Kam až siaha svojvôla policie??????

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Zamknuté
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Kam až siaha svojvôla policie??????

Príspevok od používateľa oco13 »

https://www.cas.sk/clanok/561983/sokuju ... gn=HP-new2
Je toto normálne? Zajtra ma potom môžu zastreliť doma na dvore a vyhovoria sa ,že mierili na lumpa. :3c90: :3c90: :3c90: :3c90: :3c90:
A skoro celá posádka nemala ani 18 - veď to boli deti???

Akým právom policajt vystrelí na dieťa???
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Na to nie je možné nájsť slušnejšie slovo ako hajzli.
Predsa majú nejaké technické možnosti ako také auto sledovať a zastaviť, prípadne podľa značky a vzhľadu vypátrať.
Nie je absolútne žiaden dôvod aby na unikajúce auto policajti strieľali, to je jedno kto sa v ňom vezie, jedine keby mali zistené a overené že to je nejaký ozbrojený trestanec alebo podobné nebezpečné indivíduum. A keby ho aj rovno nedohonili a stratilo by sa im, tak sa vari svet zrúti ? To je ako lepšie niekoho zabiť ?
Veď keď niekto strieľa na auto, tak z princípu je pravdepodobné že niekoho v ňom trafí.
Keby toto spravil niekto môjmu synovi alebo vnukovi, tak by už potom dlho nežil.
Naposledy upravil/-a wilz v 18.06.2017 12:38, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vždy je tragédia ak vyhasne mladučký život,hlúpo a nezmyselne.Ale políciu neviním tak príkro pre viac vecí,nielen iba preto že sa predpokladá že za volantom je dospelý človek ktorý za svoje činy zodpovedá.Vinníka by som rozhodne hladal inde,policajt si plní povinnosti ktoré síce nemusia mať sympatie okolia ale aj tak sú potrebné a nevyhnutné.Ak nezasiahnu a vodič pozráža a pozabíja ľudí na bus zastávke,budú policajtov lynčovať ...lebo nezasiahli a zasiahnuť mali.Ak zasiahnu...je to tiež zle.Ale príčina tragédie nie je u policajta.
Osobne som za jasné pravidlá,keď platí že za vinu môže byť trest a padni komu padni.Som si toho vedomí ja,a predpokladám že to je schopný pochopiť každý človek,že vina sa tresce a tak sa jej má vyvarovať.Že je SVK krajina kde ľudia na predpisy a zákony hádžu bobka príp. sa na všetko kadí z manderláka,na to doplatí nesmierna spústa nevinných ľudí,tých mi je v prvom rade ľúto lebo sú v probléme bez vlastného pričinenia.Som zato,aby sa chránila skupina nevinných a ak sem tam na vinného dopadne ruka spravodlivosti,nemá to byť povel odsudzovať toho čo spravodlivosť vykonával a spytovať jeho svedomie.svedomie nech si spytujú rodičia a priame okolie mladého
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 18.06.2017 12:47, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Strielajúceho "policajta" by som ukrižoval na námestí , aj keď by som zhnil v base.
Načo naši super politici vymysleli objektívnu zodpovednosť ak nie na toto? Tu sa nejednalo o zastavenie kamiona , ktorý smeruje na dav ludí, ale o obyčajnú sprostú vraždu dieťaťa. :3c90: :3c90:
Milan - v noci o pol jednej ???? unikajúce auto v okrese Žarnovica??? úzke klukaté cesty a samé lesy kopce. Mám to tam zjazdené , keď som robil v ZM. Toto bolo čisté "hrdinstvo" niekoho kto dostal pištol a zďaleka na to nemal rozumovo. :3c90:
Naposledy upravil/-a oco13 v 18.06.2017 12:43, upravené celkom 1 krát.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

mhlavaty napísal:Ale príčina tragédie nie je u policajta.
Ako to že nie je príčina u policajta ? A u koho je ?
To akože nezastavenie auto na výzvu policajta je dostatočný dôvod na to aby ho zabili ?
To vari nemyslíte vážne.
A ľudí na zástavke môže zabiť hocikto, vôbec nemusí unikať policajtom.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ešte sem napíšem - neviem to nájsť ale bolo na nete ako zastavovali tie feťáčky pri Piešťanoch - 100kg chlap poskákal po 50kg dievčati ktoré bolo postrelené a ani sa nevedelo udržať na nohách. To už ani nevyťahujem toho bratislavského "supermana", ktorého aj vyrazili.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

pravom danym zo zakona :41c2: , ked tu raz ma byt poriadok, tak kto ho ma vynutit ked ne policia ? ked z nich budeme robit hlupakov a za kazdy zakrok ich osierat po mediach, nikdy to tu lepsie nebude. Ano zomrel asi nevinny, ked uz gulka tak soferovi, ovsem obciansky mal a vyber kamaratov tiez zlyhal...je to tragedia a malo by byt vystraha pre rodicov, radsej par facek v mladosti, jak velke prusery nevychovanych rozmaznanych spratkov neskor...polozme si otazku inac, keby pri tom uniku niekoho presiel ??? potom co by sa setrilo ??? preco ho nestopli VSETKYMI prostriedkami ? zase by bol debil policajt...jak hovori ludova mudrost ked sa rube les, lietaju triesky, v armade to vedu ako kolateralne straty...bohuzial...ja bych dal chlapovi metal, mensi ako keby mu rozstrelil gumu, ale auto stopol, klobuk dole
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bajo ak má zapísanú značku auto nepotrebuje zastavovať .
A čo tak zaplatiť policajtov aby si mohli vyberať adeptov a nie brať tam veškerý odpad. :3c90:
Kde v zákone je napísané , že ťa môže zabiť aby ťa zastavil???
Čomu tým zabraňovali , koho to auto o pol jednej v noci mimo mesta ohrozovalo??? :3c90:
Aj keby boli sfetovaní pod obraz boží , nemajú právo strielať .
Čo takto o dva km špice cez cestu?
Noviny nám každý deň podávajú dôkazy o neschopnosti našej policie.
Naposledy upravil/-a oco13 v 18.06.2017 12:55, upravené celkom 1 krát.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nechal by som to na setrenie, nikto z nas pritom nebol a maximalne sa tu mozme povadit, tasit zbran uz neni jak vo westernovom mestecku az ste si nevsimli :41c2: , predpokladam ze odovodnit zasah bude musiet, je to jeho praca a jeho zodpovednost, k hentakym kecom kto je kde a preco policajt nema cenu, to je celkom ina tema...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chlapci nezamieńajme si ľútosť z chápaním fungovania zákona a z jeho vynucovaním.Stačí že sa veci odohrajú inak,mladý polícii ujde,napácha ďaleko väčšiu tragédiu voči úplne nevinným,a zrazu bude väčšinový názor aký sú nanič,lebo...lebo zasiahnuť mali.
Zasiahli,mali zasiahnuť,vinník dopadol zle...kto iný mal dopadnúť zle ? ak nie vinník ? Je to smutné,ale zákon platiť musí,a ja osobne som za to,aby platil aj za cenu že vinníka potresce nezvratne.Týka sa aj mňa,detí,vnúčat.Garantovane sa takáto situácia im aj mne vyhne,nedám nikdy príčinu aby po mne niekto strielal,a to je všetko.Každý musí vedieť kde je hranica za ktorú sa v žiadnom prípade nesmie.Hlupák to inak nepochopí,ak si to nevyskúša,ale v záujme väčšiny normálnych je,že pochopiť musia všetci dobrovolne alebo vynútením.A to sa stalo
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pozor - nezabili šoféra ale spolujazdca. Čím sa previnil , že sadol do auta k nesprávnemu človeku ? je to na trest smrti.
Čo ak sa nabudúce rozhodne nezastaviť šofér autobusu- dá to policajtovi právo strielať na autobus plný ludí???
Pýtam sa načo je potom objektívna zodpovednosť??? a akú bezprostredne hroziace nebezpečenstvo odvracali o pol jednej v noci medz dedinami????

To nebola BA ráno v špičke , že hrozilo ohrozenie ludí naokolo, tam nebolo živej duše len deti a pištolníci.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Fakt sa čudujem že obvinujete policajta :41c2:
On si vykonával svoju prácu.
Dopadlo to tak ako dopadlo, ale asi je pochopitelné že strielať za jazdy na iné auto v pohybe nie je tak jednoduché ako strielať na niečo čo sa nehýbe a stojím pri tom pevne na zemi, predsa tam ta gulka môže uletieť inam ako mieril

Ak tu niekto má niekoho viniť tak sú to rodičia zosnulého a majú viniť vodiča ked že bol zodpovedný sám za seba

Minulý rok bola aféra čo nahánali tie slečny z TT do Maduníc, dokonca bol z toho prúser že policajti konali neoprávnene, ked ich dokopali. Ja sa tomu ani nečudujem že tak konali a nečudoval by som sa keby tam tiež nieko schytal gulku. Vlastne aj schytali len nikto neumrel http://www.pluska.sk/regiony/zapadne-sl ... palbu.html
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Pánové, je mi z vás na blití.
To keď mi na križovatke na moju zelenú vojde pod kolesá chodec čo tam vošiel na červenú, tak je úplne v poriadku keď ho potrestám zabitím, veď on porušil voľajakú vyhlášku a ja som v súlade so zeleným svetlom na semafore išiel svojím smerom.
By ste skúsili podobnú logiku so strieľajúcimi policajtmi toť v Rakúsku, ako by vás hnali.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Otázka a téma bola smerovaná skôr k tomu - prečo by vlastne policajti mali nosiť strelnú zbraň a mať právo ju používať.
Je kopa štátov na svete kde policajt má max. obušok a paralyzér , napriek tomu majú nižšiu kriminalitu ako my - prečo asi???
Druhá otázka - načo je objektívna zodpovednosť - ak nie na to aby sa autá nemuseli zastavovať.
V tomto prípade neodvracali žiadne nebezpečenstvo boli dve autá v okruhu mnoho km a žiadni ludia - lebo policajt čo zabije dieťa u mňa nie je človek.
P.S. : v Maduniciach to boli tiež len puberťáčky - to si naša polícia trúfa naozaj len na deti a ženy???? :3c90: :3c90: :3c90: :3c90:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Objektívna zodpovednosť v takýchto prípadoch?
Akože predvoláš niekoho že počuj kamoš tu je záznam ako ide večer tvoje auto cez mesto a ty máš zákaz šoférovať...

To nemyslíš vážne. Ved on ti povie ja som nešoféroval požičal som auto pred týždnom kamošovi a on na nom jazdí. Nemáš dôkaz že šoferoval on.

To isté tie puberťáčky, aj zastavili a ked chcel policajt urobiť kontrolu tak zdrhli a nahánačka pokračovala.

Oco - bez urážky neviem či si na hlavu, ale do puče ked niekoho nahánam, zastaví a idem urobiť kontrolu a on zdrhá tak predpoklad je že nie je čistý a ty nevieš kto je dnu, kolko ich tam je, či je nejak ozbrojený... A ty povieš že polícia si trúfa len na ženy a deti, Prosím ťa daj sa dokopy lebo trepeš také keketiny že mi je z toho až zle.
A ty povieš že na čo sú im zbrane? No na keket, ked na teba začne páliť z pištole tak obušok a paralyzér ti je akurát na velké ONÉ.

Presne na to tie zbrane majú aby ich v takýchto prípadoch použili, keby v oboch prípadoch hned vodič zastavil nemuselo sa nič stať ani v Maduniciach a ani včera

Len blázon si dovolí viniť policajta

Dajte pekne Ocovi BAN a už tu v živote nebudem musieť čítať jeho stupidné príspevky vrátane tých ako on iných vyškolí tým že pri obiehaní zatočí volantom akože kvôli prekážke. Lebo ide on a čo si ho vôbec niekto dovoluje predbehnúť. Primitív jeden...
Oco13 fakt si sa predviedol...
Zamknuté

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných