Jeep Grand Cherokee - voda

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

robert7305
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 11.11.2009 16:19
Zdieľať na Facebook

Jeep Grand Cherokee - voda

Príspevok od používateľa robert7305 »

Zdravím Vás.Potrebujem radu,ani "moji" mechanici si nevedia rady.Všimol som si,že po vypnutí motora,mi začne stúpať voda vo vyrovnavacej nádržke,až po vrch.Po ochladeni zase klesne,tak,ako bola predtým.Za chodu motora je všetko o.k.,až ako vypnem sa to deje.Termostat otvara na 91 st( správne),teplota vody v systéme za jazdy sa pohybuje medzi 97-103st. Vymenil som víko na chladiči,odkiaľ vedie hadička do vyrovnavacej nádržky..nepomohlo.Mám dve teórie: buď v aute nemám úplne uzavretý okruh a tým začne voda pri 100 st.vrieť,alebo by mal ventilátor bežať aj po odstavení motora,aby klesla teplota vody a prirodzenou cirkulaciou sa ochladila.Vyzerá to tak,že chvíľku po vypnutí sa v priestore hláv voda prehreje,bubliny z toho vzniknuté vytláčajú vodu cez vičko chladiča(17 bar) do vyrovnavacej nádrže..keď je plná,začnú ísť bublinky z chladiča do nádržky( vytlačilo všetku vodu zhora..a už ide len para). V spalinach nanemerane žiadne zvýšené hodnoty..dokonca veľmi hlboko pod limitom.Tesnenie hlavy to asi nebude,za chodu motora je všetko o.k.Motor benzín,5,7. Ďakujem za rady. Neviem,ako to riešiť.
autokomplex
Príspevky: 312
Dátum registrácie: 24.08.2004 23:51
Bydlisko: Trnava-SK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplex »

Vobec to neries. Vsetko je ok. To robi od vyroby na kazdej amerike. Chyba nie je nikde. Proste tak je navrhnuty chladiaci system.
Hlavne neotvarat chladic ak je motor zohriaty na prevadzkovu teplotu ktora je pri tychto objemoch az 100 stupnov. Je to normalka. Takze klud...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ak si dobre pamatam, tak chladiaca kvapalina, napr. G12 v pomere s vodou 50/50 ma bod varu cez 150 °C a kedze v aute sa jedna o pretlakovy system, tak ten bod varu sa posunie este vyssie…
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní