809 742
inzerátov
Pridať inzerát

Jeep Grand Cherokee

   Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Jeep Fórum
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
rado18
Založený: 05 september 2018
Príspevky: 1
Nabehané: 7 min
Predmet: Jeep Grand Cherokee PríspevokZaslal: 05.09.2018 16:27   
Pozdravujem všetkých,

mám otázku, budem veľmi vďačný, ak si niekto nájde čas odpovedať, pretože moje vlastné vedomosti o autách, okrem samotného šoférovania, sú v podstate žiadne.

Plánujem kúpu jazdeného auta, kvôli bezpečnosti a priestoru chcem kúpiť SUV. Jazdím mesto, diaľnica, občas ľahký terén, do skutočného terénu (les,...) sa zrejme nedostanem. doterajší priemer cca. 10 - 15 tisíc km ročne, výrazná zmena zrejme nehrozí.

Rozpočtovo by som sa rád pohyboval na úrovni +/- 30.000 EUR, ak je možná úspora, budem len rád. Samozrejme rozumiem tomu, že je dobré, aby bolo čo najmladšie a malo čo najmenej najazdeného.

Zaujíma ma Jeep Grand Cherokee, auto vyzerá dobre, viezol som sa v ňom, pocity sú dobré, zopár známych ho jazdí, tvrdia, že sú spokojní (ale zaujímajú ma ďalšie názory).

Viacero oslovených predajcov (kvôli kúpe, resp. dovozu zo zahraničia) ma od Grand Cherokee, resp. Jeepu ako takého odrádza s tým, že sa tie autá kazia, lebo talianske súčiastky, následná oprava je nákladná. Obvyklý alternatívny návrh je VW.

Aké sú skúsenosti Vás, ktorí na tom reálne jazdíte? Je to s tou kazovosťou/nákladnosťou také vážne, resp. aké sú rizikové faktory? Na základe vlastných skúseností odporúčate kúpu? Ak áno, na čo si dať pozor, ktoré sú vydarené "modelové rady", ktoré sú, naopak, zlé, chronicky kazové a pod..? Ako sa pozerať na km a vek, koľko je už moc? riešiť dovoz zo zahraničia, alebo kupovať tu? Ak eventuálne neodporúčate, tak prečo? A čo iné pri popísaných parametroch kúpiť..?

Vopred vďaka.
Citovať
trucker694
Vážený člen - Gallardo (164)
Založený: 03 december 2005
Príspevky: 1991
Nabehané: 17 dní 5 hod 47 min
PríspevokZaslal: 05.09.2018 20:13   
Obvyklý alternatívny návrh je ešte väčšie zlo ako tvoja úvaha kúpiť si suv jeep. Jeep je tu sedemdesiat rokov, skúsenosti, tradícia, a čo vw? Za posledných desať rokov strata kvality, imige a kopec oj8bøv na zákazníkovi.
_________________
Starosta obce Michal nad Žitavou= GARGAMEL
Citovať
midnightman
Nová tvár - Trabanto (6)
Založený: 11 august 2018
Príspevky: 205
Nabehané: 1 dní 3 hod 1 min
PríspevokZaslal: 06.09.2018 10:21   
zalezi na ktory jeep sa pytas :) tie nove uz snad ani nie su jeep..len take lahke SUV.

Otazka je či ti to má kto servisovať, má? :) lebo ak nie a pri prvej poruche budeš obchádzať dielne a hľadať človeka na jeep... tak si radšej kúp tiguan.

Jedine teda ak by si chcel sponzorovať autorizák jeepu :)
Odpovedať Nová téma

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Jeep Fórum