K7J700 1.4 8v Renault - skúsenosti zo zvýšením výkonu

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

holy fakt je ze tatko13 ma pravdu, neobjavil si teplu vodu, "sportovym" filtrom, co je dobry leda na skodu v lubovolnom zmysle :41c2: , ked si tahal kacera po dvori, alebo este o 20+ rokov skor dopln si lubovolne vacsie cislo sme tu gro osadenstva vsetky somariny vyskusali na vlastnej kozi, jak sa hovori, neuc vtaka lietat, to mozes machrovat s tvojimi kamosmi, tam budes kral motorar :-)

za ten ubehnuty cas sa sam spatne pozres a tie tuningy zaradis k rapkacu na trojkolke, zhruba do tej kategorie, uvidis sam, teraz bud rad ze sa z niecoho vies tesit, ze mas nadsenie a objavitelskeho ducha, ked uz budes starym frflosom, bude to stat zaprd tomu ver lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ešte mám jednu poznámočku k zvyšovaniu výkonu.
Už nejakých 30 rokv doma skladám a lepím traktorčeky. Jazdia, fungujú, pracujú. Posledné roky (asi 10) chodím aj na traktoriady kde je oblúbenou súťažou ťahanie kmeňa stromu. Aj keď ja mám 60 koní a japonské Kuboty len 20 potiahneme toho rovnako. lol Je to dané rozmermy pneumatík, rozložením váhy na nápravy a kopu ďalších menej dôležitých faktorov.
Čo som tým chcel povedať? Výkon je sice dobrá vec , ale treba ho aj dokázať preniesť na podklad. :4012:
A ešte - výrobcovia aut uvádzajú v TP najnižšiu zaručenú hodbotu výkonu. takže v reale má to tvoje Clio alebo Thalia možno aj 60kw už od výroby.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
whiskeY11
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 29.06.2019 17:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa whiskeY11 »

Všetci máte v niečom pravdu. Ivko má rozhodne pravdu v tom že u malých motorov pri každom zvýšení váhy v aute je cítiť strata na výkone, veru je to pravda. Bajo, ja mám ešte k starému frflošovi ďaleko a teda si môžem dovoliť byť stastný tým že som svojmu motoru trocha pomohol vlastným pričinením :) a oco má pravdu v tom že výkon nieje všetko na čom záleží. Ale čo je podstatné je to, že som chcel ukázať iným luďom ktorý majú podobné záujmy ako ja že cesta tu naozaj je, aj keď môže byť ťažká a finančne náročnejšia ako si jednoducho kúpiť "silnejšie auto". Niekto si totiž lipne na tom aby si auto vyladil sám, a verte tomu že potom to vyčarí dva krát taký úsmev keď na semafóre obehnete machra v 4 golfe. Chápem že ste už starý mazáci ale majte pochopenie pre nás mladších ako má pan @mhlavaty.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Mne sa páči whiskeY11 v tom že sa venuje niečomu inému ako je mokrý sen 99% mladých a to je grupa. Objavil, že existuje niečo iné ako vw,audi,škoda. :300f:
Venuje sa tomu,sám, vlastnou hlavou a rukami, a nie tatko banka, a tam v dielni....mi to doyE8ali :4012:
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

V tom máš pravdu a ani nezáleží v čom sa rýpe, ale že sa v tom rýpe svojpomocne a hlavne že to funguje

hiskeY11: kludne sa pohraj, ale nikdy to neprehánaj, do auta daj len tolko kolko treba, nie viac, lebo to potom sklzne do úrovne tuningu a tie peniaze sa ti nikdy nevrátia

Príde čas kedy to súčasné auto budeš meniť a potom budeš lutovať že si do toho sypal groše a tie ti potom budú chýbať pri kúpe novšieho tátoša a ver že mnohý v tom utopia aj cez 1000€, alebo aj cez 2000€
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak všetko zabijete lebo sa necháte zošnurovať všetkými tými ekonomickými a hodnotovými pohladmi na vec,nikdy nebude mať potuchy čo je radosť tvoriť niečo,čokoľvek a bez ohladu či si svet okolo vás myslí aký ste hlupák.Tu vonkoncom nejde o to,či to je múdre alebo dokonca sa oplatí.Ani veci ktoré sa veľmi oplatia si sebou na druhý svet nepoberiete (zaplaťpánboh) Jediné cenné čo po vás ostane je čo ste urobili (nie zarobili,na to vám sere pes) alebo ku komu sa dobre zachovali alebo mu pomohli.Vy cestujete úplne iným vlakom ako whiskeY a vidíte aj inú krajinu.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ivko - a možno práve preto, že na tom aute všetko sám porobil, ho nebude chcieť meniť. Toto sa mi velmi páčilo v dobách minulých - jedno auto , a mať ho ako člena rodiny na celý život. Viem dôvody boli ekonomické , ale mne sa páči tá myšlienka. Mám niečo a som tomu verný po celý život.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Donedávna mi do ulice chodil (kedysi tu bývali) pán starší odo mňa z Cortinou 2 generácie.Nádherný stav,úplne pôvodná.Kde zastal budila rozruch lebo bola nádherná.Kedysi som mal aj 1 aj 2 generáciu,a tak som velmi rád videl ak tu stála.Mal ju do smrti,ak zoberiem približný rok výr. tak 50 rokov.Teraz si človek trieska hlavu,mal kadečo...Aero od Sodomku,alebo DKW AUDI výrobca Reich...ale najviac ma mrzí BMW 2000 Tii z tej opatrujem už iba pôvodný technický. Sodomka by mala za 20 rokov stovku. Prišli nové časy a začali sme sa pachtiť za tým čo nám je dnes úplne k ho...nu
whiskeY11
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 29.06.2019 17:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa whiskeY11 »

Aktualizácia: pred par dnami som úspešne vymenil všetky pružiny na aute za kratšie športové, konkrétne Eibach E20-75-001-03-22. Pružiny su síce určené na Renault Clio 2 1.4, ale bez problémov pasujú aj na Thaliu keďže podvozky sú identické. Auto kleslo vpredu o cca 6 cm a vzadu o cca 4-5cm, je tvrdšie, ale jazdné vlastnosti sa neporovnateľne zlepšili. Spolu s pružinami som vymenil komplet horné uloženie, ale zistil som ze predné tlmiče sú na odpis, takže hurá, tento týždeň to idem robiť znova práve kvôli tým tlmičom. Inak s pružinami som nadmieru spokojný a odporúčal by som ich každému komu nevadí ubrať z komfortu za účelom zlepšenia jazdných vlastnosti, kedže Thalia ich už od výroby nemala na veľmi vysokej úrovni :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To sa bude parkovať k obrubníkom. Dostal s k pružinám aj novú olejovú vaňu? lebo to je dosť potrebné , bude prvá na rane :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Hovorit o jazdnych vlastnostiach pri rozbitych tlmicoch sa moc neda.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

whiskeY11 - vtedy som ti napísal aby si to s investíciami neprehánal. Vymen len to čo je treba k tomu aby to jazdilo.

Lebo skončí to tak že v aute bude utopených mnooooho €€€ a auto ktoré si vysnívaš bude stále len snom
A všetko iba preto lebo si vrážal zbytočne peniaze do toho čo máš teraz
whiskeY11
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 29.06.2019 17:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa whiskeY11 »

Oco13, pod obrubník sa ešte vojdem, olejová vaňa je od zeme cca 10-12cm, takze pohoda :) ohľadom jazdných vlastnosti, tlmiče sú síce na hranici účinnosti (asi 50%) ale aj napriek tomu sa jazdné vlastnosti zlepšili, najmä naklon v zákrutách pri vyšších rýchlostiach, kto má Thaliu, vie o čom hovorím :D takže po výmene tlmičov očakávam este väčšie zlepšenie jazdných vlastnosti. Teraz sa auto náklána skoro minimálne, nieje problém prechádzať zákrutami oveľa rýchlejšie :)
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

V zákrute pozor na zákon o gravitácii. Ten je neúprosný bez ohľadu na tvrdosť podvozku :4012:
whiskeY11
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 29.06.2019 17:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa whiskeY11 »

Ivko, pružiny bolo treba meniť keďže ľavá strana bola o centimeter nižšie ako prava. A keď už ich meniť tak som sa rozhodol dať športové a zlepšiť tým jazdné vlastnosti auta. Celá sada od Eibach stala 120€ co si myslím ze nieje az také hrozné :)

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní