Jeep Grand Cherokee ZJ

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

horal1
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 02.10.2016 16:21
Zdieľať na Facebook

Jeep Grand Cherokee ZJ

Príspevok od používateľa horal1 »

Dobry den Vam prajem,
vyberam si prave terenne auto a rozhodol som sa pre Grand Cherokee ZJ. Rozhodol som sa pre benzinovy motor, no chcel by som vediet ktory je najspolahlivejsi. Potrebujem aby auto zvladlo denne 60km. Z toho 50 cesta a 10 lahky teren. Zo spotrebou okolo 15l by som sa vedel zmierit, pripadne by som po roku namontoval LPG. Cize ktory benzinovy motor by ste mi odporucili??? Spolahlivost+ neskorsia prestavba na lpg?? Dakujem za Vase odpovede, Jan
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Obehni mesto v ktorom bývaš,myslím servisákov z dvoja otázkami.
Mám problém z motorom,opravíte ?
Viete Jeep diagnostikovať ?
Ak dostaneš aspoň jednu kladnú odpoveď tak zopakuj založenú tému.Mal by si brať do úvahy že nekupuješ nový stroj kde je predpoklad že nejaký ten deň (možno) nebude problém z ničím. Montážou plynu sa spolahlivosť zvýši alebo zníži ?,skús si sám premyslieť.
Ak potrebuješ velké auto do terénu,a ten terén to auto aj skutočne zažije,tak si musíš dať otázku úplne inak. Nebude problém chodiť X kilometrov za servisom ? Mám na to tieto náklady kryť a chuť ich akceptovať ?
Autá ktorých stretneš stovky v priebehu 10 minút končia v dielňach stovky km od bydliska,a ver tomu že nie pre nadšenie z turistiky.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Bud rieš rovno auto s LPG alebo sa na LPG vyser, dodatočná legálna montáž pri tak starom aute sa moc nevypláca
horal1
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 02.10.2016 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa horal1 »

tazke s Jeepom maju nase servisy problem a neodporucate mi ho???? To LPG neni iste... Ako som pisal, tích 15l/100km pri kludnej jazde by som akceptoval. Potrebujem vacsie auto, nosim vybavu, bandasky a 2 ludi, takze vitara a pod mi je mala. Uvazoval som este aj nad 4runnerom, ale tích moc u nas nevidno
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Každé hentaké SUV bude trochu španielska dedina...

Tu žiješ v koncernistane, takže ked to nemá znak VW tak sa toho každý bojí
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja nemám dôvod neodporúčať,dávam iba otázky ktoré je rozumnejšie si vyjasniť pred kúpou.Život je protiva a je žičlivejší k predvídavým.Samozrejme že sa môže stať že sa nestane nič.Ale aby bola šanca na takúto kúpu by to chcelo auto kupovať preverené z jasným technickým stavom.A táto motorizácia takéto šance nedáva,čo znamená o kúpe mačky vo vreci a to nie je dobrý začiatok

ivko...každé nie je španieska dedina,ale u ameriky je kadečo inak než u zbytku sveta.Kým nie je problém sú všetky dobré
horal1
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 02.10.2016 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa horal1 »

ratam s tym ze sa to moze pokazit, ved chcem kupit jazdene auto.... Teraz ste ma ale pani trochu zneistili. Co by ste odporucili ako ekvivalent ku grand cherokee??? Mal som na zozname ten 4 runner a inak nic.... Chcem benzinovy motor a nie pick upy ako navara a pod..... tak isto nie auta ako opel frontera... Proste aby to bolo velke
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Mame stalych zakaznikov 3 s Jeep,Chrysler ale vsetci maju diesle.Ku benzinom sa vyjadrit neviem,lebo susenost nemam,ale s dieslom ano.Je to vlastne motor MB,so sytsemom Bosch.S diagnostikovanim vobec nie je problem.SO servisovanim takisto.Neverim,zeby benzinove boli horsie.Odporucam.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Lacko keby mal každý servis k dispozícii KTS-ku tak by som nenapísal ani riadok.Preto som zakladal tému na diagnostiku inej ameriky Chrysler,aj tam je situácia biedna,pretože KTS síce áno,ale ostatné diagnostiky nekopú do lopty a to čo je schopné je drahé ako fras a to pre pár potencionálnych zákazníkov nezakúpy nikto
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

horal1 napísal:ratam s tym ze sa to moze pokazit, ved chcem kupit jazdene auto.... Teraz ste ma ale pani trochu zneistili. Co by ste odporucili ako ekvivalent ku grand cherokee??? Mal som na zozname ten 4 runner a inak nic.... Chcem benzinovy motor a nie pick upy ako navara a pod..... tak isto nie auta ako opel frontera... Proste aby to bolo velke
Máš to úplne za jedno, či to je Cherokee, alebo 4 Runner furt si na tom istom, to sú autá ktoré mnoho servisov ani nevidelo.

Platničky, olej či vzduchový filter ti vymení každý trulo, ale ked príde na to že treba robiť niečo s prevodovkou alebo motorom tak už sa im chcieť velmi nebude.
Lebo jednoducho ten opravár dopredu nevie čo kde a ako sa robí, čo sa dá/nedá na to kúpiť bez toho aby sa pozrel do katalógov a nikto nechce mať auto v servise, kde čaká dva týždne až si sám splašíš nejaký nový/použitý diel aby to mohol dať dokopy

Ja to velmi dobre poznámm stačí že som chcel vymeniť pár silntblokov . SOm musel skoro hodinu počúvať yeblé reči a nakoniec z neho vypadlo že treba počítať že auto tam bude určite tri dni.
Do puče to za den urobím na ulici bez zdviháku akurát si neurobím geometriu...

Ale to je tak ked niekto mudruje a nie je ochotný sa na to ani pozrieť (dať si auto na zdvihák) že do čoho by išiel, ale hned vedel že minimálne tri dni...
horal1
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 02.10.2016 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa horal1 »

ivko: pochopil som ta, aj ostatních, skusim presondovat situaciu v servisoch.
avelmak: mne sa zda ze diesle su tam od WM motori, dost kazove 2,5 a 3,1 zo samostatnymi hlavami.... MB diesel je az v generacii WJ
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

horal-presny typ si uz nepamatam,ale grand cherokee co k nam chodi je z roku 2008-2009.Je to motor MB.2,7.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Ja som mal Grand cherokee rv.1993 4,0,136kw, automat+lpg dorobené.Radím Ti nekupuj to,akože vozenie výborné ale len pokiaľ to fachčí,veci sa na to nezháňajú dobre,na lpg som mal spotrebu ja neviem 25-30 litrov no nie iba po ceste sem tam aj terén.Mal som pohon zo stálym 4x4 fuul time,visco spojka K.O.takže to pri zatáčaní na asfalte brutálne šponovalo,z prevodovky začal tiecť-striekať olej pri hydromeniči,kľaklo servo,motor niekedy z ničoho nič nenaštartoval ani na 20x,za tri dni napriek tomu že sa s tým nič nerobilo chytil na brnk,radenie prevodovky to bola tiež kapitola,raz neradila niektorú rýchlosť inokedy zase radila príkladne....jediná dobrá stránka na tom aute bola protikorózna ochrana.Pred ním som mal Pajero tuším rv.1986 a v spoľahlivosti to bolo nebe a dudy ale zase bolo hrdzavé o 300% viac ako ten Jeep,radšej si nájdi nejaké Pajero Wagon v dobrom stave.Ak chceš silou mocou jeepa skús zohnať toho z manuálnou prevodovkou a renaultovým motorom 2,1(je ich strašne málo).Tie 2,5 od Vm Motori tiež ževraj za veľa nestáli,a tuším že benziňáky sú iba automaty.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

cviro-ano mas pravdu.2,7 je do roku 2005,a je motor MB.Od 2005 uz len 3,0.Pomiesal som tie 3 auta.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Nepocuvaj tu keci jedna babka povedala :40bd: Pod na
www.4x4club.sk -zaregistruj sa tam a pytaj sa o jeepke ZJ -borci ich maju a vsetko Ti povedia + najlepsi odbornik na jeepky v republike je ,,doktor,, Palo Cherokee -pri Ziline ale tu sa to nedozvies + mozes popytat aj na ine suv alebo terenaky a dozvies sa viac o nich . Tu ludia vedia len o diezlakoch do objemu 2litrov a zvysok Amen lol A v Zj bol dobry motor 5,2 alebo 5,9 ale to za 15litre nejazdi. Ako bolo spomenute pajero wagon je dobre ale 3,5 benzinove sa do plynu velmi lahko nedavaju-je tam priamy vstrek a novsie s 3,8benzinovym motorom tu na SK hned nezozenies a starsie spolahlive pajeraII s benzinom su tazko zohnatelne-vacsinou pohnite. Na lahky teren a velke a na pohodlnu jazdu by som ti odporucal toyotu landcruiser100 s 4,7benzinovym motorom v lpg a od 2000rocnika s 5stupnovou prevodovkou-to je este stara spolahliva a poctiva klasika ale ako som uz pisal na fore ti poradia ak silou mocou chces jeepku :300f:

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní