prístup ľudia z ministerstva a cestáry
karoltutoky
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.12.2016 09:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karoltutoky »

Ďakujem. To dáva zmysel lebo sú zdá sa dosť na husto len prečo ich aspoň zopár nedajú online...
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

A co znamena podla teba on line? Samozrejme na nejakom dispecingu sleduju situaciu...nehody...pokazane auta....sneh... cudzie teleso na ceste...dieta hadzuce kamene z mosta...dedo v protismere... Chvala Bohu ze tam su a snad su aj funkcne....na dialnici rychlost prekracujeme vzdy a nikto nikdy to neriesil cez nejake kamery. To sa asi z tej vysky ani dobre neda.
djdg
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 28.12.2012 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djdg »

nám sa zobrazuje obraz vo forme snímok ktoré sa vytvárajú cca. každú sekundu a je tam oneskorenie 2 minúty od diania .
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tak tak su na sledoavanie premavky a su vsade na vsetkych dialniciach a tuneloch.ta 60 na tej zakrute mysli sa aj autobusy kamiony.asi koli nim to bude pre taky kolos je to ostra zakruta.vsade kde je nejake znizenie rychlosti 60 percet soferov ide o 20km/h viac.preto u nas neni potrebne rychlosti zvysovat.bolo to uz aj v telke sam kalinak to vravel ked boli otazky na to ci budeme mat 160 na rovinatych usekoch niekedy.odpoved bola nikdy,koli tomu ze 150 sa uz jazdi teraz ak by bola 160 tak auta jazdia 180 lol a kazdy vie ako by to vyzeralo.jedna chyba a na dialnici kolona.
karoltutoky
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.12.2016 09:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karoltutoky »

áno možno ta 60tka je pre kamióny, ale dalo by sa to riešiť značkou C23a - Obmedzenie v jazdných pruhoch a tam dať 60tku v pravom pruhu veď kamióny smú na diaľnici využívať pravý jazdný pruh a naviac na konci zákruty je presne taká značka s 80tkou v ľavom a 60tka v pravom pruhu.
Neveril by si koľko krát za tou zákrutou stojí radar takže toto mi skôr pripadá, ako nástroj na vyberanie pokút. Dovolím si odhadnúť, že 8 z 10 áut tam pôjde o 20km v hodine viac. A aká je pokuta za také prekročenie rýchlosti? A toto sú pre nich isté peniaze. A pre istotu využívajú objektívnu zodpovednosť, lebo inak by mali iba mizivý počet previnilcov. Ale čo to má spoločné s "Pomáhať a chrániť" čo majú na autách?
V UK urobíš priestupok prekročíš rýchlosť naviac si ešte zmagorený z opačnej strany po ktorej chodíš, potom keď zapnú majáky tak zastavíš v kruháči a policajta ide rozhodiť vrieska a je červený od zlosti a ukazuje rukami aby si zmizol. Ty sa presunieš za kruháč začneš sa v duchu modliť, aby ti aspoň "spodné prádlo nechal" a on ti slušne vysvetlí, že si 2 x ohrozil seba, ale aj všetkých naokolo. Potom ti vráti doklady, nech je táto skúsenosť pre teba výstrahou, bez pokuty ťa pustí a ty ešte chvíľu sedíš v aute lebo nechápeš..... A ozaj máš UK značky aj auto takže nevie, že si cudzinec. Toto je pravé "Pomáhať a chrániť"
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

karoltutoky napísal:Chodím prikázanou rýchlosťou po celej diaľnici a úprimne, ale pred zákrutou pri vjazde do PO, ale aj KE je rýchlosť postupne znížená na 60km/h A JE TO EŠTE NA DIAĽNICI. Aká je minimálne povolená rýchlosť ak chceš s autom na diaľnicu? Pre toto máš aké vysvetlenie? Neviem odkiaľ si, ale choď si to vyskúšať. Pred tým tam bola tuším 100ka čo je aj reálna rýchlosť, ktorou sa dá bezpečne touto zákrutou prejsť. A mimochodom, ak si nikdy neprekročil rýchlosť tak si nadčlovek a pýtal som sa či niekto nevie čo sú to za kamery a nie návod ako si ich nevšímať.
aka je "prikazana" rychlost na dialnici ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to minimálna rýchlosť ak sa nemýlim 80/h
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

kto neni od kosic a nepozna tu zakrutu za dazda na starych gumach a starej rozbitej fobii je tam 80tka uz riziko.ono je to dost blbe aspon podla mna.60 a 80 to je automaticky problem brzdenia a kolony.zasa sa najdu nejaky co pojdu v lavom 100 a v pravo tych 60.je to zakruta poznam ju ten co pojde 60 bude chcet ist v lavo a ten co leti 100fkou skoci na brzzdy a je v smyku.aj unas je to tak napomenutie zatial malo ale funguje to.aspon mne sa tak stalo 3x.siel som bez pasu 70tka na 50tke,predbiehanie policajneho auta cez plnu zapli majaky a ja dalsie auto som sekol uz cez 2 plne no povedal som si ved co mi mozu okrem pokuty tak som zastavil.a nic len mi povedal svoje a dodal nieste na ceste sam a tak sa aj spravajte nehod je kazdy den dost.ale kazdy mesiac maju policajti rozkaz naplnit pokladnu urcitou sumou v case kedy su podpory a vyplaty a potom je klud.ale ja sam vidim ake chyby robia soferi niet divu ze sa to musi krotit.ja byt fizel len doma idem po meste zastavim kazde 4 auto.pretoze uz neni normane ked vystupuje posadka na kruhaci,odbocenie na parkovisko cez plnu cize zastavi sa premavka,smerovky su luxus telefon bezna vec a potom nevie kam odboci,na stopke sa mi auto vtrepe 1 meter predo mnou a tie kruhace 70 percent soferov nesleduje znacky a myslia si ze ja na kruhaci mam im vchadzajucim dat prednost.co to je ved jasne mu tam pise daj prednost v jazde.ale fizli toto neriesia lebo je to mesto a ludia su ako divy ked ich stopnu a musia sa s nimi natahovat aj hodinu kym si sofer uzna vinu.ine je to byt nejaky od ministerstva fizli civilne auto ale bezny fizel ktory zije v jednom meste kde aj pokutuje tazko sa mu potom mimo sluzby chodi medzi ludi do kostola obchodu a pod.preto drobnosti neriesia.
Naposledy upravil/-a seven549 v 09.12.2016 13:24, upravené celkom 1 krát.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mhlavaty napísal:Je to minimálna rýchlosť ak sa nemýlim 80/h
V tom pripade odporucam zadavatelovi zrychlit na maximalnu a usetreny cas moze venovat spomaleniu v tej jednej zakrute, pokial chodi po celej dialnici "prikazanou", casovy zisk bude vyznamny ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

karoltutoky napísal: Aká je minimálne povolená rýchlosť ak chceš s autom na diaľnicu?
Dopravná značka je nadradená predpisom , ty nemáš špekulovať prečo ale rešpektovať ju. Bral by som vám papiere na doživotie a ešte vás s nimi aj mlátil po tých dutých hlavách. lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
karoltutoky
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.12.2016 09:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karoltutoky »

@bajo777
bajo777 napísal:
mhlavaty napísal:Je to minimálna rýchlosť ak sa nemýlim 80/h
V tom pripade odporucam zadavatelovi zrychlit na maximalnu a usetreny cas moze venovat spomaleniu v tej jednej zakrute, pokial chodi po celej dialnici "prikazanou", casovy zisk bude vyznamny ;-)


písanie ti evidentne ide za slovíčka chytať tiež vieš.... tak už len naučiť sa písať niečo k téme...

@oco13
oco13 napísal:
karoltutoky napísal: Aká je minimálne povolená rýchlosť ak chceš s autom na diaľnicu?
Dopravná značka je nadradená predpisom , ty nemáš špekulovať prečo ale rešpektovať ju. Bral by som vám papiere na doživotie a ešte vás s nimi aj mlátil po tých dutých hlavách. lol lol


nie som ovca, ale ty máš možno v hlave nahranú opakujúcu sa slučku. Alebo si možno iba a to bez urážky zástupca staršej generácie, kde majú niektorý jedinci ešte stále v pamäti čo do nich vtĺkali, že máš držať hubu a... Alebo si ten z druhej strany?

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 7 neregistrovaných