Jeep Grand Cherokee SRT8

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mefo
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04.03.2011 19:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mefo »

martin BA napísal:
camry napísal:Jeden dôvod na lacnosť toho auta je, že to je amerika. Ameriky sa predávajú lacno, lebo pre veľmi náročných slovákov, ktorí sú takmer dokonalí ľudia sú ameriky veľmi nekvalitne vypracované....čiže to je prvý dôvod a druhý dôvod je, že SRT8 je 6,1 litrový 8 valcový motor...A to už zas slovák si povie, že uživí radšej 4 Octavie ako jedno SRT8...takže vlastne reálna nepredajnosť toho auta tlačí cenu dolu. čo sa týka drahého servisu, tak hádam keď chcem kúpiť SRT8 tak mám pár tisíc eur na základné servisovanie toho auta...Nie?
totalnu blbost si napisal,slovak si to sice povie,ale ten motor v skutocnosti nema az taku vyrazne vysoku spotrebu....a zaslepeny slovak si radsej kupi tie styri octavie za cely zivot,a na smrtelnej posteli zasepka vnukovi ze ho mrzi ze sa nikdy nepovozil v poriadnom aute s poriadnym motorom. :zga28:
velka pravda
mefo
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04.03.2011 19:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mefo »

martin BA napísal:mefo co si myslel??ktore je pravda???
presne to co si pisal o tom ze ten motor nema taku vysoku spotrebu v porovnani napriklad s BMW X6 4.0 alebo Porsche Cayenne Turbo, len pre penazenku priemerneho slovaka je to vela a standadny slovak ktory je niekde zamestnany bude cely zivot len snivat o tom mat aspon na chvilu tak vykonne auto . Ja som si takisto splnil sen o takom aute a kupil som GC SRT8 2006 v cene novej octavie combi v zakladnej vybave a po prerobeni na LPG sa vozim za naklady ako v tej octavii s 1,8 l motorom. Len ten zazitok, dezpecnost a image je niekde uplne inde. A pojde cena benzinu a plynu tam kde smeruje tak ho o dva roky predam, budem chodit na babete co zozere 3 litre, ale tie zazitky mi nik nezoberie.
thunda
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 28.10.2006 23:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa thunda »

martino611 napísal:
comer napísal:
martino611 napísal: neblazni ze tato tazka krava je sportove auto... silny motor este neznamena ze je to sportak
no nebdem sa tu stebv hadat ale asi si sa v tom este neviezol tak nevies ocom to je
to mas pravdu neviezol ale auto ktore ma cez 2 tony sa asi bude spravat inak ako sportak s vahou nieco cez tonu. jedna vec je rychlost po priamke a druha ako sa s tym daju jazdit zakruty... fyzika nepusti. sportove auto nieje len o vykone

ad kiki12: v amerike maju celkovo iny pohlad na sportove auta vid ich muscle cars... vykon ohromujuci a teda aj zrychlenie pod 5s, avsak kvoli tragickemu podvozku je to o drzku...
tak ja mam tu moznost sa na nom vozit kazdy den nakolko ho uz niekolko mesiacov vlastnim a pri tych kecoch o jazde po priamke vs. rezanie zakrut ti musim oponovat.

To ze ma silny motor, z 0 na 100 urobi za 4,6s a 1/4mile za 13,4s je jedna vec, ale v zakrutach sa sprava tiez perfektne aj napriek tomu ze jeho vaha je 2,3t a tazisko je vyssie. Dovolim si s nim viac ako na Corvette C6 ktora ma skoro o TONU menej a nemecky podvozok. Nebudem ti to tu vysvetlovat lebo pokial sa v tom neodvezes, tak budes stale rozpravat tie iste reci ako vsetci ktori sa v zivote v americkom aute neviezli a aj napriek tomu na ne nadavaju (mozno prave preto, ze vacsina tych ludi si to v zivote nebude moct dovolit). Tu si vzdy spomeniem na mojho deda, ktory ma cely zivot jedineho Zigulaka 2101 a vsetky ostatne auta su pre neho vraky, len ten Zigulak (nie len jeho ale vseobecne Zigul) je jedine dobre auto na svete.

Americke auta su robene velmi jednoducho, maju v sebe minimum elektroniky (v porovnani s nemeckymi a japonskymi ktore si pomaly este aj prdnu za teba) a zalezi na tebe co s tym autom dokazes, ale pokial mas v aute vadny medzikus medzi sedackou a volantom, tak ti nepomoze ani profi podvozok v japoncovi ci nemcovi.

Jeep Grand Cherokee SRT8 ma s povodnym Grand Cherokeem spolocny akurat tak vzhlad a nazov, inak sa o vsetko ostatne postarala divizia Chrysleru STREET RACING TECHNOLOGY, ktora ho znizila, rozsirila a prekopala tak aby urobila z tohto JEEPu skutocne sportove auto.
thunda
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 28.10.2006 23:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa thunda »

camry napísal:Jeden dôvod na lacnosť toho auta je, že to je amerika. Ameriky sa predávajú lacno, lebo pre veľmi náročných slovákov, ktorí sú takmer dokonalí ľudia sú ameriky veľmi nekvalitne vypracované....čiže to je prvý dôvod a druhý dôvod je, že SRT8 je 6,1 litrový 8 valcový motor...A to už zas slovák si povie, že uživí radšej 4 Octavie ako jedno SRT8...takže vlastne reálna nepredajnosť toho auta tlačí cenu dolu. čo sa týka drahého servisu, tak hádam keď chcem kúpiť SRT8 tak mám pár tisíc eur na základné servisovanie toho auta...Nie?
Servis tohto auta je ako u hociktoreho ineho auta a nie je vobec drahy (ak si nepotrpis na autorizovany servis kde platis skor za znacku servisu), od vyrobcu odporucany liter oleja (MOBIL1 0w-40 ) kupujem po 10€ za liter (ide ho tam 6 a pol litra a meni sa kazdych 15tkm), olejovy filter stoji smiesnych 3,30€, rozvody sa nemenia nakolko je to motor s retazou, vsetky ostatne veci sa daju objednat z ameriky za par supiek (brzdove platnicky 90€, lozisko s celym nabojom 130€ ...) akurat si na ne treba chvilku pockat, alebo skocit do autorizovaneho servisu a zaplatit trojnasobok az pätnasobok

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 49 neregistrovaných